Skocz do zawartości

czyszczenie gaźników


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ludziska różne rzeczy stosują do wymycia gaźników. Można włożyć je do wrzątku i nasypać proszku takiego do prania, a najlepiej jeszcze mieć wężyk z powietrzem i włożyć do wody, tak aby "bąbelki" wszystko dobrze spenetrowały. Można pomóc też jakimś delikatnym pędzelkiem. Jak woda ostygnie tak by można wyjąć koniecznie wymyj w benzynie ektrakcyjnej bo proszek zostawi wiele związków niekoniecznie potrzebnych.

 

To taka metoda domowa niekoniecznie skuteczna. O wiele lepszym sposobem są ultradźwięki. na prawde rewelacja choć troszkę kosztuje. ale nie jest to majątek a efekt bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultradźwiękiem ?

Nie popadajmy w paranoje ;) wystraczy rozegrać gaźniki powykręcać dysze i przedmuchać kompresorem.

A biały nalot niwelowałem poprzez moczenie w ropie a potem płukanie w benzynie ekstrakcyjnej.

Nie liczcie nato że warsztaty u nas maja jakąś aparature do tego :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]CO TY!!!! CHCESZ PIASKOWAĆ GAŹNIKI!!!!!!!!!!!!!!!???????????

Są różne rodzaje piachu. Taki nadmorski, taki z piaskownicy i taki do czyszczenia gaźników. To jest akurat stronka o piaskowaniu. Ogólnie jest to warsztat motocyklowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sznowyny pan Rysiu Petrus opowiadał mi jak koleś dał do piaskowania cylinder od Janka, tyle że nie zabezpieczył niczym wewnętrznej części i mimo, że po zabiegu ładnie wszystko wymył w ekstrakcyjnej to piaskowanie ma to do siebie że nieznaczne okruszki wchodzą w strukture materiału i się wytapiają przy wysokich temperaturach. Reszty nie było trzeba opowiadać ;)

 

A tak zupełnie serio, to nie zdecydował bym się na tak moną ingerencję w strukture materiału jaką powoduje piaskowanie.

 

Ultradźwięki to sprawdzona metoda i najlepsza. Oczywiście jak już pisałem może być ostatecznością po wszystkich innych próbah. Ale mi osobiście by się nie chciało 10x tego wszystkiego zdejmować zakładać i próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultradźwięki to sprawdzona metoda i najlepsza. Oczywiście jak już pisałem może być ostatecznością po wszystkich innych próbah. Ale mi osobiście by się nie chciało 10x tego wszystkiego zdejmować zakładać i próbować.

I hopla!! Browarek dla tego pana!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda czyszczenia ultradzwiekami nie jest niczm nowym ani nadzwyczajnym, popularna metoda jest tez "pranie" gaznikow w maszynie przypomunajaca pralke Franie z PRL ( i ta metoda czyszcze swoje gazniki ) i jest to chyba najblizsze tytulowego pytania o "gotowanie" gaznikow, historia z piaskowaniem wydaje mi sie drobnym nieporozumienem.

;)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...