Skocz do zawartości

POTRZEBNA POMOC -PILNE


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki ,ze pisze w tym dziale ale zalezy mi na szybkiej fachowej odpowiedzi.Troche jestem zdenerwowany ale tez bys cie byli. Chodzi oto,ze jutro konczy mi sie umowa AC i bylem zapytac o przedłuzenie,wiec umówiłem sie na jutro .Przyjechalem do domu umyc motocykl a ze stal ca la zime wiec byl nie odpalany i sie troche przejechałem.K..wa mac!!!! taki pech to tylko mnie moze spotkac nie zmiescilem sie we własnej furtce wracajac z przejazdzki i moto prawa strona przetarta-Kur.a!! co ja mam teraz zrobic jutro konczy sie ubezpieczenie JAK MI NIE UZNAJĄ?!!!ja pie**ole chyba sie powiesze.Czy ktos wie czy jak jutro zadzwonie czy lepiej podjechac to nie bedzie za puzno i czy PZU mi nie zrobi jakiegos przekretu,ku......!!1 pierwszy dzien na moto i jeszcze do jutra ubezpieczenie a tu wszystko do 16.00 bylo otwarte,.. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie ma problemu. Jeśli jutro kończy ci się umowa, to jedź i zgłoś szkodę. Jeśli nie będzie możliwości oględzin szkody, to koniecznie poproś o potwierdzenie zgłoszenia i po problemie.

Myślę że dodatkowym argumentem będzie chęć przedłużenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia - pod warunkiem ze przy przedluzaniu umowy ubezpieczyciel nie zazada ogledzin motocykla

Mysle ze lepiej od razu zglosic na hot line, podac numer umowy, panienka ci przydzieli numer szkody i juz.

 

Z drugiej strony jak zglosisz szkode to ci moga stawke podniesc na kolejny okres ubezpieczenia - jezeli bylbym pewien ze nie bedzie ogledzin przyprzedluzeniu umowy to poczekalbym az podpisze nowa

 

Pozdrawiam

-------------------------------------------

 

Polfa Grodzisk 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze problemu przedłuż umowe poczekaj 2 dni i zgłos szkode przecież możesz powiedziec ze to stało sie 2 dni po podpisaniu umowy  :twisted:

 

Albo i 2 tygodnie/miesiące później.

Do Założyciela wątku: nie stresuj się tak bardzo, przy przedłużaniu umowy zazwyczaj nie wymaga się dokumentacji fotograficznej, tak więc od Ciebie w głównej mierze zależy, czy szkodę będziesz chciał zlikwidować z nowej, czy ze starej polisy. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie ryzykowałbym z liczeniem, że nie zrobią zdjęć. Moim zdaniem to za duże ryzyko, bo w przypadku AC zdjęcia robią i to kilka, z różnych stron, a tym bardziej motocykli!

Wyjścia masz dwa:

- zgłosić szkodę teraz i ubiegać się o odszkodowanie a AC co zaowocuje tym, że dostaniesz kasę, ale podwyższą Ci składkę na kolejny rok i zabiorą zniżki

- poczekać do podpisania nowej umowy i przed podpisaniem głosić, że bok jest porysowany, aby ujęli to w protokole przy podpisywaniu umowy.

 

Oczywiście możesz ryzykować, że nie zainteresują się stanem motocykla w momencie uaktualniania umowy. Niestety AC to nie OC i to się niie uaktualnia samo przez się...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda dzis zgłoszona 8) przy okazji chciałbym powiadomic wszystkich zainteresowanych ubezpieczeniem AC ,ze w PZU od Stycznia tego roku drastycznie wzrosly stawki i jak w tamtym roku płaciłem od wartosci motocykla[20.000zlwartosc] składka roczna bez znizek miałem 1800zl na rok to w tym roku od tej samej kwoty 20.000zl po uwzglednieniu 10% za kontynuacje składka wyniosła by mnie 3300na rok 8O 8O 8O ZEGNAJ PZU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...