Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

sklepy w woj Śląskim:

KATOWICE nie posiadam nr fona ale jak cos to pisac moge kolegi zapytac

 

DĄBROWA GÓRNICZA

ul. Kościuszki 15 262-04-17

 

TARNOWSKIE GÓRY

285-25-04

 

podaj maila to ci przesle schematy do 6V i 12V jak chcesz

 

Witam!

Problem: wskazowka predkosciomierza nie wskazuje dokladnie predkosci tylko "skacze" np. jadac 90km/h wskazowka oscyluje od 80km/h do 100km/h. Czy ktos wie jak naprawic taki zegar? Prosze tylko nie piszcie czegos w stylu "te zegary tak maja" czy "kup nowe budziki" itp. Czy jest moze w srodku jakas sprezynka ktorej zadaniem jest tlumienie tych drgan wskazowki? Czasem mi sie zdarza ze wskazowka pieknie rowno pnie sie po skali i ladnie "czysto" wskauzje, po czym (po kilku km) zaczynaja sie te frustrujace oscylacje.

Pozdrawiam!

 

 

 

chyba licznika tam jest sprezyna i czeba ja przyciac troche;] i powinno dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajoss, mogę ci podpowiedzieć że średnica cyferblatu wynosi ~ 73mm :biggrin: myślę że wystarczy do tego aby dojść czy zmieści się tam elektroniczny obrotek.

 

szczotki znajdziesz na www.agmot.pl napewna sa. a jezeli o schemat to wejdz na www.mzclub.pl tam chlopaki napewno Ci takowy zarzuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie banalne, prosze zatem o cierpliwosc i wyrozumialosc :banghead:

mam rozciety pokrowiec na siodlo w mojej MZtce. Rozciecie nie jest duze, raptem z 4-5 cm, ale mysle ze jak bedzie padac, moze sie tamtedy dostawac woda pod pokrowiec, albo ze moze sie dalej drzec itp. Dziura jest na siedzeniu pasazera. Zastanawiam sie jak ja zalatac, bo przyznam ze jest na tyle niewielka ze nie chce robic z tego powodu nowego pokrowca (a mozem po prosty sknera, skoro nie ma to wplywu na bezpieczenstwo jazdy). Doszlam do wniosku ze jak zaczne szyc to nic dobrego z tego nie bedzie. Moze wiec nakleic jakas łatke skorzana, np od spodu. Ale czym to skleic zeby sie trzymalo? Czy ktos z was łatal kiedys siodlo? Bede wdzieczna za wszystkie dobre rady :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam walnął od góry taką szarą taśmę typu Power Tape albo Duck, co prawda będzie wiochą zajeżdżało, ale będzie miało to swój urok. A jak chcesz kleić od spodu to trzeba będzie zdjąć pokrowiec. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie pokrowiec jest przyszyty zszywkami, więc trzeba by je wywalić i założyć nowe ... znowu wydatki, a trzeba mieć jeszcze taker albo kopsnąć się do tapicera, a on też z darmo robić nie będzie. No ale jak już zdecydujesz się na klejenie to sugerowałbym odciąć kawałek tego pokrowca co jest zawinięty do środka i przykleić klejem do butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam pytanko odnośnie MZ TS. Mianowicie czy wirnik od TS 150 będzie pasował do TS 250/1. Proszę o jednoznaczną odpowiedź. A i jeżeli ktoś miałby na sprzedaż sprawny wirnik do MZ TS 250/1 to proszę o kontakt GG: 3531350. Z góry dziękuje wszystkim zainteresowanym za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadacz ETZ 250 tylko niestety nie do końca sprawnej z braku wiedzy "ekstra" mechaników z Białej Podlaskiej "gorąco polecam"

 

A POZA TYM TO

 

W MZ TS 250/1 założylem sprzęgło nie dociskając go dobrze i podczas jazdy przekręciło sie i po przejechaniu kilku metrów gaśnie, jak zdejmuje dekielek to sprzęgło można zdjąc bez żadnego problemu, orientuje sie ktoś co mozna zrobić aby załózyć je tak aby nie przekręcało sie?

 

I jeszcze jeden problemik z MZ ETZ 250, po przjechaniu kilku kilomerów gaśnie, niema iskry i trzeba czekać aż ostygnie, podejrzewam ze to impulsator ale nie jestem pewien, doradźcie mi coś

 

 

jak co to: [email protected]

 

bede wdzięczny za pomoc

Edytowane przez Vader666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadacz ETZ 250 tylko niestety nie do końca sprawnej z braku wiedzy "ekstra" mechaników z Białej Podlaskiej "gorąco polecam"

 

A POZA TYM TO

 

W MZ TS 250/1 założylem sprzęgło nie dociskając go dobrze i podczas jazdy przekręciło sie i po przejechaniu kilku metrów gaśnie, jak zdejmuje dekielek to sprzęgło można zdjąc bez żadnego problemu, orientuje sie ktoś co mozna zrobić aby załózyć je tak aby nie przekręcało sie?

 

I jeszcze jeden problemik z MZ ETZ 250, po przjechaniu kilku kilomerów gaśnie, niema iskry i trzeba czekać aż ostygnie, podejrzewam ze to impulsator ale nie jestem pewien, doradźcie mi coś

jak co to: [email protected]

 

bede wdzięczny za pomoc

 

Jeśłi chodzi o sprzęgło to poszukaj hasło stożek sprzęgła, dużo na ten temat już było. Co do gaśnięcia to na początek sprawdź, czy masz właściwą świecę.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema! To mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich motocyklistów. Jestem szczęśliwym (do tej pory) posiadaczem niewielkiego motocykla MZ ETZ 150... Lecz mam pewien problem. A więc tak: Odpalam motor za jakims 4-8 kopnieciem i musze utrzymywać obroty na poziomie 2500-3500 obrotów/min. Jeśli zejdzie ciut niżej to motor zaczyna się dusić i gaśnie... A więc wbijam jedyneczke ruszam i jade. Obojętnie na jakim biegu moge jechać prawie bez gazu i nić się nie dzieje, nic nie gasnie ani sie nie dusi... Zatrzymam się i stoje bez gazu i o dziwo motor nie gaśnie, nie dusi sie. Dopierdo po jakichś 30 sek spada z obrotów i... zgasł... :/ Rozbierałem gaźnik, i iglicę mam ustawioną na drugi ząbek od góry (dodam żę mz'a pali bardzo dużo, około 7 litrów!) więc raczej jest dobrze ustawiona. Jest troche przetarta i może dostaje się powietrze... Nie wiem. CO mogę mieć źle poustawiane? Proszę, pomóżcie! Będę wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...