Skocz do zawartości

Zapoznaj sie z nowymi przepisami OC dla Weteranów


krzysztof772
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem to poniewaz zmieniły sie opłaty w PZU, nie ma znizek dla motorów powyżej 25 lat. Ale zmieniły sie tez przepisy o ktorych dużo ludzi nie wie że można inaczej opłacić nasze motory, uważam ze moze to byc z korzyscia dla nas. Przeczytaj ponieżej.

 

Niezależnie od taryfikatora i dobrej woli ubezpieczycieli. ustawa daje obligatoryjną możliwość wypowiedzenia ubezpieczenia pojazdu historycznego tzn, mającego 25 lat i posiadającego orzeczenie rzeczoznawcysamochodowego ze jest to pojazd historyczny lub pojazdu wyprodukowanego ponad 40 lat temu juz bez takiego orzeczenia rzeczoznawcy. Pojazd taki moze być ubezpieczany w sposób NIECIĄGŁY, jednak minimalny okres ubezpieczenia nie może być krótszy od 30 dni. Ubezpieczenia należy dokonać każdorazowo przed wprowadzeniem pojazdu do ruchu. Czyli po wypowiedzeniu pojazd nasz moze stac np, pieć lat w garażu i przed wyjazdem należy go ubezpieczyć na niezbędny czas (minimum 30 dni). Należy sie jednak liczyć, ze ubezpieczyciel nie udzieli nam zadnych zniżek np, za bezwypadkową jazdę, w przypadku ubezpieczenia okresowego.

 

Nowy taryfikator obowiązuje w PZU od 1 stycznia, ja nie zdązyłem bo opłaciłem a gosciu u ktorego opłacam albo nie wiedział do konca o tych przepisach albo celowo mi nie powiedział , ale na przyszły rok już inaczej zrobie z iżem a z wsk już we wrzesniu

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz - jak nie wyrabiasz?

oc na motocykl jest w granicach 60 zł na rok?

jeżeli wykupisz na pół roku bez zniżek to wyjdzie tyle samo.

no chyba ,że stoi cały rok i porusza się kilka razy w miesiącach letnich.

to może tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale da rady "wypowiedziec" płacenie OC na białych rejstracjach? Wątpliwe..

Opcja ta istnieje juz od dawna, a mianowicie od czasu mozliwości rejestrowania pojazdu jako zabytek na "żółte blachy" i tylko wtedy mozna wykupywac OC na okres minimum 30 dni... Ale moze przepisy sie zmieniły? Jesli tak, to będę miło zaskoczony...

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sposob "niecagly" moze byc ubezpieczany pojazd zarejestrowany jako zabytkowy czyli na zoltych blachach

 

i jeszcze jedna niemila wiadomosc - PZU wprowadzila zwyzki dla "mlodych kierowcow" tazke na motocykle (wczesniej motocykli zwyzki nie dotyczyly)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna niemila wiadomosc - PZU wprowadzila zwyzki dla "mlodych kierowcow" tazke na motocykle (wczesniej motocykli zwyzki nie dotyczyly)
- no i jak tu sie nie wku.wić... ;)

Ja do tej pory rejestrowałem motocykle na swoją matke, a jeśli będę chciał zarejestrować na siebie i ubezpieczyć na siebie to zwyżka?? to jest chore!! Niedługo niektórzy z nas nie będą mogli legalnie wyjerzdżać na ulice bo nie będzie ich stac na głupie ubezpieczenie OC

:)

A tak apropo to jak była znizka na weterana szos to płaciłem 70zł?rok za OC do swojej WSK z 1959r, a wczoraj przysłali mi gnoje że mam do zapłaty 140zł/ rok :) ... Więc chyba dowiem się dokładniej o opcji ubezpieczenia tymczasowego, bo i tak rzadko jeżdże tym motocyklem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam ze moze to byc z korzyscia dla nas

Ten temat poruszylem juz pare dni temu. Niestety nie bylo zbyt wielu zainteresowanych:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...1681&highlight=

 

Dlatego dzieki Krzysztof772 ze go ponownie odgrzales. ;)

Niestety nie wyglada to tak rozowo. Opinia czy tez opinie, bo tak to wyglada (dwoch niezaleznych rzeczoznawcow) zanim takowe nastapia, musza byc zgloszone rowniez do wojewodzkiego konserwatora zabytkow - pojazd 100 procent oryginalny i min. 25 lat. itp.itd. Ale do rzeczy bo to inny temat.

