Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A z tym wzorem .. to chyba juz pisałem , że się nie da tu go wpisać !!!!! bo nie ma wszystkich znaków !!!!! ksiązka do mechaniki kosztuje jakieś 15 zł ...uzywaną można dorwac za 5 zł :) jak kogoś zżera ciekawośc niech sobie kupi :D na całe życie się przyda  8)  8)  8)

 

Zawsze gdy się wpada na takie "rewelacje" warto podawać odnośnik do autora i tytułu książki z mechaniki. Sam posiadam z 10 pozycji i nie znalazłem w nich czegoś takiego. Proszę o podanie tytułu i autora to zakupię tą książkę i sprawdzę. Wątpię jednak aby ktoś takie coś napisał ... :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjadać literki a walić byki to dwa rózne "obozy"  

 

A z tym wzorem .. to chyba juz pisałem , że się nie da tu go wpisać !!!!! bo nie ma wszystkich znaków !!!!! ksiązka do mechaniki kosztuje jakieś 15 zł ...uzywaną można dorwac za 5 zł :) jak kogoś zżera ciekawośc niech sobie kupi :D na całe życie się przyda  8)  8)  8)

 

:-) 8O :) :-) 8O :P :-) 8O :( :-) 8O :( :-) 8O :D

Hahahahahahahahaha

Uparty jestes, sluchaj jak brakuje ci znakow to moze chociaz fonetycznie.....

 

Pisales wy wiecie swoje ja wiem swoje. OK i niech tak pozostanie.

Udowadniasz tym tylko ze jeses nie nauczalny.

Bedziesz juz tylko starszy.....

(juz nic nowego sie nie nauczysz) <upraszczam to dla ciebie>.

Koncze juz nie zabiore glosu w tym temacie.

Kol koszkin ty nie jestes partnerem do dyskusji.

Ciemnogrod zyje :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władysław Siuta "Mechanika techniczna" <--- sporo wzorów

do tego wszlekiego rodzaju poradniki mechanika ... ale tylko bardzo stare wydania ... arto przejżec działy statyczne

 

 

Zbig

 

"Ciemnogrod zyje" może i zyje .... brawo dla barona z Jasnogordu 8)

 

hehe nasuwa się pytanie ... ile według ciebie wynosi nacisk na przednie koło w ETZ ??? teraz masz sowje 5 min :) Czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego ze nie ma takich znakow....to wez z menu start wybierz opcje uruchom, wpisz tam MSPAINT i narysuj ten prosty wzor po czym zrob zalacznik do postu albo wstaw linka do pliku ktory umiescisz np na ImageShack

 

Kol Koszkin...podalem sposob na wklejenie na forum tego wzoru, widac ze wolisz nie wychylac sie ze Swoimi tezami na glos i dlatego pominales tego posta :] ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no rozbrajacie mnie :) czy wy jestescie slepi ???? sorki za sformułowanie ...ale chyba wyraźnie napisałem ... że to nie jest jeden wzór !!!!!! tak jak w matematyce nie da się obliczyc zadania z jednego wzoru tak tutaj tego zajebanego nacisku !!!!! czy wy jesteście przygłupi ??? no i naczej już nie można ....

 

jeszcze będe w paintcie się babrał ... może zeskanuje ksiązke ????

 

Naprawe zakończmy ten teamt :D bo nigdy nie dojdziemy do porozumienia !!!!

 

OK jestem lamer i sie nie znam .... ETZ 150 ma 30 kg nacisku na przednie koło .... i przy 130 km/h żadna siła go nie oderwie od podłoża :) powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po drugie nie wiesz co piszesz !!!! kłania się przedmiot zwany mechaniką techniczną .. gdzie z bardzo prostego wzrou mozna bez problemy wyliczyć ten cały nacisk .

Hmm wpierw piszesz że z prostego wzoru teraz że ich jest dużo i to skomplikowanych :) A jeszcze co do tego 0,5kg skoro twierdzisz że tak amsz to masz ch*jową MZ-bo tyle to byś miał jakby koło ledwo co stykało się z nawierzchnią a tak tragicznie nie jest!!Chyba nie zdajesz sobie przy 115kg motocyklu jak niewielka jest to siła,zwłaszcza dodając kierowce i pasażera to co??Wszystko obciąża tył?Poza tym przy jakich 130km/h,tyle to 250 jeżdżą,sam na początku pisałeś że tak jest przy 80-90km/h.To że MZ ma niezbyt ciekawe zawieszenie i rame(w każdym razie 251)i przy wyższych prędkościach nieciekawie się proawdzi nie oznacza że ma tak mały nacisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jestem lamer i sie nie znam .... ETZ 150 ma 30 kg nacisku na przednie koło .... i przy 130 km/h żadna siła go nie oderwie od podłoża :) powodzenia :D

