Skocz do zawartości

Suzuki TL 1000 R (TL1000R)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam TLR, 38 tys przebiegu. Poszukuje informacji na temat czynnosci jakie powinny byc przeprowadzone , tak aby przygotowac moto na sezon . Wiem o synchronizacji przepustnic, luz zaworowy juz mam sprawdzony . Co jeszcze mozna sprawdzic lub doregulowac , Olej i filtr oleju wiadomo do wymiany .Filtr paliwa ? Jakie swiece zaplonowe polecacie? Zmieniac olej w lagach ? Znalazlem maly wyciek paliwa : uszczelka w baku . Czy tylko serwis sprzedaje te uszczelki ?

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie spotkałem się z taką czynnością jak synchronizacja rozrządu i szczerze wątpię żeby taka istniała.

Jedynie czynności przy serwisie rozrządu to sprawdzenie jego stanu, lub wymiana poszczególnych podzespołów.

Tak na prawdę stan rozrządu mogłeś sprawdzić przy kolei ustawiania, sprawdzania luzu zaworowego.

 

Podzespoły do sprawdzenia to:

 

1. wałki rozrządu (czy krzywki na wałku nie są nadmiernie zużyte)

2. łańcuch rozrządu (czy nie jest wyciągnięty)

3. prowadnice łańcucha rozrządu (czy nie są nadmiernie zużyte)

 

stan łańcucha i prowadnic można sprawdzić za pomocą napinacza łańcucha rozrządu poprzez wykręcenie go i sprawdzenia

na ile trzpień napinacza cofa się po ponownym zamontowaniu. No ale to powinien wiedzieć każdy szanujący się mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem na ile zgodne jest to ze sztuka mechaniki ale ja zrobilem tak: wylalem 10w, wlalem 5w tyle ze zamiast 485ml wlalem 400ml, ustawilem na soft i jest ok. Uzyskalem o jakies 2cm wiekszy skok a jak naprawde brutalnie je potraktuje to maksymalnie zchodzi na 1cm mierzac od dolu lagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do podłączenia czujnik tylnego hamulca, wcześniej latałem bez. Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie szukać tej cholernej kostki?!

Szlag mnie trafi, przed chwilą ściągnąłem cały zadupek, ale zgadnijcie co...-NIE ZNALAZŁEM! :evil:

Przewertowałem manuala, ale coś jakoś też nie bałdzo tam widziałem (nie wyszukuje mi konkretnych słów w tym pdfie, też nie wiem dlaczemu). Ktoś odłączał/podłączał takowy czujnik?

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam problem z moja TLR- ka . Po ponad polrocznym postoju nie moge odpalic motorka . Rozrusznik kreci, ale nie slychac by silnik sie krecil . Czy to moze byc problem ze sprzeglem ? Jak wrzuce na bieg i trzymam sprzeglo to motor toczy sie z oporami, tak jakby sprzeglo bylo zwolnione. Wyjalem silownik sprzegla i po nacisnieciu klamki wychodzi ok 5 mm. Macie jakies rady ?

Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o to, czy podczas rozruchu, po naciśnięciu startera rozrusznik (zamontowany w motocyklu) kręci się bez obciążenia czyli nie obraca wałem.

Dźwięk taki jakbyś załączał wiertarkę albo jakieś inne elektronarzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew , moto juz chodzi. Czy przy wysokich obratach (na luzie) powinien kopcic , dwa, trzy szybsze przekrecenia manetki i przy ostatnim idzie dym jak z diesla. Plus z ukladu korbowego wychodzi dosc spore cisnienie i kilka kropelek oleju co jakis czas. Jesscze jedno , przy jakiej temperaturze wlaczaja sie wentylatory , bo mi na krotko chodza , a probujac zagrzac motor temp doszla do ponad 90 i sie nic, tyle ze wlasnie zmienilem chlodnice , moze jeszcze sie nie odpowietrzylo i dlatego tak jest.

Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...