Z reszta postu sie zgadzam:

Pojazd taki moze być ubezpieczany w sposób NIECIĄGŁY,
itd..............

To obowiazywalo i do tej pory w przypaku pojazdow na "zoltych blachach", wiec zadna to nowosc i ulatwienie dla wlascicieli pojazdow zabytkowych. Ci z nas, ktorzy posiadaja zabytki > 25 lat - nie wypowidam sie co do ich 100 procentowej oryginalnosci - placili dotad 50% skladki OC i jezdzili na czarnych czy tez bialych blachach - teraz jesli nie spelnia 1 punktu beda musieli placic "normalne" OC albo odstawic maszyny do garazu. Zolte blachy moze i owszem daja jakies korzysci ale powoduja tez wiele blokad:

np. wyjechac takim sprzetem na zagraniczny zlot, wiaze sie z tygodniowymi pozwoleniami i masa papierologii. Czy to jest korzysc :?:

Dla mnie na 100 - nie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak widze ze troche niejasnosci sie pojawiło. Przepisy o ktorych pisze zmienily sie od 1.01.2006 wiec na pewno cos sie zmieniło. Nie zgadzam sie z tym ze tylko na zołtych blachach moga byc wypowiedziane umowy OC, Ale dowiem sie na bank i napisze bo powiem szczerze ze jeszcze malo wiedza sami ubezieczyciele o tych znizkach. Tak jak ktos z was pisal ze placil np 70 zł a teraz płaci 140 tak jest, ale jest tez tak i to piszą redaktorzy ze wystarczy opinia rzeczoznawcy zarejestrowac motor, miec go zarejstrownego a oc płącić wtedy kiedy sie wyjedzie (min 30 dni). Bo to zalezy wszysto od: np remotujesz motor i zakłądasz ze bedziesz go remotował 5 lat to po co placici przez 5 lat OC jak ta kase wlozysz w remont, a jesli masz kilka motorów ;) to juz ładna kasa, chyba ze ktos od bardzo dawna oplaca to wiadomo ze nie bedzie mu sie oplacało chyba ze tak jak z ta wsk co pisałes. Ważne zeby wypoiwiedziec umowe musi byc opinia rzeczoznawcy powy.25 lat a 40 juz bez takiego orzeczenia. Ale tak jak mowie przepisy sie zmieniły od 1 stycznia b.r wiec duzo jest jeszcze niejasnosci ale jak mi sie jutro uda to postaram sie to wszystko wyjasnic w PZU albo w poniedziałek i na pewno napisze jak to do konca wyglada, zebysmy nawzajem sie nie wprowadzali w błąd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to znowu wymyślili :roll: w takim razie w tym roku już na pewno będe musiał zrezygnować z NW, ciekawe tylko co ma to wszystko na celu ??

żeby ludzie kupowali nowe auta i moto??, chyba nie :? jak kogoś nie stać to i tak sobie nie kupi :D a może po prostu chcą znowu więcej zarobić :-x

