Skocz do zawartości

Brak ładowania CZ 175


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu rozbierałam silnik mojej cezetki (wymiana łozysk) i miałam problem ze ściagnięciem wirnika bo nie wiedzialam wtedy jak sie go ściąga (za póżno sie dowiedziałam o tym że wkręca sie tam srube i tak ma dopiero zejść) i brutalnie go traktowałam łyzką do opon i brechą. Wirnik zszedł ale troche sie pouszkadzały druciki przy wirniku. Po poskładaniu wszystkiego do kupy okazalo sie że nie ma ładowania. Chciałam tu zapytać czy to może być przez niewielkie uszkodzenie tych drucikow, w sumie staralam sie żeby nie były pozwierane, one sa pokryte jakąś substancją izolującą, te uszkodzone druciki zalałam klejem zeby sie nie pozwierały. Nie miałam czasu tego sprawdzić czy coś w instalacji padło, teraz tez tego raczej nie sprawdze bo wyjeżdżam ale chce wiedzieć czy mam szukać nowego wirnika czy szukać czegoś innego w instalacji bo jest ona w tragicznym stanie. Czy zwarcie kilku drucikow w wirniku może powodować brak ładowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :lol: No ja osobiscie bylbym za naprawą starego wirnika (czyszczenie, lutowanie i ewentualne podszlifowanie papierem sciernym:), ale ty pewno nie bedziesz umiala tego zrobic więc zleć to komuś znajomemu albo kup nowy :) Szczotki też jest dobrze miec nowe...no a instalacja?...to juz jest podstawa ponieważ w skład instalacji wchodzą jedne z ważniejszych elementów potrzebnych do tego zeby bylo ładowanko tzn. regulator napięcia, akumulator ..no i oczywiscie przewody muszą byc dobrze podłączone i nie moga sie zwierac :!: Jesli potrafisz to zrób sama, a jesli nie to zlec to jakiemus koledze co umie..no chyba ze ufasz warsztatom :lol:

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za rady, taka zielona to ja znowu nie jestem żeby sobie głupiej cezetki nie naprawić, instalacje to musze calkiem rozbroić i załozyć od nowa bo cuda sie w niej dzieją, dawno tam nie zaglądałam bo nie miałam czasu i na razie mieć nie będe, może spróbuje poregenerować jeszcze ten wirnik, lutować tam nie ma co tylko rozprostowac i poizolować druciki, myślę że to bardziej czasochłonne i nie wymagające umiejętności a czasu i chęci. Cos mi sie przypomina że do 30 na reglerze dochodzi prąd czyli stacyjka sprawna, jeszcze szczotki mam do wymiany, zobacze jak nic z tego nie wyjdzie to kupie ten wirnik tylko że on kosztuje z 200 zł, a szkoda mi tyle wydawać przez własną głupote. Kolegów to ja nie mam takich coby sie znali, zawsze sama sobie wszystko naprawiam, wole już nie jeździć niż sie upokorzyć niż dać maszyne do naprawienia facetowi. Trudno, taka juz jestem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ :!: "motórzystka"..ja nie mowie ze jestes zielona.. skąd mialem wiedziec że jesteś "dobrą mechaniczką i znasz sie na rzeczy"?? :) Sama przyznaj że kobieta taka jak ty nie jest codziennie spotykana 8)

Ja przynajmniej nie znam laski które wiec co to jest wirnik :twisted: jestes wyjątkiem i jka dla mnie to zajebistym wyjatkiem :lol:

Pozdro!! Zrób tak jak napisał "Anarch"! Polutuj a potem zobaczymy co dalej :lol:

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lutowanie nie pomoze, nawet jesli sie uda doraznie naprawic to po pewnym czasie z racji obrotow i temperatury luty odpadna w najmniej oczekiwanym momencie.. kup nowy lub oddaj ten do przezwojenia-koszt ok. 100-150 zl w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej "cyborg78"...mylisz się... :!: Jak dobrze oczyscisz miejsca punkty lutowania przed lutowaniem i pożądnie przygrzejesz miejsca lutowania dużą lutownicą "kolbą" to bedzie sie extra trzymalo :!: Oryginalnie tez jest lutowane....nie ma innego sposobu na połączenie drutów z rdzeniem wirnika :mrgreen: WIem bo lutowalem wirnik od rozrusznika od prądnicy w mz ts 250 i dziala elegancko :lol:

Ja bym osobiscie nie wydał 200zl na nowy wirnik :clap: Za 200zl to bym caly silnik kupil :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej "cyborg78"...mylisz się... :!: Jak dobrze oczyscisz miejsca punkty lutowania przed lutowaniem i pożądnie przygrzejesz miejsca lutowania dużą lutownicą "kolbą" to bedzie sie extra trzymalo :!: Oryginalnie tez jest lutowane....nie ma innego sposobu na połączenie drutów z rdzeniem wirnika :mrgreen: WIem bo lutowalem wirnik od rozrusznika od prądnicy w mz ts 250 i dziala elegancko :lol:

Ja bym osobiscie nie wydał 200zl na nowy wirnik :clap: Za 200zl to bym caly silnik kupil :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobuz1, przewody nie sa laczone z rdzeniem wirnika a z komutatorem, i przed lutowaniem sa wlozone w rowki i zacisniete. Oczywiscie, ja kiedys w Jawie 250 rowniez polutowalem 3 przewody w wirniku i pradnica dzialala bez zarzutu, ale wolalem przy najblizszej okazji kupic sprawny (uzywany) wirnik i byc pewnym ze nic mi sie nie odlutuje np. 100 km od domu w nocy. Tu kazdy musi sobie odpowiedziec sam-czy tylko doraznie "zalatac dziure" czy miec komfort psychiczny bezawaryjnego sprzeta.. To czasem jest wazniejsze niz pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no fakt...sorry..wiem, lutuje sie do komutatora a nie do rdzenia :clap: "POMYLILO MI SIE"...

A jesli chodzi o to czy lutowac ,,czy tez kupic nowy to kolezanka "motórzystka" sama sobie odpowie :lol:

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie posty' date=' wróce jeszcze do tematu za jakieś pół roku (bo wyjeżdżam), zrobie fotke tego wirnika i ocenicie co z tym robić, pozdrawiam :)[/quote']

 

Była Jedna fajna, już się oświadczyć chciałem, a tu ją wywiewa, gdzie tu sprawiedliwość ?? tylko wiesz sprzeciory nawoskuj, nikiel potraktuj wazelina, a silnik odpal i do gaznika wstrzykuj olej coby sie zakonserwowal jak cie nie bedzie :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...