Skocz do zawartości

Twarde zawieszenie w enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja "szukaj" u mnie nie działa, szukałem pare tematów wstecz ale nic nie znalazłem. Jeżeli było prosze usunąć. Moje pytanie dotyczy tego czy twarde zawieszenie crossów przeszkadza w jeździe enduro np. po lesie lub polu?? Czy chodzi tylko o charakterystyke silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić w crossie zawieszenie na twardsze lub bardziej miękkie? Myślałem że ustawić można jedynie przez olej gęstszy/rzadszy ale pewnie sie myle.

Z tyłu masz regulacje napięcia wstępnego spreżyny+ Regulacja dobicia i odbicia, natomiast z przodu z tego co pamietam jest tylko dobicie i odbicie (ale pewnie to zalezy od moedlu motocykla). Oczywiscie najlepsze efekty da zmiana sprężyn z przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie zainwestowałem w twardsze sprężyny i gęściejszy olej żeby na torze można było polatać, ale jak wjechałem w teren to było czuć wszystkie korzenie. Po wyregulowaniu było dużo lepiej, ale z tymi ustawieniami co na torze to ciężko by było jechać. Do bardzo szybkiej jazdy w terenie takie zawieszenie jeszcze sie nadaje bo dobrze można wyczuć motocykl i precyzyjnie sie prowadzi, ale kosztem komfortu bo na rękach troche to czuć. Generalnie do ostrej jazdy w terenie na krótkich odcinkach twarde zawieszenie się sprawdzi, jednak na dłuższym wypadzie w dalszą trase nie polecam :P chyba że masz wytrzymałe ręce.

 

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem by był amortyzator z regulacją szybkiego i wolnego dobicia. Wtedy by się ustawiło szybkie dobicie na miękkie (korzenie, kamienie i nierówności), a wolne dobicie na twarde, żeby na skokach nie dobijało, a na małych nierównościach ładnie wybierało i tłumiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się kiedyś wyglebić przez twarde zawiechy. Jechałem na jurze po ściernisku i był sobie kamyczek (dość duży ale go nie było widać spod słomy) a moto zamiast wybrać zrobiło w zasadzie salto przez kierownice ( wraz ze mna) Po zmianie ustawien probowałem przejezdzac przez nawet wieksze kamienie i nic sie nie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee' date=' do crossa to trochę inaczej..[/quote']

jak masz jakieś manuale albo instrukcje z nastawami to zapodaj. to zawsze coś. ja np. zawsze się z tym motam i nie wiem jak to gówno fachowo zestroić. jak coś macie to wrzucajcie jakiejś linki typu (zrób to sam jak żeś taki Słodowy) taka literatura się przyda, skoro jest już ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...