Skocz do zawartości

Jedna z życiowych decyzji.


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M154389   ja bym Ci radził taki motorek. KTM EGS 125 :-) z tym ze kupisz taniej bo ten to jest troszke za drogi ale chodziło mi tylko o zdjecie modelu. To jest naprawde swietny motor. Sam do nie dawna jezdziłem na 125 GS z 93r (do sprzedania) i byłem bardzo zadowolony. Myślę jednak ze wyczynowe enduro nie bardzo rózni sie w utrzymaniu niż CR itp. Ale ja bym się juz na Twoim miejscu nie ładował w kdx mtx dt itp.

 

 

EGS to jest to samo EXC tylko EGS ma większy bak, lusterka, inny prędkościomierz, a silnik i zawiecha ta sama, więc koszty utrzymania te same! I nie myl GS z EGS bo to są zupełnie inne motocykle !

 

za 7000zł nie kupisz nic z EXC, WR, YZ, CR, YZF bo po kupnie zawsze się trzeba liczyć że 1000zł musisz jeszcze zostawić u mechanika !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 7000zł nie kupisz nic z EXC, WR, YZ, CR, YZF bo po kupnie zawsze się trzeba liczyć że 1000zł musisz jeszcze zostawić u mechanika !

zależy od kogo kupujesz i jak dokładnie obejrzysz motocykl przed kupnem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no umówmy się ze prawie zawsze trzeba dołozyc do nowo kupionego motoru min 1000zł, mi sie jeszcze nie zdażył nigdy taka miła niespodzianka zeby motor był 100% gotowy do jazdy i nie wymagający wkładu. A pozatym dobrze wiem ze EGS a GS to inne motocykle ale chodziło o to ze na GS mi sie fajnie jezdziło wiec na takim nowym EGS jazda to bajka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no umówmy się ze prawie zawsze trzeba dołozyc do nowo kupionego motoru min 1000zł

Ja jak kupowałem swój to ten pierwszy 1000zł wydałem dopiero podczas generalnego remontu z tego co pamiętam. Po prostu dokładnie obejrzałem cały motocykl i nie dałem sobie wcisnąć miny i dzięki temu przejeździłem troche bez wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! generalny remoncik 1000zł! to mnie zaszokowałes :-) z ciekawosci pytam ile kosztuja częsci do WR? Bo ja jak przecientnie robiłem remoncik to sie 1500 zamknać nie mogłem (tłok, korba i wszystkie duperele na okolo). A ten 1000zł o którym pisałem ze na dzien dobry do wydania to z regóły np. uszczelniacze, oponka, klocki chamulcowe, napęd, nowe płyny. A i czasami jakaś mina sie czaji gdzies tam w srodku :-) np. Urwany wałeczek napędzający turbinkę od cieczy chłodzącej lub całkowity brak nicasilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale cudów nie można sie spodziewać wydajac na motor 7 koła. wiadomo że trzeba przeprowadzić moze nie remont ale napewno duży przegląd, który będzie kosztował robociznę + części. ale to jest normalne i nie ma się co bać musisz dobrze obejrzeć machinę, doprowadzic ją do stanu pozwalającego spokojnie jeżdzić a potem dobry serwis i praktycznie później nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam87 myślę że nawet jak od Ciebie bym kupił to bym znalazł coś do wymiany nawet. A ty byś o tej usterce nawet nie wiedział! Wiadomo że jak od kogoś znajomego to Ci pudła nie sprzeda, ale zawsze się coś znajdzie!

 

Człowieku masz EXC od miesiąca a wcześniej miałeś motorynkę i myślisz że dzięki temu jesteś fajny i lepszy?

Jeśli uważasz że po zakupie motocykla trzeba zostawić 1000zł u mechanika to naprawde srasz pieniędzmi. Jesli kupujesz motocykl pierwszy który zobaczysz no to racja możesz trafić na bubla. Ale jeśli umiesz motocykl dobrze obejrzeć to zasadniczo będziesz wiedział co w nim siedzi. Ale do kur** nędzy nie mów że nie można za tyle kupić dobrego motocykla!!

