Skocz do zawartości

kombinezon ( kurtka ) TSCHUL? opinie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam zamiar sobie sprawic 303, ale nie o tym teraz

Otoz znalazlem na allegro tanio

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5550286

powiedzmy ok 800zl

 

natomiast na stronie

www.tschul.de

 

300 do 330 EURo,czyli przy obecnym kursie ~3,9 daje około 1200 PLN

 

Wiec o co chodzi ?Chce sobie sprawic taki kombinezon bo mi odpowiada wyglądem i oczywiście ceną (ta z allegro), a czytajać opinię innych uzytkowników forum sądzę ze jest to dobry "kostium"Jednak taka rozbieznosc cenowa jest dziwna dla mnie i sie zastanawiam czy aby ten z allegro to faktyczny Tschul czy jakas jego podróbka.Jednak z drugiej strony Tschul jest w miare nowa marką i podrabianie jej nie ma sensu.

 

Co o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze fajnibybylo jakby sprzedawali same spodnie skorzane od kombi "sportowych"..

Sam czailem sie na Tschula ale pozostalem przy vanucci..

Moim zdaniem nie podchodzi to pod podrobe tylko sprzedawca musial nabyc je po cenie hurtowej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ma ktos takie kombi???? bo ze zdjec wyglada na ładne ale ciekawe jak na żywca:/ ????????

mysle ze niedlugo bede mogl ci odpowiedziec na to pytanie,bo zamowilem model 303.Faktycznie ze zdjec wygladaja super,ciekawe czy w rzeczywistosci tez

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze fajnibybylo jakby sprzedawali same spodnie skorzane od kombi "sportowych"..

Sam czailem sie na Tschula ale pozostalem przy vanucci..

Moim zdaniem nie podchodzi to pod podrobe tylko sprzedawca musial nabyc je po cenie hurtowej ;-)

 

 

Kupilam kombi dwuczesciwoe tschula pare tygodni temu. Wedlug mnie na zywo wyglada lepiej ,niz na fotkach. Skora nie jest sztywna,ladnie sie dopasowuje. Podczas jazdy tyl sie rozciaga/powraca do pierwotnej pozycji wraz z pochylaniem sie kierowcy. Według mnie w tej cenie wcale nie jest to taki zly wybor. Minusem dla mnie jest jakosc ochraniacza na plecach. Mógłby byc grubszy/solidniejszy. Slidersy tez troche odbiegaja od tego,co mozna zobaczyc u Spyke,czy Alpiny....ale to kombi za 800zl,wiec czyms roznic sie musi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

stalem sie szczesliwym posiadaczem tego kombinezony.model 303.Kupilem od sprzedawcy z allegro http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6230977

 

radze natomiast sie wystrzegac sprzedawcy pod tytulem e-milia2006 z allegro, bo moze i ma atrakcyjniejsze ceny,ale wystawia towar ktorego jeszcze nie ma, a pozniej zalatwia 3 tygodnie,ostatecznie jednak nic nie zalatwia ( tak bylo w moim przypadku).A kontakt z nim bardzo slaby, z łaski odpisuja na maila.

 

ocencie sami kombinezon

http://img222.imageshack.us/img222/9607/tylxj3.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/9595/przodke5.jpg

 

Zalety :

jak dla mnie full wypas,mialem juz 2 kurtki skórzane, widac ze kombinezon jest starannie wykonczony, zadnych niedorobek.Na mnie lezy idealnie.Bardzo wygodna pozycja siedzaca ( taka jak na moto).Ochraniacze sa na kolana/piszczele , barki z boku oraz z tylu jest taka twarda gąbka na plecy chroniaca kregoslup przy ewentualnym upadku.Sa tez slizgacze ktore mozna odczepic.Sa na rzepy,ale wierzcie mi ze ciezko je oderwac.Sa tez gąbki w miejscu naszych czterech liter,czyli dupy :-)

 

 

Wady :

-nie wiem jak to jest w innych kombinezonach bo nie mialem okazji sie przyjrzec ale w tym prawie nie ma kieszeni.Jest tylko 1 mala w kurtce.chyba bedzie trzeba kupic saszetke na szyje, tzw. paszportowke

-ochraniacze faktycznie sa troche luzne, tzn gdy kombinezon jest nie zalozony to troche mozna nimi poruszac,ale jak sie zalozy to wszystko ladnie sie dopasowuje, wskakuje na swoje miejsce.

 

Takze jesli ktos sie zastanawia nad kupnem takiego kombinezonu (lub innego modelu) szczerze polecam ta firme.No i cena tez bardzo dobra.

 

pozdro

Edytowane przez Raff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kombinezon.

Ale mam pytanie. W pachwinach nie ma skóry. Są tam wstawki z jakiejś tkaniny - przynajmniej tak to wygląda na fotce. Prawdopodobnie, ma to nacelu wygodę. Czy przez te "wentylatory" niw wywieje nam klejnotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie widzialem kombi bez tych wstawek, wiec wydaje sie, ze skoro sa wszedzie to pewnie sie sprawdzaja i nic przez nie wywiewa, co wiecej nabial sie nie zagotuje, mam rownierz wrazenie ze oprocz wentylacji spelniaja jeszcze funkcje dluzszej trwalosci poniewaz moglo by nastapic zmeczenie materialu gdyby tam byla skora, w koncu sa ta strefy gdzie material poddawany jest czestemu zaginaniu i rozciaganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o klejnoty to te wstawki w spodniach sa w takim miejscu ze i tak sa przewaznie blisko motocyklowego zbiornika lub wrecz do niego docisniete.Jak przetestuje go na moto to jeszcze dopisze co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

od razu zaznacze, że szukałem pod frazą "tschul 817" ale nie było pod tschul wyskakiwały tylko informacje o kombinezonach .

 

Tak więc noszę się z zamiarem kupna kurtki. Mam kilka opcji np. Retbike, choć słyszałem, że stara kolekcja jest wręcz tragiczna. O nowej chodza dobre opinie.

 

Ale zainteresowała mnie też kurtka firmy Tschul model 817 choc pokrewne są też okej. I mam pytanie czy ktoś używa modelu 817 lub innych tej firmy?

 

Czytałem na innych forach że nie da się kupić kurtki skórzanej za te pieniądze. I że większość to syf itd.

 

Proszę o opinie ludzi którzy mieli styczność z firmą Tschul.

 

Chodzi dokładnie o tą kurtke: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2...82+wys%C5%82any.

 

pozdrawiam

jokoko

Edytowane przez jokoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...