Skocz do zawartości

ETZ diesel :))


micek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że MZ ma dużo modeli ale żeby diesel??

zresztą zobaczcie sami

engmann-mz-robin412.jpg

 

Na tej stronie http://mitglied.lycos.de/mzklueber/

znalazłem dużo różnych modeli MZ, o których nigdy niesłyszałem

 

Teraz to już sie w ogóle niełapie w tych modelach :)

 

Pozdrawam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

royal enfild(napewno zle napisalem :) ) robi moto z dieslem taki moto to w indiach super sprawa-spala minimalne ilosci ON, niewiem ile ale wiem ze 250 ccm w szlupach diesel pali 1,5 lita na 1h pracy na calej na przud

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy któraś z firm odważy się na zrobienie choćby prototypu z dieslem common-rail? Możecie sobie wyobrazić jak by się tym jeździło? Ruszasz bez gazu, mała przegazówka, zmiana biegu i więcej nie dotykasz dźwigni. Przyspieszasz bez redukcji, tylko odkręcasz gaz i jazda. Spaliłoby toto ze 2 litry, tylko hałas pewnie większy. W samochodach silniki c-r są obudowane szczelnymi kapsułami i wszystkie doładowane. Motocykle turbo benzynowe jakoś się nie przyjęły, zobaczymy co z dieslami. Nowoczesny diesel osiąga sprawność rzędu 50% a benzyniak góra 30kilka, czyli dwie trzecie benzyny, nie licząc strat mechanicznych w układzie przeniesienia napędu, oporów powietrza i toczenia, idzie z dymem i powietrzem (ciepło oddawane do otoczenia). Rafineriom pewnie nie zależy na zbudowaniu takich sprzętów, widać to zresztą po obecnych cenach "napędu" na stacjach. Kiedyś ropa była 2 razy tańsza od benzyny, a dziś...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...