Skocz do zawartości

Suzuki TL 1000 R (TL1000R)


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze lałem motula 7100 10w40 a teraz zastanawiam się nad zalaniem go Shell Advance Ultra 4t 15w50 bo uważam że motul nie wart swojej ceny a v-ka woli 15w50. Co o tym myślicie ?

http://www.agloprima.com.pl/files/img/inne/klasy.jpg

wg tego powinno być ok.

Edytowane przez Vivaldi_V1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

koledzy , w glowce ramy w TLR na dole jest gniazdo lozyska glowki ramy , to gniazdo ma u mnie luz , widoczny jak ruszam kolem , nie wie ktos czy to sie wymienia ?czy moze mozna to dokupic ?

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chodzi Ci o zużyte łożysko główki ramy, czy rozbitą, rozciągniętą (kształt jakby fasolka) główkę.

Przyczyną wyczuwalnego luzu na główce pewnie jest zużyte łożysko, które po prostu się wymienia, a można je kupić w praktycznie w

każdym sklepie który handluje częściami i akcesoriami do motocykla. Gorzej jak główka jest rozbita, bo wtedy raczej nic z tym nie zrobisz.

ja osobiście obstawiam łożyska - pierwszy lepszy link gdzie można kupić:http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTE1NzA4OQ==&bid=110444 http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTEwMDE1Ng==&bid=110444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, źle zrozumiałeś.

Wybite jest gniazdo w tej tulei , ktora jest w glowce ramy . Od góry jest duza nakretka hakowa, u dolu tylko koleczek ustalajacy położenie

No i to właśnie zamierzam wyjąć.

Może wytoczyc albo kupić nowe

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzeszqwa :D

to je to :P

znaczy bolca ma franca jedna

znakiem tego trza bolca rozwiercic i dopiero zejdzie

no dzieki kolego , pomogles mi jakniewiemco :)



niestety nie jest sprzedawane jako czesc

musze sprubowac wyjac , wiem juz gdzie jest "haczyk" :P

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam suzukiTl 1000s od kilku tygodni,ostatnio jechalem i uslyszalem dziwny dzwiek silnika i po chwili motor zszedl z obrotow az stanął...odpalilem go na postoju zaskoczyl i znowu schodzac z obrotow wyłączyl sie, kolejna proba to samo i juz nie chcial odpalic kompletnie tylko dzwiek cyk cyk. pozniej ze znajomymi ze stromego podjazdu zepchnelismy motor na 4 biegu i kolo sie blokowalo.rozrusznik jest sprawny sprawdzalismy sciagnolem takze bak i odkrecilismy pokrywe od gory i lancuszek widac jest caly. NIe znam sie na mechanice moze ktos z forumowiczow jest w stanie zdiagnozowac czy to rozrząd czy cos innego. jezeli ktos zna sie na tym i jest z wroclawia lub okolic i umial by to naprawic taniej niz w serwisie to jestem zainteresowany. pozdrawiam i prosze o pomoc 733292957 [email protected]

post-49812-0-27562100-1396375929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam ,

Czy jakieś inne zaciski na przód pasują do w/w motocykla. Moje juz mają dosyć i zamiast je uzdrawiać chciałbym kupić inne . Poza tym mam nieoryginalną pompę hamulcową nissin 19mm i oryginalne zaciski nie do końca dobrze z nią wspólpracują. Polecicie coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów!

Na wstępie wypada się przedstawić, bo to mój pierwszy post..

Na imię mi Łukasz i pozdrawiam wszystkich.

Motocyklami interesuje się od dziecka, od 15 lat ujeżdżałem MZ ETZ 250, jeździłem nią jakieś 4 lata, później przyszła kolej na Suzi GSX 600F '96, tym jeździłem jakieś 2 lata, po tym było długo (jakieś 4 lata) nic, i kupiłem GSXR750 K3, jeździłem nim niecały sezon, i z powodu niespodzianki na drodze, został rozbity. Sprzedałem go jako rozbitka kilka miesięcy temu, zresztą z ciężkim sercem bo nie był mocno uszkodzony i większość części na wymianę już miałem zakupioną, ale notoryczny brak czasu uniemożliwił mi jego naprawę...

Mam spore doświadczenie w jeździe, raczej tymi bardziej sportowymi moto. Prawko zrobiłem (z czego jestem dumny - za pierwszym razem;) ) jeszcze w 2002 roku, i ciesze się nim do dzisiaj. Niestety, od kilku lat nie jeździłem.

Teraz tak, szukam dla siebie czegoś nowego, czegoś co pozwoli mi dojechać do pracy, co będzie wyglądać fajnie, jeździć nienagannie, nie zależy mi na ogromnej mocy, ani na super prędkościach. Sam ważę ponad 95kg więc raczej celuję w większe sprzęty. Tym samym upatrzyłem sobie Suzuki TL1000R.

Wydaje mi się motocyklem elastycznym, do miasta i na trasę. Trasy planuje niedalekie, a kilka (3-4 razy do roku) trasę typu Śląsk-Białystok. Raczej nie będę zabierać "plecaka", jeśli już, to BARDZO okazjonalnie swoją kobietę.

Nigdy nie śmigałem V'ką, ale bardzo mi się TK'ka podoba, i mam ogromną ochotę pojeździć w końcu takim sprzętem..

Mój dylemat wynika z recenzji które znalazłem na necie, znalazłem raptem 2 profesjonalne recenzje w polskim internecie, przy czym w jednej, użytkownik chwalił bardzo TL'kę, a w drugiej, recenzent zjechał ją do bólu. Komu dać wiarę?

Jeden pisze że prowadzi się fajnie, jest niezawodny, elastycznym i turystyka nim jest jak najbardziej możliwa. Drugi stwierdza że moto do niczego się nie nadaje.. komu wierzyć?
Moto można kupić po całkiem ludzkich pieniądzach na allegro, i bardzo mnie taki zakup w niedalekiej przyszłości kusi, ale jednak ta jedna recenzja budzi moje wątpliwości. Może ktoś tutaj miał okazję jeździć TLR'ką?

Proszę serdecznie o Wasze opinie, co myślicie o moim wyborze, o motocyklu? Czy sprawdzi się jako dojazdówka do pracy (miasto - jakieś 10km w jedną stronę od domu) ?

 

Pozdrawiam i miłego dnia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Aktualnie posiadam ten sprzęt i użytkuje go piąty sezon. Przejechałem nim około 35000 km.

Z racji tego, że wcześniej jeździłem singlami, bokserami nie mam odniesienia co do motocykli

z rzędowymi czwórkami więc moja opinia może być nieco nie obiektywna. Masz konkretne pytania?

chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...