Skocz do zawartości

Jak uszczelnic glowice??????


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolego kobuz 1 to o czym piszesz to docieranie glowic, wpierw aby to robic musisz uzyskac obrobiona powierzchnie. Aby ci to uswiadomic troszke bardziej lopatologicznie to wezmy od uwage ze mamy przkoszona powierzchnie - jak wowczas prostopadle przylozysz glowice do plyty traserskiej ;) Bedziesz szlifowal glowice uzyskasz powierzchnie na ktorej bedziesz mial 99% przylgnie do plyty lecz czy masz pewnosc ze powierzchnia ta jest prostopadla do osi glowicy i tym samym cylindra :?:

Reasumujac, wpierw musisz uzyskac prostopadlosc a pozniej mozesz bawic sie w docieranie bo do tego golownie sluzy plyta traserska, mimo wszystko powodzenia....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wezmy od uwage ze mamy przkoszona powierzchnie
- watpie żeby pimpek miał aż tak skrzywioną powierzchnię przylgowa głowicy żeby sie takmocno kołysała na płycie traserskiej! W każdym razie ja docierałem już głowice i cylinder w swojej WSK 125 i paru innych sprzetach i robiłem od razu na płycie traserskiej bez wcześniejszych obróbek ;) Pozdro :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!! co wy macie za zasady szlifowanjia płaszczyzn? Zadna tafla szkła i żaden papier ścierny nie jest idealnie gładki :!: Do takich rzeczy jak nierównoiść głowicy czy jaikichś innych powierzchni stosuje sie wyrównywanie na płycie traserskiej!!!

 

Tafla szkła, lub coś innego podobnego służy do zorientowania się czy jest płaszczyzna (czy nie ma kołysania). Oczywiście to najprostszy domowy sposób sprawdzenia. Stosując te inne wynalazki (chyba że się ma takie oprzyrządowanie) to lepiej kupić nową lub używaną w dobrym stanie za kilka złotych.

Powierzchnia głowicy nie musi być idealnie gładka. Wystarczy popatrzeć na głowice innych motocykli np: Jawa, ETZ, gdzie powierzchnia pasowania z cylindrem jest chropowata od toczenia i zakłada się cienką aluminiową podkładkę i wszystko jest dobrze uszczelnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zbyszek......jeśli by ją docierać na płycie traserskiej to powinna trzymać szczelnośc nawet i bez uszczelki :) .A tak to nie ma co przesadzać gdy chcemy zastosować oryginalną uszczelkę.

:mrgreen: pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się tu pytał czym uszczelnić jak nie silikonem wiec piszę

najlepszy jest smar grafitowy, kolega zajmujacy się zawodowo naprawą starych motorkówtypu BMW, czy Kaśki, M-ki zawsze go używa i zawsze jest szczelnie, czasem podobno troche ciężko głowice ściągnąć bo sie tak zapieka ale to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się tu pytał czym uszczelnić jak nie silikonem wiec piszę

najlepszy jest smar grafitowy' date=' kolega zajmujacy się zawodowo naprawą starych motorkówtypu BMW, czy Kaśki, M-ki zawsze go używa i zawsze jest szczelnie, czasem podobno troche ciężko głowice ściągnąć bo sie tak zapieka ale to działa.[/quote']

 

Smar grafitowy nie służy do uszczelniania, jedynie tylko przy demontażu można łatwo rozłączyć elementy. Zaleca się między innymi do smarowania gwintu świecy która się przegrzewa i mogą być problemy z jej odkręceniem. Oczywiście są i inne podobne smary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar grafitowy nie służy do uszczelniania' date='[/quote']

 

Ale na pewno nie wpływa negatywnie :) .

 

a ja powiem wam że hermetyk jest niezastąpiony w sytuachach bez wyjścia. oczywiście stosowany w odpowiedni sposób

Tylko potem gorzej z demontażem :lol: :lol: Raczej odradzam.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczeke pod glowice chcesz dawac z kartonu 8O wolne zarty :lol:

 

Prosze się nie śmiać. Myślałem że tam ma być papierowa :mrgreen:

 

jak juz to miedziana dorobici porzadnie przed zalozeniem wyzarzyc....

 

Znajde takie uszczelki w sklepach? Czy mam szukać tego w muzeach na Słowacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...