Skocz do zawartości

Junak


Gość mietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hahaha pewnie że można kupić Junaka na chodzi prawie w 100% oryginał.. ja jedna swojego składałem i remontowałem sam... jedyne co niejest oryginalne w moim moto to elektryka - bo 12V na altku w studni prądnicy - i światłą na przekaźnikach schowanych w lampie ;-) a całą reszta to oryginał :-) i nie mam zamiaru tego przerabiać :)

Odrestaurowanie moto to tak naprawdę nakład kasy, chęci i duuużo serca

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ja mam przerobionego junaka lecz nie przerabialem silnika i elektryki wszystkow 99% oryginalne ten jeden 1% to odpowietrzenie ktorego z zewnatrz nie widac ale jest w pelni sprawne i janek sie nie leje :) sinlnik mam z poznej siodemki i mam zamiar zrobic kiedys wlasnie siodemke i przelozyc silnik, a jak widze ze ktos ma zainstalowany jakis alternator czy inny wynalazek to az mi slabo ehhh...

 

szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak widze ze ktos ma zainstalowany jakis alternator czy inny wynalazek to az mi slabo ehhh...

HAhaha nie rozśmieszaj!

Przeczytałem ten śmeszny tekst co napisałeś na polska jazda odnoscie swojego Junaka i ty mówisz że tobie na widok altka źle się robi?? A twojego Junaka kto tak oszpecił wstawaijąc syrenkowe koło, błotniki od Mz i lampy ala HD. 99% oryginału silnika powiedzasz?? A od kiedy polerowano do "gołego" dekle i reszte silnika?

A najbardziej podoba mi się ten fragment opisu: "zastosowanie łożysk kulkowych co wyłyneło na ładniejszą pracę silnika, wyższe obroty oraz na łatwość w odpalaniu" A co łożyska mają do odpalania motoru?? Opory toczenia maja mniejsze?? Z pewnością tak ale to nie ma wpływu na łatwośc odpalaia jak to napisałeś. Kto takich bzdur naopowiadał??

Chcesz orygnialną M07?? Z tektu wynika że nie podoba ci się oryginalne nadwozie. Jak tak to ciężki los czeka m07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze musze wyjasnic moja pokretna logike

 

nie podba mi sie ta lampa w M-10, a siodemka mi sie bardzo podoba zwłaszcza na polbebnach. a o alternator mi chodzilo o typ dospawywany do wału bo to faktycznie troche zachodu i chyba troche koplikacji w uzytkowaniu, a co do mojego janka to to było max co sie z niego dało zrobic gdyz od 20 lat stał a moj ojciec zacza przerabianie i nawet nie mialem oryginalnych czesci ;/ a poza tym teraz jest bezawaryjny /prawie/ a co do łożysk kulowych to napewno stawiaja miniejszy opor niz rolkowe a jak stawiaja mniejszy opor to silnik sie lzej kreci a jak sie silnik lzej kreci to sie go latwiej odpala...

 

ostatnio znalazlem lampe od siodemki i kilka innych detali ale nie wiem czym sie rozni bak i kanapa jak by ktos mogl mnie oswiecic to bede wdzieczny, bo roznice miedzy silnikami z wczesnej siodemki a siodemki przejsciowki juz znam, z gory dzieki.

 

a i jeszcze jedno pytanko:

czy junak powinien szczelac jak sie mu posci gaz bo ostatnio ktos mi wciska za powinien szczalec <ale przeciez jak szczela to znaczy ze ma zaplon zle ustawiony>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do łożysk kulowych to napewno stawiaja miniejszy opor niz rolkowe a jak stawiaja mniejszy opor to silnik sie lzej kreci a jak sie silnik lzej kreci to sie go latwiej odpala...

Mniejsza powierzchnia styku, mniejsze opory toczenia i dużo mniejsze przenoszone obciążenia. Skoro inżynierowie z Łodzi wyliczyli (łożyska wylicza sie a nastepnie dobiera według katalogu) że mają być wałeczkowe to takie powinny iść. O tak sobie nie waładowali go tam. No chyba ze ktoś nie ma dostępu do wałeczkowych to ratuje się kulkowymi. Jeszcze raz zapytam co ci dadzą łożyska kulkowe na wale??skoro skrzynie biegów (jeden z wałków) jest osadzony w tulejach z brązu które to dopiero stawiają opór, z pewnością większy niż wałeczki. A na koszu sprzęgłowym też masz założone kulki??

A ja myślałem że za odpalanie odpowiedzialne jest ustawienie zapłonu, a tu proszę jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek, lepiej kolege skierowac na wlasciwa droge ( lista DJ, czy Junak Pomorski - choc tam go moze zjedza za nieoryginalnosc ) niz tepic na forum - nie od razu Krakow zbudowano :D

Powoli nauczy sie wszystkiego i moze bedzie nastepny Junak doprowadzony do oryginalu i jezdzacy, kto wie.

Siedzialem sobie w barze 200 w Wwie na poczatku sierpnia, rozmawiajac ze starymi kumplami i nagle podjechaly 2 Junaki, piekne oryginalki w kolorze czarnym ze szparunkami, fajnie jezdzace, z dobrymi swiatlami i palace od kopa. Okazalo sie ze to Kisiel i Skowron z listy DJ ( poznalem Kisiela ze zdjec ). Pogadalismy godzinke przy herbacie, a cale towarzystwo w barze zapomnialo o japonii i zaczelo ogladac Junaki :D

Fajne przezycie dla mnie i wspomnienie z wizyty w Polsce :D.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek, lepiej kolege skierowac na wlasciwa droge ( lista DJ, czy Junak Pomorski - choc tam go moze zjedza za nieoryginalnosc ) niz tepic na forum - nie od razu Krakow zbudowano :crossy:

Adamie aby kierować kolegę na właściwą drogę to trzeba znać najpierw podstawy aby nie ośmieszyaś się pisząc takie bzdury.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...