Skocz do zawartości

zerwany gwint


Miaziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najlepszy ja mam:D  

idziesz do tokarza, on dorabia ci taką tulejkę, która wewnątrz ma gwint 6mm, a na zawnątrz 8 rozwiercasz otwór w karterach gwintujesz, wkręcasz redukcję i zapominas zo problemie..

 

Wydaje mi sie ze to jest najlepszy, najprostrzy i najtanszy sposob. Koszt tego nie wyniesie Cie okolo 10 zl. A ten pomysl to jest naprawde dobry, bo jak sie zerwie gwint w tej srubie to mozna ja odkrecic i druga taka sama z dobrym gwintem wkrecic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd weźmiesz gwintowniki M7 za jakieś normalne pieniądze?

Ja kupiłem na allegro za 12pln komplet 3szt. gwintowników M7. Miała być do tego naż/rzynka ale się zapomniało sprzedawcy no i nie ma. Gwintowniki firmowe a nie jakaś chińszczezna. Gorzej ze śrubami. Po prostu ich nie ma w sprzedaży. Pozostaje albo znalezienie na złomie skody 105 i powykręcanie z niej takich śrub albo wizyta u tokarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy ja mam:D  

idziesz do tokarza, on dorabia ci taką tulejkę, która wewnątrz ma gwint 6mm, a na zawnątrz 8 rozwiercasz otwór w karterach gwintujesz, wkręcasz redukcję i zapominas zo problemie..

 

Wydaje mi sie ze to jest najlepszy, najprostrzy i najtanszy sposob. Koszt tego nie wyniesie Cie okolo 10 zl. A ten pomysl to jest naprawde dobry, bo jak sie zerwie gwint w tej srubie to mozna ja odkrecic i druga taka sama z dobrym gwintem wkrecic :D

Z całym szacunkiem, lecz piszecie rzeczy które nie muszą się udac w praktyce warszatowej. Jeżeli tokarz przewierci nam wzdłuż śrubę M8 i wykona wewnątrz gwint M6, to tej śruby nie da się wkręcić w blok ciasno. Dlaczego? Otóż śruba M8 ma średnicę w bruzdach 6,8. Jeżeli wewnątrz będzie gwint M6 to mamy ściankę która momentami bedzie miała grubość 0,4 mm. Taka tuleka ukręci się podczas montażu. Gwintujemy "szóstkę" dopiero po wkręceniu tulejki i zaschnięciu farby lub loktajtu.

Co do wymiany takiej tulejki, to powodzenia życzę.

Dlatego lepiej przejść na szpilki M7 i nakrętki z WSK lub Skody, lub starannie wkręcić tulejkę tak jak napisałem i nie przeciągać gwintów podczas montażu głowicy.

Powodzenia.

Kulik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...