Skocz do zawartości

drgająca kierownica od 170 w góre w YZF 750 R , 4HN


Dziki_YZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężarki na pewno pomogą, zwłaszcza gdy były fabrycznie.

Co do opony, to poszukaj wulkanizacji gdzie wyważą Ci koło DYNAMICZNIE.

Statyczne wyważanie jest dobre w sprzętach które nie przekraczają setki.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyczne wyważanie jest dobre w sprzętach które nie przekraczają setki.

Uzasadnij proszę. Ja bardzo często przekraczam setkę' date=' a nawet i dwie, i jakoś nic się nie dzieje (i tak już od ponad 4 sezonów). BTW: na torze wyważa się opony głównie metodą statyczną. Poza tym znaleźć motocyklową wyważarkę dynamiczną to nie lada problem.

 

[b']Dziki_YZF[/b]: przyczyną mogą być właśnie te ciężarki, tzn. ich brak. Poza tym wyząbkowana opona przednia, niewyważona opona, przedni zawias itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam krzywe koło, bo statycznie to jakbym się nie wysilał, zawsze jakieś drgania pojawiały się pow. 140 km/h.

Po wyważeniu dynamicznym problem ustał jak ręką odjął.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam krzywe koło, bo statycznie to jakbym się nie wysilał, zawsze jakieś drgania pojawiały się pow. 140 km/h.

Po wyważeniu dynamicznym problem ustał jak ręką odjął.

 

..no dokładnie Tomek , na wyważarce dynamicznej da się wyważyć nawet lekko krywe koło i zniwelować efekt bicia... na statycznej nie jest to możliwe raczej ... na torze faktycznie używa się tylko statycznych wyważarek bo tam wszystkie koła są bez przygód a opony z najwyższej półki i zazwyczaj nowe...więc szybciej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam krzywe koło, bo statycznie to jakbym się nie wysilał, zawsze jakieś drgania pojawiały się pow. 140 km/h.

Po wyważeniu dynamicznym problem ustał jak ręką odjął.

 

..no dokładnie Tomek , na wyważarce dynamicznej da się wyważyć nawet lekko krywe koło i zniwelować efekt bicia... na statycznej nie jest to możliwe raczej ...

 

Dobrze, że dodałeś "raczej". Moje przednie koło, krzywe jak świński ogon (taka pozostałość po poprzednim właścicielu ;/) po założeniu na wyważarkę, montażownicę, czy generalnie, po zakręceniu - bije na wszystkie strony jak głupie, no jest po prostu szrot. Wiem, że powinienem to wymienić, ale zawsze się okazuje, że kasa jest potrzebniejsza na coś innego, i już trzeci sezon będę tak latać. Ale do rzeczy: od lat jeżdżę do tego samego oponiarza (tego samego co Fat), i po wyważeniu statycznym (niewielką ilością ciężarków, mam bodaj 30g) - nie czuję żadnego bicia w całym zakresie prędkości, (a moja kawa napędza się licznikowo do 280:D) żadnego telepania, żadnego shimmy, żadnych sensacji przy hamowaniu, chyba, że wyząbkuje mi guma. Dynamiczna wyważarka jest dobra dla kogoś, kto lubi patrzeć na cuda-cudeńka, w praktyce komuś, kto potrafi się nią posługiwać - do osiągnięcia świetnych rezultatów w zupełności wystarczy statyczna. Trza tylko, jak ze wszystkim - umieć.

 

--

pzdr

yahoo & 636 '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że dodałeś "raczej". Moje przednie koło, krzywe jak świński ogon (taka pozostałość po poprzednim właścicielu ;/) po założeniu na wyważarkę, montażownicę, czy generalnie, po zakręceniu - bije na wszystkie strony jak głupie,

Daj je wyprostować max 200 pln. U was w mieście raczej ze znalezieniem warsztatu nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że dodałeś "raczej". Moje przednie koło, krzywe jak świński ogon (taka pozostałość po poprzednim właścicielu ;/) po założeniu na wyważarkę, montażownicę, czy generalnie, po zakręceniu - bije na wszystkie strony jak głupie,

Daj je wyprostować max 200 pln. U was w mieście raczej ze znalezieniem warsztatu nie będzie problemu.

 

Nieno, wiem, że są warsztaty które robią. Moje jest tak przekoszone, że zaśpiewali prawie 300 pln, a za niewiele więcej mogę kupić całą prostą felgę, więc naprawa się po prostu nie opłaca, zwłaszcza, że jak pisałem - zupełnie mi to nie przeszkadza :) Nieno, w końcu to kiedyś zrobię, chociaż z funduszami w tym roku będzie słabo - zbieram na obrączki ;-))

 

--

pzdr

yahoo & 636 '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...