Skocz do zawartości

Czy jest oryginalny olej do mieszanki do Simosna


grzebyk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kuba_195 to co ty kuwa lejesz motul 800 do komara buuhehehehe

 

Kto smaruje ten jeeedzie panie kolego :buttrock: ;)

 

Ja kupuje jakas podrobke za 10 zl za 0,6 l. Jest to czerwony olej, usuwa nagar, i ma lepsze smarowanie. Na ulotce pisze ze mozna go stosowac go pily motorowej, no to jak pila motorowa sie nie zatrze to co dopiero simsonek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś lałem Mixol, ale już nei powtórzę nigdy tego błędu...szkoda mi Simka. Powiem tak...Mixol nie smaruje, lecz jedynie chroni przed zatarciem. Sam teraz jeżdże na Esso i mogę go szczerze polecić :buttrock: oczywiście osobom którym nie jest objętny los ich maszyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem, jeżdze i bede jeździł na mixolu, niech on sobie bedzie h*jowy niech niszczy mi silnik, popsłuchajcie cena miksola jest tak mała że np.

mksol = X zł

jakis lepszy = X + 3zł

 

odkładasz sobie te 3 zł i kupujesz miksol i zanim ci siadzie silnik to przejedziesz tyle kilometrów że z tych 3 zł uzbierasz kase na kapitalny remont który tak czy siak musiałbyś kiedyś wykonać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem' date=' jeżdze i bede jeździł na mixolu, niech on sobie bedzie h*jowy niech niszczy mi silnik, popsłuchajcie cena miksola jest tak mała że np.

mksol = X zł

jakis lepszy = X + 3zł

 

odkładasz sobie te 3 zł i kupujesz miksol i zanim ci siadzie silnik to przejedziesz tyle kilometrów że z tych 3 zł uzbierasz kase na kapitalny remont który tak czy siak musiałbyś kiedyś wykonać.

 

pozdrawiam[/quote']

No rzeczywiście genialne... Mixol 20 lat może może i był szczytem osiągnięć, ale jeżeli przez te 20 lat wynaleziono już lepsze oleje to dlaczego by z nich niekorzystać... U mnie tylko MOBIL 1 2T RACING FULL SINTETIC 8) lub castrol... Niepije, niepale, więc moge sobie pozwolić :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz jedynie chroni przed zatarciem :buttrock:

No bo na tym polega jego rola, ja jeżdżę na Mixolu już jakieś 7000km kompresja wciąż taka jak przy nowym cylindrze i nagaru prawie wcale. Wiec chyba jednak smaruje i to całkiem nie źle. Do simsonka nadaje się doskonale

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol 20 lat może może i był szczytem osiągnięć' date=' ale jeżeli przez te 20 lat wynaleziono już lepsze oleje to dlaczego by z nich niekorzystać[/quote']

Myślę, że to najlepiej opisuje sytuację...no ale każdy robi to co chce :? Według mnie nie ma sensu oszczędzać na zdrowiu silnika, w końcu to dzięki miemu czuję wiatr :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że jawy 350 lub jakieś inne sprzęty już dośc leciwe ( nie pamiętam) jeździły jeszcze kiedy nie było mixolu i śmigały na Lux 10. I wtedy na takim gównianym oleju przejeżdzały po kilkadziesiąt tys. km. Skoro mixol jest lepszy niż lux 10 no to przebieg będzie jeszcze większy więc nie ma sensu ładowac kupe kasy w oleje, które i tak wiele nie zmienią. Tak czytałem. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...