Skocz do zawartości

Yamaha 250 Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukalem kilka dni temu jakiegos sportu na lato. (zima jezdze na snowboardzie).

Wpadlem na pomysl cross/enduro - mieszkam w terenach gdzie jest duzo drog lesnych i ogolnie terenow do cross'u.

Jestem zawsze szybki w decyzjach i juz musialem jakis motor kupic.

 

Jest to moj pierwszy motor takze nie chcialem wydac duzo kasy bo nie wiadomo co z tego wyjdzie.

 

Wiec kupilem (jeszcze nie odebralem) skladaka (rama Yamaha 250 i z silnikiem CZ 250 cross).

 

Czy to dobry zakup na pierwszy motor? moze zle zrobilem kupujac taki motor?

 

Pzd.

Sławek

 

ps - tu fotka tego "skladaka"

 

cross3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynalazek :icon_razz: - ile za to dałes? - Ciekawe jak sie na tym jezdzi bo 250cc to nie zabawka. To czy dobrze zrobiłeś czy zle kupując ten wynalazek to raczej sam musisz ocenić bo to ty na tym bedziesz jeździł. Ja osobiscie jestem zdania ze na wszystkim można sie dobrze bawić - nawet na twoim skladaku więc wrażenia wizualne mogą być złudne. :banghead: Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynalazek :icon_razz: - ile za to dałes? - Ciekawe jak sie na tym jezdzi bo 250cc to nie zabawka. To czy dobrze zrobiłeś czy zle kupując ten wynalazek to raczej sam musisz ocenić bo to ty na tym bedziesz jeździł. Ja osobiscie jestem zdania ze na wszystkim można sie dobrze bawić - nawet na twoim skladaku więc wrażenia wizualne mogą być złudne. :banghead: Pozdrawiam i powodzenia.

 

ugadalem sie na 1400zl (jeszcze nie odebralem)

 

Szukalem czegos do max 2000zl ale zona troche glowa krecila takze stwierdzilem ze cos do 1500zl - maly wybor w tych pieniadzach bo choroba simsony i mz'tki w tych cenach stoja. Jedynie skladak jakis starszy mnie ratowal.

ucieklo mi kilka fajnych bo sie spoznilem o pare dni/czasami godzin. stwierdzilem ze na poczatek taki mi wystarczy.

Nie jest to motorek na pokaz ale mam doslownie 200 metrow do drogi polnej gdzie juz sie zaczynaja lasy takze kupilem to dla wlasnej zabawy a nie dla pokazu.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie bardzo podoba sam mam CZ 250 Cross i bardzo sobie ją chwale. Jak na pierwsze moto to moim zdaniem masz dużo pracy przed sobą, do nauki jazdy. W końcu to full cross, a że z przed paru lat to nic, jak jest w nim wszystko ok. to masz milą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka. Moim zdaniem dobry wybór. Tylko módl się żeby silnik był zdrowy bo jeszcze przeklniesz ten motor. Moim zdaniem warto zaczynać od motoru przy któym trzeba pogrzebać bo inaczej się człowiek niczego nie nauczy w dziedzienie mechaniki. A potem wstyd jak się kupi nowoczesny motor i z najmniejszą duperelą do warsztatu trzeba latać. Oczywiście nie mówię o skrajności, bo coś tam sobie grzebać od czasu do czasu a mordować się z padliną to dwie różne sprawy.

Jeśli zawieszenia są sprawne to pewnie większy ubaw niż na CZ cross. Od czego to jes ta rama? Od jakiego modelu? Bak i siodło takie jakby detetkowe :icon_razz:

Życzę dobrej zabawy na nowym nabutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bak to chyba na 100% Dt 80 :banghead: , siedzenie chyba od dt 125 :] A tak w ogóle maszynka fajna , oby się nie rozlecała , ale chyba sprawdziłeś wszystko , czy jest dobrze przykręcone , pospawane itp ;)No i te złote felgi :flesje: pełen wypas :flesje: Gumowych drzew życze :icon_razz:

Edytowane przez TIJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje ze bede zadowolony.

 

Chodzi wlasnie o to tez ze czesci tanie no i samemu da sie pogrzebac, a do nauki to fajnie miec takiego grata.

 

Odbiore chyba dopiero w nastepny weekend bo mam 350KM do wlasciciela. Jak juz odbiore to wrzoce wiecej fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam tematy o CZ w archiwum i widze ze duzo ludzi mowi ze sa to awaryjne motory.

 

Ten co sie zna - CZ 250 silnik - mam sie szykowac na wydatki?

 

Teraz jest po remoncie i podobno chodzi super. Jeszcze nie jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydatki niekoniecznie ale nerwów trochę stracisz :)

Zapraszam na forum o tematyce CZ cross:

www.czforum.dvd.pl

Nie ma tłumów ale jest stała ekipa od któej uzyskasz konkretną wiedzę. Poza tym bardzo duża baza informacji już napisanych.

Na pierwszy ogień zamontuj sobie motoplat z CZ 125 bo tradycyjny zapłon to najczęstsza przyczyna awarii. W 250 jest to dosyć prosta sprawa. Nie trzeba nawet silnika rozbierać. Ja w swojej 380 dzisiaj wyjąłem wał i będzie w najbliższych dniach przerabiany pod montaż wirnika a co za tym idzie motoplatu.

 

Czy to jest silnik 513 czy 980? Z lewej strony od góry są wybite numery. Pierwsze 3 cyfry oznaczaja model. Na oko wygląda na 513 ale różnice były subtelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten model:P ale z kolegą zlozylismy z ram od suzuki Ts125 i silnika od Cz cross 250 ale ten stary model jak sie nie mylo to 9** coś moze 968 ale chyba sie myle:P Ale w cylindrze bylo miejsce na 2 wydechy :D

silnik to chyba lata 70 :evil: 26KM z 4 biegową skrzynią biegow przy 70 kilowej ramie czynił doslownie cuda:PMoze nie tak bylo czuc tych 26 KM co moim zdaniem bardzo duzy moment obrotowy:P na kazdym biegu z gazu rwala na gume:) moge zazucic fotki :) Silnik zostal sprzedany luczasowi z forum:P bo niby byl to dosyc zadki model :P Dosyc sporo dostalismy za niego :smile: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten model:P ale z kolegą zlozylismy z ram od suzuki Ts125 i silnika od Cz cross 250 ale ten stary model jak sie nie mylo to 9** coś moze 968 ale chyba sie myle:P Ale w cylindrze bylo miejsce na 2 wydechy :cool:

silnik to chyba lata 70 :P 26KM z 4 biegową skrzynią biegow przy 70 kilowej ramie czynił doslownie cuda:PMoze nie tak bylo czuc tych 26 KM co moim zdaniem bardzo duzy moment obrotowy:P na kazdym biegu z gazu rwala na gume:) moge zazucic fotki :P Silnik zostal sprzedany luczasowi z forum:P bo niby byl to dosyc zadki model :icon_razz: Dosyc sporo dostalismy za niego :banghead: pzdr

 

witaj. jak mozesz to wklej foty. albo wyslij na maila jak ci latwiej [email protected]

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik o którym mówi Dibo to własnie 968, twój to tak jak mówi Wojtek 513 lub 980*. Jeśli silnik zdrowy, dobrze zgrany filtr powietrza i dyfuzor to jest już czym troche poszaleć :P

Edytowane przez Meydey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...