Skocz do zawartości

Zblokowanie MTx80cmm


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i panie :) za 1,5 Miesiąca wybieram sie swoją Hondą na przegląd w celu zarejstrowania na motorower;]wszystko mam juz zczajone

-Rzeczoznawca 130zl

Przegląd-100zl

Ubezpieczenie i rejstracja 300zl

 

I teraz musze uczynic tak zeby na hamowni Honda nie przehroczyla 50hmh ;] Myśle na podlozeniu pod przepustnice(tam gdzie sprezyna) a tym deklem z gory dokrecającym na gazniku podlozeniu tulejki ktora ograniczy ruch manetką?? Czy panowie na przeglądzie pujdą na to??Czy lepiej opuznic zaplon chwilowo do tego krotszą tulejke ?? Moge jeszcze wpiąć na przewod wychodzacy z cewki tryrystor o odpowienim przeciazeniu bedzie odcinal prąd na cewke pod bakiem?? Ale to troche roboty bo musze przywiesc kolege elektryka ;) Najbardziej myśle nad po prostu tulejką tak jak powiedzialem i opuznieniu zaplonu?? Uda siewaszym zdaniem??CZy zczają i zaczną mi rozkrecac gaznik??W sumie to blokada a kazdą blokade mozna sciagnąc powiedzial bym panowie??CZy bardziej czy mniej skomplikowana ;) Ja bym akurat mial bardzo prostą ktorą za bramą mogl bym sciągnąć :P pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co hondzina jest zarejestrowana?? ,czy w ogóle nie jest??

 

poza tym jak Panu Diagnoście chciało by sie bawić w pomiar mocy to też może se pojemność zmierzyć a wtedy o rejestracji na 50ccm zapomnij.

Jak ja byłem na przeglądzie to całe "badanie" polegało na sprawdzeniu nr. ramy, podbiciu stępla w dowodzie i zainkasowaniu 64zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem u rzeczoznawcy moją 80-tką ,żeby wydał opinię że to 50 cm:)(ale w papiwrach mialem 50) pojechałem ze sprzętem na przyczepie, i powiedział "Wielki pan rzeczoznawca" :

-Proszę zczytać stan licznika

-proszę zczytacz modele opon(chodziło o dopuszczalną masę całk)

- wziął dowód(wyprany) i zapytał co chce mieć w opinii<LOL> i dogadaliśmy się:)

on nie bedzie ci na żadnej hamowni pomiaru robił, bo byś się nie wypłacił za to:) ,on poprostu ma katalogi i czyta z nich parametry motocykla i nic więcej, mojego nie było w żadnym katalogu, więc po krutkiej konsultacji uzgodniliśmy parametry silnika(1,4km) i pojechałem na przegląd i wsio:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie lewy przeglad ze to jest 50 ccm, umowe kupna i sprzedaży i idz zarejestrować na motorower! A jak Ci powiedzą gdzie masz dowód po powiedz że motor był kupiony w Holandii a tam motorower traktują jak rower i nie dają żadnych papierów bo to prawda. I powinni zarejestrować bezproblemu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w briefie mam wbite 78cmm:)

 

a no to z tym moga juz byc male klooty... ja jak z Reichu sciagalem MBXa to przywitalem sie z 30zetami miedzy palcami i koles na przegladzie moito w ogole nie widzial. kazal jechac do domu i spisac marke opon:P i to wszystko :buttrock: ale w twoim przypadku tak jak to napisal Kuba_195, to cie moze troszke kosztowac..

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby rejstracja nie przekroczyla 700zl bo wtedy mnie Mtx wyniesie rowne 2000tys gotowy do jazdy tzn-POlakierowany,ze swiatlami elektryką,silnik po remoncie Nowy-wal,tlok vertexa,lozyska,tarcze. I Zarejstrowany na Motorower:)POwiem wam ze h bym wbil rejstracje gdyby nie dziewczyna ;]A tak chce miec mtx do jazdy tez normalnie zeby np dojechac do niej;]Aha i jeszcze jedno pytanie:) Silnik od MTX125 pasuje do Takiej ramy jak moja od80cmm?? Slyszalem ze bez problemu wszystko jest to samo:D Bo mam okazje na wakacje kupic silnik 125cmm od MtX chlodzony ciecza za 450zl w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym Strzalku ale Podobno ma mocowania w tych samych miesjcach i wchodzi,Polozenie zebatki tez jest na tej samej lini:) Mysle ze udalo sie zrobic taki patent ;]Jak myslicie?? Oczywiscie po zarejstrowaniu na 50cmm :buttrock: Jak by to latalo i ile silnik od mtx125R ma Km 24Km czy cos kolo tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Bębnowy ale Dobrze funkcjonuje:) Wiadomo nie to co tarcza ale spoko ;] Moge kupic calą przednią zawieche od rx za 220zl ;] Nie wnikamy z jakieg źrudła 8) troche boje sie w to mieszac no ale zobaczymy 8) i czy wogole podejdzie:) A mi hamulec raczej przedni nie potrzebny taki ostry:) Najwazniejszy jest tylny hehe :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejszy jest tylny hehe Twisted Evil

Taaaa to samo slyszalem jak kupowalem CZ'ke :buttrock: . "To przedni hamulec sie uzywa w terenie?" :lol: . Przeciez skutecznosc hamowania tylnym jest zdecydowanie mniejsza! Loluś wiele motocykli ma z przodu tarcze a z tylu beben nie bez powodu :D . Pozatym zeby enduro zrobic tarcze sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...