Skocz do zawartości

No i sie doczekalismy ..70zl zamiast 500zl !!!!!!!!!!! :-)


Rekomendowane odpowiedzi

http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,3291043.html

 

"[...] Wkrótce nie będzie się opłacać sprowadzanie starych, używanych aut do Polski. Zamiast kilkuset złotych podatku akcyzowego kierowca będzie musiał zapłacić nawet kilka tysięcy złotych ekologicznego.

Ekologiczny podatek trzeba będzie płacić raz przy pierwszej rejestracji w Polsce auta osobowego o masie do 3,5 tony. Jego wysokość będzie zależeć od pojemności silnika i europejskich norm toksyczności spalin, które spełnia. [...]"

 

dobrze, że wyraźnie piszą o samochodach osobowych powyżej 3,5tony, bo znów jakiś nadgorliwy urzędas ubrałby w ten przepis motocyklistów...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua - ostatnio pisałem o tym podatku na forum. Tylko że ja jak czytałem to było napisane, że podatek będzie o wszystkich pojazdów. No ale wczoraj na kilku różnych serwisach pojawiło się info, że to tylko od osobówek będzie. Ulżyło mi :wink: Nawet nie chcę myśleć coby było, gdyby motocykle zostały objęte tym podatkiem.

 

Tutaj wątek o którym pisałem:

http://forum.motocyklistow.pl/Nadchodz-cie...oto-t44402.html

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla tych którzy zarejestrowali sprzet czasowo na 30 dni

 

Dziś byłem w Urzędzie Komunikacji - cena za karte pojazdu 75PLN :P :evil:

dostałem nowe blachy i papierki - słowem jest OK :banghead:

WHOW!!! :D Dzięki za info Magister. Ta informacja bardzo mnie cieszy :evil: . W takim razie w przyszłym tygodniu uderzam po stałe blachy i mogę :evil: :evil: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam informację Magister'a 75PLN :P

 

Ja dzisiaj zarejestrowałem swojego sprzęta. W sumie to szybciutko poszło, przyszedłem pierwszy i pół godziny po wejściu z papierami już mialem tablice w ręku :evil: Impreza w UK kosztowała mnie w sumie 199PLN + koszt OC, a przy okazji spełniłem dobry uczynek bo kobicie w PZU wymieniłem żarówkę :banghead:

Dzisiaj w końcu sobie pośmigam legalnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byłem dziś Wydziale Komunikacji tut. Urzędu, by wyjaśnić sprawę przepłacenia przeze mnie rejestracji moto. Oczywiście naszykowałem sobie odpowiednią mowę, którą zamierzałem uraczyć Pana Naczelnika. Niestety nie było go, więc zostałem przyjęty przez zastępczynię, przemiłą młodą dziewczynę (pozdrawiam przy okazji :P ). Przedstawiłem się, po krótce wyjaśniłem w jakim celu przybyłem i już miałem zacząć ją opier*** A dziewczyna mi przerywa, idzie do szafy, grzebie w jakiś teczkach i po chwili wraca z plikiem dokumentów. Z pliku wydobywa biała kopertę i wręcza mi ją ze słowami: tu jest 51,50 zł, które jesteśmy Panu winni, ponieważ niesłusznie zawyżyliśmy Panu opłatę za rejestrację :evil: Mnie normalnie zatkało z wrażenia, otworzyłem gębę i nie mogłem wypowiedzieć nic, prócz dziękuję. Dziewczyna przeprosiła mnie jeszcze kilka razy, pożyczyłem jej miłego dnia i very happy wyszedłem z Urzędu :banghead:

 

Pozdrawiam, Draco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byłem dziś Wydziale Komunikacji tut. Urzędu, by wyjaśnić sprawę przepłacenia przeze mnie rejestracji moto. Oczywiście naszykowałem sobie odpowiednią mowę, którą zamierzałem uraczyć Pana Naczelnika. Niestety nie było go, więc zostałem przyjęty przez zastępczynię, przemiłą młodą dziewczynę (pozdrawiam przy okazji :evil: ). Przedstawiłem się, po krótce wyjaśniłem w jakim celu przybyłem i już miałem zacząć ją opier*** A dziewczyna mi przerywa, idzie do szafy, grzebie w jakiś teczkach i po chwili wraca z plikiem dokumentów. Z pliku wydobywa biała kopertę i wręcza mi ją ze słowami: tu jest 51,50 zł, które jesteśmy Panu winni, ponieważ niesłusznie zawyżyliśmy Panu opłatę za rejestrację :evil: Mnie normalnie zatkało z wrażenia, otworzyłem gębę i nie mogłem wypowiedzieć nic, prócz dziękuję. Dziewczyna przeprosiła mnie jeszcze kilka razy, pożyczyłem jej miłego dnia i very happy wyszedłem z Urzędu :banghead:

 

Pozdrawiam, Draco.

 

Czyli jednak można :P . W urzędach też pracują ludzie i niektórzy nawet mówią ludzkim głosem :evil: . Jak ja do nich grzecznie to i oni zwykle podobnie. I tak trzymać. Idziemy w końcu do Europy :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...