Zapytaj sie najpierw ile chce adam a później mów za ile można kupić a za ile nie. Skoro jesteś takim znawcą idź pracować w serwisie!

 

 

Wow! generalny remoncik 1000zł! to mnie zaszokowałes  z ciekawosci pytam ile kosztuja częsci do WR? Bo ja jak przecientnie robiłem remoncik to sie 1500 zamknać nie mogłem (tłok, korba i wszystkie duperele na okolo)

 

Wszystko zależy od tego jaki masz dostęp do części i do jakiego motocykla. Wiadomo że SX 250 będzie dużo droższy od 125cc jeśli chodzi o ceny części. Ja nie uważam że korba musi wchodzić w skład generalki.

Jeśli jest w dobrym stanie to czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam87 myślę że nawet jak od Ciebie bym kupił to bym znalazł coś do wymiany nawet. A ty byś o tej usterce nawet nie wiedział! Wiadomo że jak od kogoś znajomego to Ci pudła nie sprzeda, ale zawsze się coś znajdzie!

no wiadomo że jakieś drobiazgi zawsze się znajdą ale nie musi to być 1000zł od razu, a jeśli chodzi o kupno motocykla od znajomego to wcale nie bądź taki pewien...

 

Generalnie można kupić motocykl tanio do roboty, albo drożej gotowy do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy kupnie miałem takiego farta że wystaczyło wymienić jeden uszczelniacz , wymienić oponki , z tyłu klocki (jeszcze brembo były, z przodu nadal brembo !!!), olej w skrzyni, i pożądnie moto umyć.

Po tych zabiegach z daleka jak nowy

 

[ Dopisane: 21-03-2006, 17:42 ]

Ale co się najeździłem w poszukiwaniu..... :-x

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam87 myślę że nawet jak od Ciebie bym kupił to bym znalazł coś do wymiany nawet. A ty byś o tej usterce nawet nie wiedział! Wiadomo że jak od kogoś znajomego to Ci pudła nie sprzeda, ale zawsze się coś znajdzie!

 

Człowieku masz EXC od miesiąca a wcześniej miałeś motorynkę i myślisz że dzięki temu jesteś fajny i lepszy?

Jeśli uważasz że po zakupie motocykla trzeba zostawić 1000zł u mechanika to naprawde srasz pieniędzmi. Jesli kupujesz motocykl pierwszy który zobaczysz no to racja możesz trafić na bubla. Ale jeśli umiesz motocykl dobrze obejrzeć to zasadniczo będziesz wiedział co w nim siedzi. Ale do kur** nędzy nie mów że nie można za tyle kupić dobrego motocykla!!

Zapytaj sie najpierw ile chce adam a później mów za ile można kupić a za ile nie. Skoro jesteś takim znawcą idź pracować w serwisie!

 

 

Wow! generalny remoncik 1000zł! to mnie zaszokowałes  z ciekawosci pytam ile kosztuja częsci do WR? Bo ja jak przecientnie robiłem remoncik to sie 1500 zamknać nie mogłem (tłok, korba i wszystkie duperele na okolo)

 

Wszystko zależy od tego jaki masz dostęp do części i do jakiego motocykla. Wiadomo że SX 250 będzie dużo droższy od 125cc jeśli chodzi o ceny części. Ja nie uważam że korba musi wchodzić w skład generalki.

Jeśli jest w dobrym stanie to czemu?

 

 

to mnie rozśmieszyłeś :lol: ja nie powiedziałem że zawsze trzeba wydać 1000zł tylkże do 1000zł trzeba mieć w zapasie i trzeba się liczyć z takimi kosztami. I wiem że Adam chce około 7000zł a + koszty transportu ?

 

I Nie kupiłem EXC po motorynce

II Nie mam EXC od miesiąca

III I jeżeli zostanowienie 1000zł u mechanika to takia straszna suma to pogratulować ! Na dobre przygotwanie do sezonu trzeba zostawić już pare złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...