Skocz do zawartości

Aprilia RS 125/ Honda NSR 125/ Yamaha TZR 125/ ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :P

Sprzedałem swoje Kawasaki KX 80, w sierpniu robie A1, więc w wakacje albo przed chciałbym kupić motorek żeby go jeszcze troche przygotować zanim będe mógł śmigać ;)

 

Wybór padł na ścigacza do 125 cm3, rocznik 96-xx, cena do 5500zł.

Najbardziej podoba mi się RS 125 a jesli chodzi o osiagi, bezawaryjnosc, wielkość, dźwięk silnika itp nic nie wiem ;)

 

Pomożecie?

 

Głównie zależy mi na dynamice, chciałbym jeździć także na troszke dłuższych trasach (do 300km), więc czy te motorki sobie poradzą?

 

Do tej pory smigałem na KX 80 - ok.28KM przy ok.65kg wagi robiło swoje , nie chciałbym teraz kupić jakiegoś ślimaka... :crossy: Sami rozumiecie :crossy:

 

Czekam na porady.

 

Pozdrawiam - QóBa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił niedawno Tzr 125. I gdy to oblukałem i porównałęm z rs 125 (ma ją drugi kumpel) to ja bym brał tzr 125. Jak dla mnei to wygląda bardziej poważnie i chodzi bardziej poważnie. A gdy dzwoniliśmy do serwisu zapytać się o jakąś porade to powiedzieli nam że w aprili co 8 tys km pada silnik :? i żeby brać albo nsr albo tzr. Ja bym brał tzr bez wachania :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko NSR... Sam mialem dwie, a znam uzytkownikow RS, TZR i MITO i naprawde Hondzina nie ma sobie rownych...

 

zapraszam na www.125.pl

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm :P Widze róznica zdań jest ;)

NSR wydaje mi sie taka chudzina przy RSce, RSka jeśli chodzi o wyglad to króluje - jest pikna hehe ;)

 

Jeśli chodzi o jazde w miescie, tzn korki i w ogole, jak te motorki sprawują sie w takich warunkach, jezdzą ponizej 8 tys obr czy trzeba caly czas bardzo wysoko kręcic :mrgreen: ?

 

NSRka ma z tego co widze gorsze osiagi od RS, RSki 160-180km/h a NSR 140-160km/h, ile kosztuje tuning takiej Nsrki żeby ciagneła to 170km/h i miała przyspieszenie do setki w okolicach 6-7 sekund, dzieki za odpowiedzi.

 

Czekam na wiecej :crossy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 8 tys pada silnik co 4 skrzynia co 2 zawieszenie i jeszcze co???? jeszcze trzeba pewnie paliwo lac zeby jezdzila.....

No wiesz chyba że ty masz jakiś specjalny model że na wode :P

A skoro twierdzisz że ludzie którzy w tym siedzą i sprowadzają takie sprzęty oraz je serwisują się nie znają to jestem ciekaw do jakiego ty dajesz mechanika swoje moto gdy się w nim coś dzieje. Ja do aprili nic nei mam tylko powtarzam to co usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NSR katalogowo ma przyspieszenie do setki w 7,1s wiec Twoje kryteria w tej kwesti spelnia jak widze...

Wiadomo do 8 tys jezdzi (jakos) tak jak kazdy maly scigacz 125ccm, ale dopiero po tej magicznej barierze, gdy otwiera sie zawor wydechowy zaczyna sie zycie tego silnika...

Istnieja czesci tuningowe do NSR, ale moim zdaniem ich montaz mija sie z celem... spalanie robi sie zbyt duze, trwalosc silnika zmniejsza sie parokrotnie, predkosc podniesie sie o 20 km/h a wszystko to kosztuje kupe kasy...

 

NSRke wyroznia przedewszystkim bardzo mala awaryjnosc, duza ilosc czesci i wygoda, a to ze ma maksymalna mniejsza o 15km/h to dla normalnego czlowieka nie powinno nic znaczyc bo i tak dla tych silnikow najprzyjemniejsza predkosc to 110-120...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam to co usłyszałem

 

i to jest wlasnie problem, bo kazdy mowi kazdemu co slyszal od kogos i tak powstają bajki...nie mowie moze tak mowili...ale RS i NSR sa podobnie wysilone a to ze wloskie auta maja taka opinia jaka maja nie znaczy ze motory maja tak samo...

 

 

ciekaw do jakiego ty dajesz mechanika swoje moto gdy się w nim coś dzieje

 

ile moge robie sam :P , czyli prawie wszystko :mrgreen: a jak nie moge to znam 2 w miare dobrych mechanikow...

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory smigałem na KX 80 - ok.28KM przy ok.65kg wagi robiło swoje , nie chciałbym teraz kupić jakiegoś ślimaka...

 

po kiego wała chcesz kupić coś 2x cięższego z taką samą mocą?

 

plastikowe 125tki mają ok.30KM przy ok. 130kg więc na pewno będą wolniejsze od tego czym jeździłeś do tej pory :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

KXem nie miałem gdzie jezdzic, tylko w lesie głównie w wakacje jak byłem u qmpla, mieszkam w centrum, wiec sami rozumiecie...

 

Oczywiscie nie spodziewam sie po tych motorkach takiego kopa jak ma KX, ale chce chociaz zeby dało sie jezdzic (nie to co skuterki na ktorych miałem okazje smigac) :P

 

NSRke kupie z 1999r. w cenie RSki z 1996r., to duży plus ;)

 

Czekam na wypowiedzi szczególnie interesują mnie wypowiedzi posiadaczy tych motocykli:

- co jaki czas trzeba wymieniać tłok?

- ile pali?

- jak ogólnie sie zachowuje na drodze?

 

Itp.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jaki czas trzeba wymieniać tłok?

 

srednio co 15-20 tys km

 

 

ile pali?

 

w zaleznosci od jazdy mi pali 5-9 L

 

 

jak ogólnie sie zachowuje na drodze?

 

nie mozna narzekac trzyma sie jak przyklejona, hamuje calkiem szybko

 

mysle ze mocy ci nie bedzie brakowac, w ile taki KX ma do 100 ?

125-tki robia 6-8s do 100km/h a to nie jest tak duzo zwlaszcza jak dobrze odkrecisz gaz wskazoweczka szybciutko leci w gore :P

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...