Skocz do zawartości

yamaha diversion xj600 czy xj900?


Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie tak ;)

900 ma też zasadniczą wade, że kiedy kupowałem moją pszczółkę różnice w cenie były znaczące - nie wiem, jak teraz

ale mając dość kasy i wybór xj600 albo 900 - bez zastanowienia brałbym xj900

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie!

 

Noszę się z zamiarem kupna motocykla i zastanawiam się nad dwoma modelami z tematu. Przeczytałem już wszystkie poprzednie tematy dotyczące obu motorów, więc skupię się na tym, czego tam nie znalazłem, albo co moim zdaniem wymaga podsumowania.

Poszukiwania w ogłoszeniach wskazują moim zdaniem, że można dostac w bardzo porównywalnych cenach XJ600S z 93' i np XJ900 z 90'. Czasem nawet te drugie są tańsze, co mnie zaskoczyło. Mówię o wydatku rzędu 5000-6000zł.

Mam kilka pytań:

1) Podobno XJ600S świetnie sprawuje się w mieście - czy tak samo jest z XJ900? Chodzi mi o prowadzenie, manewry i spalanie. Obawiam się, że sporo będę musiał jeżdzić po mieście.

2) Czy to, ze mam 197cm wzrostu powinno poważnie przemawiać za kupnem większego modelu, czy XJ600 jest wystarczająco wygodna?

3) Czy ten wał kardana w XJ900 to faktycznie aż taka wygoda? Wiem, że zestaw napędowy sporo kosztuje i trochę się nasłuchałem o problemach ze smarowaniem.

 

Powiem szczerze, że mam ogromną ochotę na XJ900, ale będzie to pierwszy motocykl, i nie wiem, czy to dobry pomysł.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do xj600 (posiadam z rocznik 95')

- spalanie jak jezdzis sobie powolutku z 60 km/h po miescie to można powiedziec ze pali 5-6L na 100 km ale roznie z tym bywa :icon_razz:

- czasem tyłek troszeczke wygniecony :flesje:

- mam wzrostu 188cm i jest ok wiec chyba 9 cm nie powino robic przerazajacej roznicy

- na wałach sie nie znam bo nie mam :flesje:

 

 

albo wiesz co kup sobie wieksze moto ty masz prawie 2 metry :banghead: ( joke taki :flesje:)

Edytowane przez BELIAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem XJ600S '2000 jako pierwsze moto i nie narzekam (zaczynam właśnie 2-gi sezon). Z tego, co wyszukałem w zeszłym roku przed kupnem - 900 to zbyt wiele jak na start, a z małej XJ-oty będziesz miał masę frajdy.

- co do rozmiarów (mam 186) - mogła by być troszkę większa, ale tragedii nie ma.

- z kardanem sprawa jest chyba prosta - masz gdzieś smarowanie, naciąganie i wymiany zestawu napędowego = wygoda.

- oczywiście im młodsza maszyna tym mniejsza szansa na awarię...

 

Udanych zakupów życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to 1 moto po kursie i nigdy wczesniej nie mialeś motocykla np malo litrazowego to nawet xj 600 to chyba za duzo. Ale jak miales juz cos to po 2-3 dniach nawet do xj 900 sie przezwyczaisz :] . Ja np po przesiadce z 150 cm3 na 600 cm3 przez jakies 3 dni czulem tego "kopa" a potem... juz nie ma takich wielkich emocji :flesje: a szkoda, 1 razu nie zapomne nigdy :flesje: :flesje: :banghead:

powodzenia przy kupnie

pozdr

:icon_razz:

Edytowane przez BELIAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jeżeli to 1 moto po kursie i nigdy wczesniej nie mialeś motocykla np malo litrazowego to nawet xj 600 to chyba za duzo.

 

Kurcze, uzgodnijcie jakąś wspólną wersję ;-) Jeden pisze, że małe diversion świetne na pierwszy, inny że nie.

 

Czemu uważasz, że za dużo? Moc, rozmiar, masa, słabe hamulce? Z jednej strony polecacie CB 500 na 1 moto a z drugiej xj 600 za dużo... Gubię się.

 

Jestem w dokładnie takiej sytuacji jak piszesz: "nigdy wcześniej nie miałem motocykla". Ale kupić 250 z lat 90tych jest tak trudno, że zaczynam się poddawać. Jeśli zatem GS, CB, ER-5 to czemu nie XJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...