Skocz do zawartości

Suzuki SV 650 opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Ujeżdżam SV-ke na wtrysku prawie od roku, przejechałem na niej 9 tys km. Zapomnij o komforcie jazdy z pasażerką i bagażami, teoretycznie da się i 600 km w ten sposób przejechać ale praktycznie to droga krzyrzowa. Na zbiorniku robię jakieś 180-200 km i zapala się rezerwa. Co jeszcze... wydech... podstawowa sprawa by cieszyć się jazdą to wymiana wydechu na przelotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam SV-ke na wtrysku prawie od roku, przejechałem na niej 9 tys km. Zapomnij o komforcie jazdy z pasażerką i bagażami, teoretycznie da się i 600 km w ten sposób przejechać ale praktycznie to droga krzyrzowa. Na zbiorniku robię jakieś 180-200 km i zapala się rezerwa. Co jeszcze... wydech... podstawowa sprawa by cieszyć się jazdą to wymiana wydechu na przelotowy.

hehehe z tą drogą krzyrzową to troszkę przesadzasz... w tym roku ponownie planujemy wyjazd wakacyjny na jakieś 1800-2000km a na przyszły rok juz sa plany wyjazdu conajmniej do Brna i Pragi a jak się uda to może i do Wiednia podjedziemy :P Skoro mi i pasażerce chce się co roku ganiać trasy z przelotami po kilkaset km dziennie to chyba nie jest aż tak źle :P faktem jest jednak że do komfortu Goldwinga GL1500 (czy jeszcze lepiej GL1800) SVce daleko :P

A może to my mamy stalowe dupy? :(

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpan podziwiam Cię. Przetłuc się 2000 km na SV-ce z bagażami i pasażerem to nie lada wyczyn. Ja jestem leń, wolałbym jechać samochodem.

hehe zeszłoroczne wakacje we Francji zamknęły się w 3000km także na SVce z gratami i pasażerką :P

przyznam szczerze że miło wspominam tą wycieczkę :P i żałuję że w tym roku finanse nie pozwolą na podobna trasę i pokręcimy się po Polsce ale za to już mamy w planach trase Szczecin-Toruń-Lublin-Łódź-Szczecin. szacuję że łącznie ze zwiedzaniami wyjdzie z tego około 2000km.

Na nasze drogi zawieszenie SVki jest idealne nie za miękkie a jednocześnie plomby z zębów nie wypadaja :P

a ból mięśni prawdopodobnie pojawiłby się także na innym dużo bardziej turystycznym moto bo jednak to nie samochód i trzeba z oporem powietrza walczyć.

Jak ktos lubi latac motocyklem to raczej nie jest to wielka przeszkoda :(

No pain no game PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady :P jak jade sam z full bagażem na SV to jest naprawde OK!!!

W tym roku dokładnie 16 lipca jedziemy do Szklarskiej następnie Praga, Kraków moze Zakopane i powrót do Gdyni ! Bedzie grubo powyzej 2000 km. Jak wróce to napisze jak było pod względem wygody.

 

Jak mowisz ze robisz 180-200 km do zapalenia rezerwy to z moim jest OK bo mniej wiecej tak samo wychodzi a juz sie bałem że z moja Sv coś nie tak 8O

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV jest naprawdę OK jak robi się trase 200-300 km bez pasażera i bez bagażu. Nie wiem dlaczego jest on klasyfikowany jako motocykl sportowo-turystyczny, dla mnie jest on może nie czysto sportowy, ale sportowy. Wysoko podniesione podnużki, nisko umieszczona kierownica, kłuska owiewka, nie wielka masa - to wszystko świadczy o tym że bliżej mu do super sprotowej R6 niż do sprotowo-turystycznej FZ6.

 

A co do twojego pytania Rafik

Czy sa znaczace roznice w jezdzie i wygodzie miedzy gaznikowa' date=' a na wtrysku[/quote']

 

Tak, różnica polega na tym że na wtrysku nie ma ssania które trzeba ubsługiwać, co znacznie upraszcza rozruch zimnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich motocyklistów jush kiedyś pytałem o Honde Hornet600 i dochodze do wniosku że to troche mocny motocykl jak na pierwszy raz i zaczynam sie rozglądac za Suzuki Sv 650 s ale t tej nowej kascie chyba to było cos koło 2000 roku nie wiem nic o tym motocyklu prosze o wasza pomoc jakies zdjęcia testy i wasze opinie dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miedzy hornetem a sv 650 roznica bedzie ale nie taka zeby sie decydowac na suzi bo hornet jest za mocny tylko troszeczke ostrozniej z manetka i sprawa jest zalatwiona motocykl nigdy sam nie pojedzie przewarznie jest posluszny poleceniom kierowcy pamietaj Honda to jest honda i nic tego nie zmieni heh :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze jezeli boisz sie mocy to SV'ka nie jest najlepszym wyborem - w tym momencie Hornet bedzie dobry bo....

 

SV mimo ze ma mniej koników ... to te jej koniki są troche inne, takie mocniejsze bo widlaste

 

Horneta zeby ujawnił swoją moc trzeba po obrotach przeciągnąc (R4) a SV jedzie prawie z samego dołu (V2) ...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam sie nad kupnem sv-ki (pierwszy model). I tu pytanie na co zwrócic uwage przy zakupie, jakie ma wady, jak wyglada spalanie (ponoc b. małe) ,czy moze lepiej dac sobie spokoj i zastanowic sie nad inna v-ką

 

Pozdrawiam

 

[ Dopisane: Niedziela Lipiec 31, 2005 5:01 pm ]

pomylilem sie dałem post nie tam gdzie trzeba:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady - raczej nie nadaje sie na pierwsze moto, nie nadaje sie dla duzych człowieków ..., oraz jest okrutna dla pasazerów ...

 

poza tym same zalety, mocna, zwinna, relatywnie lekka, malo pali, tania w eksploatacji (2 garnki)

 

aha jeszcze jedna wada - b. trudno znaleźc egzemplarz w dobrym stanie. jak jest dobra to sie jej ludzie nie pozbywają, to nie jest gs 500 (bez obrazy) który z czasem robi sie za slaby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...