Skocz do zawartości

CZ vs kmx, crm, itd.


Rekomendowane odpowiedzi

O CZ CROSS było na tym forum pare dobrych tematów, reszta to były same bzdury. Był tez temat, w którym CZ była porównywana do wspołczesnej japoni, nie do enduraków tylko fullów jak CR, KX, RM i YZ. Teraz admin zrobił porządek i jak chciałem znalezdz jakis starszy temat z CZ CROSS to pustki. Tak jak juz wczesniej wspomniano DT, MTX, CRM to lajtowe endura, a cz cross to full cross z starszą choć bardzo dobrą konstrukcją. To są dwa różne typy motocykli. Endurakiem zawsze możesz podjechac do miasta. Z remontami to dokładnie tak jak wcześniej ktoś wspomniał "jak dbasz tak masz". Tu silnik musi być złożony na perfekt - bez wiejskich patentów (typu tłok od ETZ 150 z załozonym jednym pierścieniem itp.), tłok raz na sezon wypadało by wymienić i lac dobry olej, wkońcu CZ kręci 11tys. Więcej o CZ CROSS przeczytasz na www.czforum.dvd.pl

 

P.S. Jakby co mam na sprzedaż CZ 125 CROSS :) wiecej info na PW lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh to ja już nie wiem :) Ale coś mi mówi że z cz powinienem być zadowolony. Czy da się do CZ założyć centralny amortyzator i jeszcze jakiś lepszy przedni, jeśli tak to bym zainwestował i chyba już by nie było na co narzekać. O "wiejskich patentach: nie ma mowy bo wszystko by było robione u mechanika bo szczerze nie znam się na mechanice, jedynie sąsiad coś poradzi na jakieś drobniejsze usterki (ma huske wr 250 ;) ) Przeraża mnie czas za jaki bym mógł dostać japońca bo strasznie jestem niecierpliwy :twisted: a za taką kase jaką bym dysponował nie kupił bym żadnego fajnego rocznika i nie obeszło by się bez wkładu i jeszcze nic by nie było na strój ;) Więc wszystkie znaki na ziemi i niebie podpowiadają CZ i jak na forum użytkownicy chwalą to powinno być OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie zawieszenie można przełożyć lepsze, jeden z forumowiczów tak zrobił. Z centralnym amorem to nie jest taka łatwa sprawa. Stary problem z filtrem powietrza, poza tym montaż centralki nie polega na przyspawaniu jej byle jak. Trzeba mieć o tym pojęcie aby efekt był warty świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdniem zawiecha w CZ jest dobra - wystarczająca do tego do czego jest stworzona CZ (tor, kilku metrowe hopy), tylko w większości przypadków jest w tragicznym stanie i trzeba ja regenerować (czasem juz się nie da). Co do wstawiania centralki to podzielam zdanie - to nie jest tylko przyspawanie byle jak, trzeba wszystko wyliczyć (kąty, siłe itd. itp.) i poza tym sprawa filtra. Ogólnie jestem za oryginałem, ale jak juz masz zamiar się bawić w takie rzeczy to chyba lepiej zrobic rama od japoni + silnik CZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

CRM ma ten sam silnik co NSR czy tylko podobny ? Bo serwisowki te same maja i czesci niektore maja tez wspolne jak szukalem.

I zeby wsadzic do CRM zawieszenie od crossa (np od CR-ki) to bedzie trzeba zmieniac polki ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprwde w porównaniu do RX125 CZta paliła sporo mniej może nawet z 1/3mniej

Ale ten sam RX Cie na polach troche objeżdżał (niedużo, ale troche ;)) A co do CZ to dla mnie po przesiadce z RXa nie mialo zawiechy i mi naprawde ciężko było to utrzymać na drodze. No i charakterystyka silnika taka, że długo nic, a później to nie wiadomo jak się zachowa, bo moc przychodzi momentalnie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma taki sam silnik

Czyli rozni sie tylko zebatkami ? I jak by co mozna wsadzac od NSR ?

 

PomyK

Czemu nie kombinuj ? Odchudzic maksymalnie + dobra zawiecha i dobre moto jest. A nie sa drogie te CRM-y

Ile mniej wiecej (lepiej mniej ;) ) bedzie kosztowac dobra zawiecha od Crossa + polki ? Czy ktos by mial na sprzedaz ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...