ciekawe co następnego roku wymyslą :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem w PZu zapytac jak to wyglada z tym nowym ubezpieczeniem i prosze nie pytajcie bo oni nic nie wiedza to ja im tlumaczylem co i jak, powiedzialem kobiecie ze przyniose jej przepisy zeby sie zapoznala i ustosunkowal sie do tego, wiem ze ich zaskoczylem. To ze obcieli znizke dla weteranów to wiedza ale juz dalej to nie ale dzis mnie wkurzyli, jeszcze mi mowia ze nie moge wypowiedziec umowy Oc a oczywiscie moge bo dotyczy to weteranów i wlasnie tych nowych przepisów. Skseruje jej nowe przepisy i zobaczymy co dalej i napisze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie raz przekonałem się na własnej skórze że niektórzy w tych ajencjach nie mają pojęcia o ubezpieczeniach na motocykl. Dzwonią po innych i dowiadują się dopiero ile ci się należy zniżki itd. Paranoja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze obcieli znizke dla weteranów to wiedza ale juz dalej to nie ale dzis mnie wkurzyli, jeszcze mi mowia ze nie moge wypowiedziec umowy Oc a oczywiscie moge bo dotyczy to weteranów i wlasnie tych nowych przepisów.

 

Wypowiedzieć umowe możesz obojętne czy dotyczy zabytka czy "świeżego" pojazdu. Wystarczy stosowne oświedzczenie

"Wypowiadam umowe ubezpieczenia OC z dniem ........ dla pojazdu marki ...... nr. rej ....... "

Nie wiem czy zwrócą kase za niewykorzystany czas, ale na peno nie będą przysyłać kolejnych wezwań do zapłaty ;)

Sprawdzone :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś pokręciłeś

nie możesz przerwać ubezpieczenia w jego trakcie za wyjątkiem : i tu własnie omawiamy wyjątki.

zawiera się umowe na rok bez możliwości jej przerwania - po prostu kontynuacja następuje automatycznie chyba że złożysz wypowiedzenie najpóżniej w ostatnim dniu roku ubezpieczeniowego.kase zwracają tylko i wyłącznie w przypadku przerwania ubezpieczenia z powodu wyrejestrowania pojazdu. możesz wypowiedzieć umowe następnego dnia po jej zawarciu ,ale mimo wszystko ubezpieczenie będzie ważne rok czasu i nikt nie będzie zwracał kasy.

czy teraz kumasz.

a chodzi o to żeby weterany miały możliwość ubezpieczania krótkoterminowego z powodu ,że się nie poruszają w sposób ciągły tylko

dorywczo.

do tej pory taki przywilej miały pojazdy na żółtych blachachj a teraz ma to być rozeszerzone o kolejne staruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Pzu to tak mieszjają ze sami nie wiedza co wprowadzają. Ten teks ktory jest napisany wyzej jako pierwszy pochodzi z gazety wiec przepis na bank jest tylko oni sami nie wiedzą, ale tak jak mowiłem musze to zaltwic bo cos wydaje mi sie ze kreca. Ja mam żołte blachy w moim iżu a i tak w tym roku juz zapłaciłem chyba 120 zł bez Nw a płąciłem nie wiem chyba z 50 zł. To jest raz, daw to to ze ten przepis jeszcze cos umozliwia i niech oni przestana pieprzyc bo w nastepnej gazecie bylo napisane zeby własnie tak robic ze stare motor ktore mamy( umowa kupna) opinia rzeczoznawcy i zarejsestorwac jako pierwsz raz po np 15 latch od wyrejestrowania i niech sobie stoi a wtedy kiedy masz ochote to opłacic Oc min 30 dni i jazda, bylo rowniez napisane ze w ten sposob mozna motory zachowac poniewaz nie bedą oddawane na złom, tylko bedzie zachowanie motoryzacji. Wkurza mnie to wprowadzaj a nie wiedza co a pożniej człowiek chce sie dowiedziec a tu sami nie wiedza lub mi mowia ze mi nie bedzie sie oplacało. Napisałem zapytanie do centrali Pzu ale jakos tez mi nie odpowiedzieli. Jak bede cos wiedzial to napisze Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Jak dla mnie wszystko co dotyczy starych motocykli i ich rejestrowania powinno się odbywać na zasadzie takie że policja sprawdza maszynę czy jest kradziona czy nie jak nie to rejestrują ją jak nowe moto tylko że na żółtych blachach a Oc powinno być jak najniższe przecież nikt na zabytkach nie będzie szalał takie jest moje zdanie a nie kombinowanie które prowadzi do tego że płaci się krocie za to OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...