 

Sprawdzimy to :)

Wiesz co znalazłem taką pozycję http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63382094 czy to jest ta książka :?: Jeśli tak to kupuję ją i sprawdzę Twoje obliczenia :( Zakładam' date=' że liczyłeś to a nie piszesz twierdzeń bez pokrycia w faktach 8) Innymi słowy poświęcę 10 zł aby sprawdzić czy nie jesteś bajkopisarzem :( Myśle, że to rozwiąże definitywnie spór na dobre a może dowiemy się czegoś nowego :P :D

 

jeszcze będe w paintcie się babrał ... może zeskanuje ksiązke ????

 

Jeśli skanowanie książki to za dużo dla Ciebie to ja zrobię to z przyjemnością :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark proszę bardzo :)

 

życzę powodzenia w obliczeniach :D a troche liczenia będzie ... no ale jak ktoś jest uparty to zawsze dopnie swego ;P 90% ludzi nie umie obliczyc głupiej belki z obciążnikiem heheh a co dopiero jadącego motocykla ..proponuje zatrudnić jakiegoś inzyniera :) albo konstruktora mostów ...dla nich to chleb powszedni :(

 

Domel

 

ja nie napisałem że MZ 150 wyciąga zawrotną prędkośc 130 km/h ...ktoś napisał taką bzdure ..dlatego zaczołem z tym naciskiem

 

Sam nie wiem jak juz mam pisac ... wy wierzycie tylko w cyferki... kto powiedział , że z 0,5 kg to tragicznie mała przyczepnośc . Na początku proponuje zapoznac się z prawami statyki ...a dopiero później pisać posty na ten temat ... no ale nie moja w tym głowa . A , że nasze ukochane ETZtki to nie dokońca udane motocykl ... to każdy ci powie :( bo znam xxx ludzi którzy przez te wspaniałe przednie koło ladowali w szpitalach ...

 

kiki

 

przenośnia panowie , przenoisnia ...czy jak napisze na płocie dupa to będziesz głaskał ??? napisałem z prostego wzrou ...ale nie miałem na mysli jednego wzrou .. głupi ten kto tak mysli :P no ale niech będzie moja wina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETZ nie ma super przyczepmosci...z tym sie zgodze ale skoro pracowal nad nia caly sztab inzynierow to nie twierdz nawet w przenosni ze jest to prosty wzor, bo dopiero gdy zaczelismy Cie nekac o szczegoly zaczales na bazie tego co piszemy wysnowac wnioski i pod tym kontem pisac posty. Jak dla mnie sa to dendencyjne wypowiedzi i tyle. 10 letnia corka mojej siostry tez umie tendencyjnie odpowiadac ;-)

 

P.S. Jezeli nacisk na przednia os bylby tak maly to przy jezdzie okolo 100km/h pod wiatr MZ by odlatywala :] A jakos mi sie nie zdazylo :) Sugerujesz ze do ETZ trzeba sobie na spoiler na przednim blotniku zamontowac ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo$ue

 

mi też się nie zdazyło odlecieć tym motocyklem ....

 

proponuje skończyć temat ... bo każdy ma swoje zdanie a te forum jest od tego by każdy mógł coś dać od siebie . Ja swoje napisałem ... reszta jak widac też . więc po co się spierac . Lepiej pisać pożyteczne posty :)

 

[ Dopisane: 13-09-2005, 11:03 ]

Dobra ... jeszcze jedno ... skoro jestem już w temacie MZ . Mogli byście polecić jakąś książke gdzie jest jasno wyjasnionej jak rozłożyć silnik .. chodzi mi głównie o skrzynke biegów i te wszystkie duperele w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zagadnienie podłożyłem pod grono kolegów w kalsie i procesora od mechaniki :):P okazało sie ze bezpieczne przyczepnosci przedniego koła są do około 115km/h :/ potem zaczyna sie tragedia:/

 

 

W gruncie rzecyz wysżło na to ze straciliśmy 2h na te obliczenia:) (pewnie było by szybciej gdybym miał większe umiejętności i choć raz wcześniej robił takie zadanie) Wszystkie dane motocykla znalazłem w szkole:)

 

 

 

p.s. mam nadzieje ze coś wniiosłem tym postem bo 4 kanapki zjadłem i jak sie jeszcze okaże ze na marne :D:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując-MZ nie prowadzi się za ciekawie przy większych prędkościach,może nacisk nie jest duży na koło ale nie są to wartości rzędu 0,5kg tylko więcej ale przy siłach działających na motocykl przy wyższych prędkościach nie muszą oznaczać że jest to dużo :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...