Skocz do zawartości

Czy to oby zdorwe ???


Tobi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko pośiadam r6 z 99' no i po przerwie zimowej sobie przzypomniałem że należało by ją przepalić. Jednakrze nie koniecznie ma ona na to ochote. Rozrusznik kręci, akumulator ma potencjał równy 13V. I stąd moje pytanie czy podgrznie silika farelką coś powinno dać ?? Moto stał w ciepłym pomieszczeniu koło 17'C. I drugi pomysł mi przychodzi że próbować odpalić z pychu tylko nie wiem czy to zdrowe będzie ???

 

Z góry dzieki :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalić na pych taką maszynę mija się raczej z celem:) tzn musiałbyś zaangażować kilku kolegów i nie wiem czy dalibyście radę:buttrock: spróbuj kręcić do skutku, sprawdź paliwo, może świece? chociaż nie wiem ile moge mieć racji. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko pośiadam r6 z 99' no i po przerwie zimowej sobie przzypomniałem że należało by ją przepalić. Jednakrze nie koniecznie ma ona na to ochote. Rozrusznik kręci' date=' akumulator ma potencjał równy 13V. I stąd moje pytanie czy podgrznie silika farelką coś powinno dać ?? Moto stał w ciepłym pomieszczeniu koło 17'C. I drugi pomysł mi przychodzi że próbować odpalić z pychu tylko nie wiem czy to zdrowe będzie ??? [/quote']

 

A ja myśle że to paliwo wyparowało z gaźników.

Myśle że najlepiej będzie wziąć aku z samochodu podpiąć kablami i kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalić na pych taką maszynę mija się raczej z celem:) tzn musiałbyś zaangażować kilku kolegów i nie wiem czy dalibyście radę:buttrock:

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?? Odpalic 4ro cylindrowca na pych to zaden problem!! Choćby nawet miał ponad 1000ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko pośiadam r6 z 99' no i po przerwie zimowej sobie przzypomniałem że należało by ją przepalić. Jednakrze nie koniecznie ma ona na to ochote. Rozrusznik kręci' date=' akumulator ma potencjał równy 13V. I stąd moje pytanie czy podgrznie silika farelką coś powinno dać ?? Moto stał w ciepłym pomieszczeniu koło 17'C. I drugi pomysł mi przychodzi że próbować odpalić z pychu tylko nie wiem czy to zdrowe będzie ??? [/quote']

 

A ja myśle że to paliwo wyparowało z gaźników.

Myśle że najlepiej będzie wziąć aku z samochodu podpiąć kablami i kręcić.

i ja tez tak mysle na 99% paliwo wyparowalo a,po odpaleniu dobrze zagrzej motor najlepiej jakąś rundke zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?? Odpalic 4ro cylindrowca na pych to zaden problem!! Choćby nawet miał ponad 1000ccm.

 

hmm, moze jest tak z czterocylindrowcem:) pewnie sie mylilem wiec spoko:) ale swojego czasu na motobazarze w poznaniu ktos nie mogl odpalic Virago 1100, czy tam nie mieli pradu w aku czy co to nie wiem, miedzy innymi pomagalem w zapychaniu i ni ch...a :buttrock: tym sie sugerowalem, ale jesli sie myle to zwracam honor:) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kranik na "PRI" poczekaj chwile żeby napełnić komory pływakowe.

Wyczyść-wymień świece i powinien odpalić.

Nie polecam kręcenia do "skutku" korzystając z kabli. Ani to rozsądne ani zdrowe dla rozrusznika.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kranik na "PRI" poczekaj chwile żeby napełnić komory pływakowe.

Wyczyść-wymień  świece i powinien odpalić.  

Nie polecam kręcenia do "skutku" korzystając z kabli. Ani to rozsądne ani zdrowe dla rozrusznika.

 

Tylko że najprawdopodobniej w R6 nie ma kranika :D więc nic sobie nie przestawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy widziałem jak gamonie odpalali z pychu motocykl na pierwszym biegu. Oczywiście bez dwóch pomocników nie dawało rady.

Dwójka lub nawet trójka i wtedy nawet singla można odpalić samemu, o czterocylindrowcach nie wspominając.

Inna sprawa to brak tężyzny u młodzieży. A nawet jak trafi się jakiś co na siłownię chodzi to nie potrafi tej siły wykorzystać bo sprawny nie jest.

Nie wszyscy - wielu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kranik na "PRI" poczekaj chwile żeby napełnić komory pływakowe.

Wyczyść-wymień  świece i powinien odpalić.  

Nie polecam kręcenia do "skutku" korzystając z kabli. Ani to rozsądne ani zdrowe dla rozrusznika.

 

Tylko że najprawdopodobniej w R6 nie ma kranika :D więc nic sobie nie przestawi.

 

Taak? Nie wiedziałem. :oops:

Tylko powiedz mi jak chcesz zdemontować zbiornik np. do reg. gaźników to przewód paliwa zatykasz palcem?

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...