Skocz do zawartości

Czy warto droższe opony?


Gość Lassar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja w tej chwili mam z przodu metzelera za 250zł, a na tył heidenau za 100zł. Ale musze przyznać, że w takim poważniejszym terenie mnie nie zadawalają...Inna sprawa że to opony typowo do enduro, a nie w ostry teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, każdy robi jak uważa, ja wolałbym jednak odłożyć na naprawdę porządną nową oponę na przód...

 

Szczegolnie, ze mozna trafic dobra gume za rozsadna kase.

Np : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=90720238

 

Kupilem wlasnie taka od tego kolesia, a nawet zaproponowal mi tyl scorpiona za 220 zl i przesylke kompletu w cenie przesylki jednej gumy.

 

pozdro,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie, ze mozna trafic dobra gume za rozsadna kase.

Np : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=90720238

 

Kupilem wlasnie taka od tego kolesia, a nawet zaproponowal mi tyl scorpiona za 220 zl i przesylke kompletu w cenie przesylki jednej gumy.

 

pozdro,

Jacek

 

Mnie dzisiaj zaproponowali NOWEGO Dunlopa za 230 peelenów. Co do kolesia, Roberta S. to już jakiś czas te oponki sprzedaje. Moj kumpel kupił taki komplet u niego, niestety jeszcze nie założył, ale jak tylko wrzuci gumki na sprzęta to zobaczymy co to tak naprawde warte. Z tym że on na tył ma Metzelera chyba. No i te opony są 2-3 letnie. Nie mam pojęcia jaki to może mieć wpływ przy oponach crossowych ale do samochodu bym ich nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te opony są 2-3 letnie.

 

Rok produkcji 2004 - wiec tak naprawde to dopiero co zaczal sie drugi rok kalendarzowy opony. Niesadze wiec, ze bedzie to mialo wplyw na eksploatacje - szczegolnie, ze w przeciwienstwie do opon samochodowych czas ich uzytkowania do nastepnej wymiany jest znacznie krotszy.

 

Co do marki opony terenowej to zdecydowanie wole Pirelli (i Michelina) od Dunlopa.

 

pozdro,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ostatnio na allegro byly nowe kapcie bfgoodrich w cenie mitasow kilka sztuk 17,18 i 21 z roku 03 zdaje sie

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ile waży opona kostka tak średnio??Bo wysyłałem kostke dla goscia i zapłaciłem az 26zł za przesyłke bo waży ona 6kg.A od 6 do 10kg przesyłka 26zł i gosc cos nie wierzy i mu sie cos nie widzi.

 

Na stronie Mitasa : www.mitas.cz podane sa masy opon (w szczegolowym opisie)

 

pzdr,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i te opony są 2-3 letnie. Nie mam pojęcia jaki to może mieć wpływ przy oponach crossowych ale do samochodu bym ich nie założył.

 

Do samochodu być nie założył dwuletniej opony?? :smile:

Producenci opon motocyklowych pozwalają zakładać DO MOTOCYKLI prawidłowo leżakowane opony (odpowiednia temperatura, wilgotność i zaciemnienie pomieszczenia) do 5 lat. Tak więc 2 lata dla dobrze leżakowanej opony to absolutnie nic. A co dopiero dla opony enduro/cross...

PS - ceny tych Pirelli z aukcji naprawdę są BARDZO DOBRE!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...