Skocz do zawartości

OKO Nie Do Przebicia - znacie ten preparat ?


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim Świecie Motocykli znalazłem reklamę takiego siuwaksu - czy ktoś z Was stosował to może w swoim motocyklu?

http://www.oko-polska.com/

 

Pamiętam, że Dominik pozytywnie wypowiadał się na temet innego specyfiku o nazwie Tirol ale jak dotąd nie udało mi się nigdzie go namierzyć :cry:

Byłoby miło nalać czegoś takiego do opon i przynajmniej teoretycznie na cały sezon zapomnieć o kapciach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytales ten opis dlamnie troszke dziwny po 1 obciecie koncowki rurki pojemnika (czyli cza miec nozyczki lub kose) po 2 przejechanie min 30 km po napompowaniu a no i tam jest sam preparat a pomke na plecach targasz na koncu dopisali zeby przestrzegac zalecenia przejechania 30 km bo inaczej to cos nie bedzie dzialac .Ale ciekawe co z detka czy da sie ja zallatac tradycyjnie czy top cos robi sie jak pianka do okien :roll: a pozatym aby przebic kostke trzeba miec naprawde potwornego pecha :mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja caly zeszly rok przejezdzilem i gdyby nie to ze wjechalem na kawalek stalowej blachy wystajacej z ziemi pewnie bym nie zlapal kapcia ,chyba masz pecha :) :mrgreen: .No ale jak by to cos wlac do detki calej i potem zrobic dziurke ciekawe co by dalo kto chetny na test :mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytales ten opis dlamnie troszke dziwny po 1 obciecie koncowki rurki pojemnika (czyli cza miec nozyczki lub kose)

 

.. ja tam małego Victorinox-a zabieram ze sobą wszędzie (jak Mc Gyver :lol:)

 

po 2 przejechanie min 30 km po napompowaniu a no i tam jest sam preparat a pomke na plecach targasz

 

Myślę, że tego typu operację (napełnianie dętki OKI-em) należy wykonywać zapobiegawczo, a nie po złapaniu kapcia - (chyba nie jest to tzw środek wulkanizujący), najlepiej na jakiejś stacji wyposażonej w kompresor.

 

na koncu dopisali zeby przestrzegac zalecenia przejechania 30 km bo inaczej to cos nie bedzie dzialac

 

Tego typu preparty powinny - jak sądzę - być równomiernie rozprowadzone po całej wewnętrznej powierzchni dętki - stąd konieczność przejechania odpowiednio długiego odcinka.

 

a pozatym aby przebic kostke trzeba miec naprawde potwornego pecha

 

.. mnie też udała się ta sztuka w zeszłym sezonie dwukrotnie, i oczywiście w najmniej odpowiednim momencie :twisted:

 

Pozdrawiam,

Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MotorBikeShow widzialem taki preparat (nie wiem czy to to samo, ale dzialal na takiej samej zasadzie). Panowie - REWELACJA! Była specjalna oponka samochodowa do przebijania. Stała tam cały dzien, koles co chwile przebijał ją sruboekretem i nawet powietrza duzo nie ubyło! Sam kilka razy ją "kolnąłem" :) . naprawde robi wrażenia! Preparat dostępny w ScooterLandzie na Modlińskiej chyba za 56zł (takze niewiele wiecej niz dętka :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 56zł (takze niewiele wiecej niz dętka  )

 

yyy ja detke kupilem za 21zl, mowisz chyba o jakis z grubsza scianka od seryjnych

 

 

a co z tym "TIROLEM" ? jakby ktoś znalażł to mółby mi przesłać za pobraniem ? w Łodzi jest on niedostępny

 

idz do sklepu z czesciami dla TIRów, STARow, etc., do sklepu z czesciami dla samochodow ciezarowych, tam powinni miec to ustrojstwo, bo jak wiem w TIRach maja tym oponki wypelnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroguy napisał:  

za 56zł (takze niewiele wiecej niz dętka )  

 

 

yyy ja detke kupilem za 21zl, mowisz chyba o jakis z grubsza scianka od seryjnych

Ja kupuje kendy chyba za 35zł :) . Pozatym wg. mnie i tak warto bo to starcza czesto na 2 opony (zaleznie od rozmiaru). Nie wspominając już ze latasz i sie nie martwisz o to czy masz powietrze hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym "TIROLEM" ? jakby ktoś znalażł to mółby mi przesłać za pobraniem ? w Łodzi jest on niedostępny

 

Ja sobie kupiłem Tirol w tym sklepie: http://www.sklep.rapid-motocykle.pl/ Dałem 25 zł za 2 opakowania (po 1 na oponę). Jeszcze tego nie użyłem, ponieważ kupiłem nie dawno i jeszcze nie jeździłem. Tego preparatu nie znajdziesz chyba w kategoriach jakie tam są tylko musisz się skontaktować z doradcami z tego sklepu (ja tak zrobiłem, przy okazji kupiłem kilka środków pielegnujących i czyszczących, ale też jeszcze nie używałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem co pisal Dominik o tym preparacie czy on zabezpiecza czy pompuje i uszczelnia juz przebita gume ??

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To są preparaty ZAPOBIEGAJĄCE przebiciom dętki, a nie naprawiające przebicie. To dwie różne sprawy.

Proponuję nalać taki preparat i samemu się przekonać. Z dętki robi się prawie mouss takie to jest skuteczne. Oczywiście nie zapewnia takiej kontroli ciśnienia jak mouss, ale na przebicia jest najlepsze co wymyślono.

A problemu z nalaniem nie ma żadnego - wystarczy spuścić powietrze z kól, ściąć kaputer z butelki, nałożyć wężyk, pionow wlać do dętki, napompować do ciśnienia powiedzmy 1 atm (najbardziej optymalne w teren) i przejechać kilka, kilkanaście km bez przesadnego pałowania, aby pereparat dobrze rozszedł się po wnętrzu dętki.

I ochrona w pełni gotowa. Ja coś takiego ostatnio wlałem rok temu, od tamtego czasu nie miałem laczka, a motocykl zaliczył Rumunię, gdzie ostre kamienie rozpołowiły przednią oponę (dętka się nie dała, a opona Bridgestone'a do śmieci).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak, można, wszystko można tak jak ze zwyklą dętką robić. Tylko się nie przebija.

 

Ja sobie kupiłem Tirol w tym sklepie: http://www.sklep.rapid-motocykle.pl/ Dałem 25 zł za 2 opakowania (po 1 na oponę

 

Teraz policzcie, ile będą kosztowały naprawy dętek lub ich wymiana.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...