Skocz do zawartości

SV 650S Problem z rozruchem...


Kynias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jak juz w temacie napisalem mam problem ze swoim sprzetem, a mianowicie: ostatnio jak podlaczlem akumulator zapalila bez najmniejszego problemu a dzisiaj nie. gdzy dusze na start z kostki w ktorej mieszcza sie dwa bezpieczniki (30) dochodziu jakies stukanie jak by bylo jakies przebicie czy cos tego typu i przy tym obrotomisze skacze tzn jakby sie wkrecal na obroty ale wogole nieslychac zeby rozrusznik krecil... (bezpieczniki sa dobre - sprawdzalem). Na pych tez niechwycila... niemam pojecia co sie mogla stac...

a Wy?

tak apropo to wszytkie swiatla dzialaja normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej masz rozładowane aku. to co słyszysz to przekażnik rozrusznika. załacza styk (cyk) rozrusznik chce zakręcić więc napięcie spada i przekażnik puszcza kolejne cyk i tak na zmianą kilka razy na sekundę... słychac więc cyk cyk cyk i nic poza tym. zobacz napiecie na akumlatorze podczas próby rozruchu. stawiam że spada dobrze poniżej 12V.

doładuj aku, sprawdź ładowanie czy masz 14,5V bo moze padł regulator a w ostateczności byc moze padło Twoje aku. Doładowujesz je teraz zimą? czy odpalasz moto na koilka minut i gasisz? bo jak tak to poprostu na rozruch idzie duzo wiecej energii z aku niz do niego trafia podczas tych kilku minut pracy i poprostu sie rozładowało.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator byl oczywisci wyciagniety - poniewaz kupilem nowy bezobslugowy. Ktory b yl naladowany na such (trezba bylo tylko zalac elektrolitem...) wiec aku jest napewno dobry...

Ale dokladnie slychac cyk cyk cyk z tej kostki gdzie sa bezpieczniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieks za wszelkie info - wlasnie podlaczylem akumulator pod prostownik... zabaczymy cos z tego bedzie...

 

[ Dopisane: 15-03-2006, 22:34 ]

Witam... niestety dalej ten sam problem z rozruchem SV... Wsadzilem akumulator (naladowany) i to samo. Czy ktos wie czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chyba jest uszkodzony :|

Pojechal do znajomego ktory ma odpowiedni sprzed do sprawdzania aku i na obciazeniu ma tylko 2-3V a bez 9 :/ I nieidzie go naladowac - wogole nieprzyjmuje pradu...

PS ok 21 probuje odpalic z aku od auta i sie wszystko okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chyba jest uszkodzony :|  

Pojechal do znajomego ktory ma odpowiedni sprzed do sprawdzania aku i na obciazeniu ma tylko 2-3V a bez 9 :/   I nieidzie  go naladowac - wogole nieprzyjmuje pradu...  

PS ok 21 probuje odpalic z aku od auta i sie wszystko okaze

 

A widzisz czyli jest tak jak mówiłem od poczatku i na GG. dlatego cały czas wypytywałem o napięcie na aku przed podłączeniem i przy rozruchu.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest proble.

Przed chwila bylem przy motocykli i probowalem go odpalic z aku auta... i szkoda mowic! co prawda rozrusznik krecil ale tylko dwa razy (tak jak by aku byl rozladowany-a to jest niemozliwe bo auto odpala na raz) ...

I co teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć akumulator do motocykla i dopiero podłącz przewody do aku w aucie. Musi być dobry styk. Jeżeli podłączałeś przewody bez akumulatora podłączonego w moto, rozrusznik nie będzie dobrze kręcił. Miałem to samo. Sprawdż dobrze klemy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam że nie ma dostatecznej ilości prądu.

Miałem podobny przypadek.

Wyjąłem aku z samochodu podłączyłem DOBRYMI kablami

(nie badziewiem ze stacji benzynowej). Zaciskałem dobrze na klemach i zagadał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...