Skocz do zawartości

Czyścimy chłodnicę...


jarekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ze szlaufa z zasilaniem z wodociągów nie ma problemów+ ludwik+miękka szczotka, jakoś wytrzymuje, ale z karcherem bym nie próbował, w yz znajomego dziury się porobiły

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z mojego doświadczenia nie polecam mycia myjkami wysokociśnieniowymi. W ten sposób uszkodziłem chłodnicę, wprawdzie w samochodzie ale różnice chyba nie są wielkie. Powyginały się blaszki stanowiące wypełnienie chłodnicy, tak że bardzo utrudniony był przepływ powietrza. Ostatnio zrobiłem tak, że wodą pod normalnym ciśnieniem rozmiękczyłem trochę osad i wydmuchałem wszystko sprężonym powietrzem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyć chłodnicę w kuwecie.

Zalać Ludwikiem z gorącą wodą w proporcji 1/4 i poczekać do rana.

Potem pędzelek w garść i wszystko odłazi, nawet najbardziej zawzięte muchy z zeszłego sezonu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko odłazi' date=' nawet najbardziej zawzięte muchy z zeszłego sezonu.[/quote']

Efekt bedzie taki sam jak wezmiesz jakikolwiek srodek do mycia silników lub do mycia felg - spryskasz pare razy potem ciepła woda z płynem do naczyn i mieki pedzelek pół godzinki roboty i chłodnica jak nówka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podobnie jak napisał Tomek - zdemontowałem chłodnicę przy okazji wymieniając płyn. Pleżało to w wannie przez kilka godzin, później delikatny prysznic i wanna zatkana :mrgreen: Za to temp silnika w normie :)

 

PS. Rzeczywiście środek do mycia felg może pomóc - rewelacyjnie rozpuszcza robale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...