Skocz do zawartości

Chce prawko bez kursu...


Rekomendowane odpowiedzi

Ubiegły rok pojeździelm już troche sobie-na hondzie-

Obecenie od września mam GS500

W końcu postanowiłem sie zalegalizować w kwestii uprawnien do kierowania jednośladem.

 

Wstępnie znalazłem osobe która podpisze mi zakończenie kursu i chcę tylko zdać examin- legalnie.

 

Macie jakieś rady, na co zwrócić uwage przy examinie praktycznym. Chodzi mi o tzw pułapki o których dowiedziałbym sie pewnie na kursie typu migacz w ósemce itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż chociaż godzinke jazdy/przeszkolenia :D nie wiem, jak jest z nowymi przepisami, ale jak ja zdawałem to na kat A była wytyczona trasa ... bez jej znajomosci nie było szans na zdanie 8)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

Ja zdawalem identycznie tylko ze na A1 w Wawie na odlewniczej. Pierwszy raz na motorku, placyku i w koncu na trasie... Cwiczylem tylko osemeczke robiac sobie ja po prostu na podworku :-D Wymiary wzialem skads z neta. Ale wracajac do egzaminu. Zdawalem jako pierwszy, wiec odpalilem moto i czekalem az sie rozgrzeje. Ale ten durny egzaminator powiedzial zebym jechal. No wiec pojechalem i zblizylem sie do podjazdu pod gorke i tam sie zaczela masakra. Odwijam gaz zeby wyczuc moto a tu DUUPA muli go strasznie!! Mowie kolesiowi ze motorek jest jeszcze zimny i ze sie nie bedzie dalo podjechac. Ale on dalej swoje :D No to za pierwszym razem oczywiscie nie podjechalem. Zapalilem ponownie i od razu na pelne obroty go wkrecilem podjechalem i normalnie strzalem ze sprzegla na pelnych obrotach jakos podjechalem (dodam ze byla to zima ;) ). Slalomik zrobilem bezproblemowo tylko na poczatkui nie wlaczalem kierunkowskazow wiec sie znowu przyczepil. A co do osemki to jakos mi poszlo (mialem zrobic 5) tlyko strasznie mna na poczatku miotalo bo to nie byl ten sam motor na ktorym w domu trenowalem. Pozniej wzial mnie koles na miasto. I tu jedna moja rada - BIERZ BAARDZO CIEPLE REKAWICZKI :-D Ja takowych nie wzialem i mnie przepizdzi** :) A trasa oczywiscie pierwszy raz jechalem i oglnie pierwszy raz moto po takim wielkim miescie. Sluchalem bacznie egzaminatora co mi mowil przez sluchawke (raz nawet uslyszalem Jedz szybciej bo tu nie ma ograniczenia predkosci do 40 ) i jakos dojechalem do konca. I tutaj znowu druga rada - PUSZCZAJ WSZYSTKICH NA SKRZYZOWANIACH bo tak oblal moj qmpel. Nie puscil samochodu ktory jechal gdzies 150-200m dalej i spokojnie sobie przejechal a egzaminator go OBLAL!! Ale najlepiej byloby jednak wykupic te chociaz 2 godzinki jazdy to bys sie z moto zaprzyjaznij i ogolnie mial obeznanie z placykiem.

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz z przepisami to co masz nie zdać...

 

NajtrudniejszE? chyba nie ma :D Tylko żebyś nie zgubił egzaminatora :mrgreen: Bo co z tego, że ty przejedziesz a on zostanie... :D

 

No ale jak już koniecznie chcesz coś trudnego znalesc :D to od biedy można podciagnąc pod to 3cie skrecanie w prawo :D (liczac jako pierwsze wyjazd z WORD'u) Swiatła+zielona szczała :mrgreen: +przecinaki+ludzie na pasach :) ;)

 

Nie ma co się denerwować :mrgreen: Już 2 razy zdawałem :mrgreen: za każdym bez problemów :mrgreen:

 

ps. a egzaminator nawet ma poczucie humoru :mrgreen: bo w prima aprilis zdawałem i chciał mi wkręcić, że na prostej gdzie jest do 80 ograniczenie to było tam do 60 i że oblałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie znalazłem osobe która podpisze mi zakończenie kursu i chcę tylko zdać examin- legalnie.

Stary chłop z Ciebie ' date=' a walisz takie faule.Małolaty czytają takie posty i potem sobie myślą , że im wszystko wolno.A słyszałeś kiedyś takie słowo UCZCIWOŚĆ !!!! Boisz się iść na normalny kurs ??? Albo najprawdopodobniej nie umiesz w ogóle jeżdzić.

Ubiegły rok pojeździelm już troche sobie-

Ile to jest trochę ???? 100, 200, 1000 km ?????

Reasumując - czytając takie teksty , nie dziwią mnie na poboczu krzyże z kaskami.Wychodzi na to , że cwaniactwo powoli ogarnia Polski Motocyklizm , ale mam nadzieję, że takich jak Ty jest niewielu. Zresztą problem rozwiązuje się sam - jak to w naturze - powoli wszyscy wyginiecie.I to na własną prośbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży także w tym że większość instruktorów nie potrafi jeźdzxić i nie ma nic do zaoferowania kursantom. Wiele osób mówi że na kursie do znudzenia kręcili ósemki, potem jakoś przebrnęli przez egzamin a jeździć nauczyli się sami.

Gdyby kandydat na instruktora musiał wykazać się co najmniej dobrą znajomością techniki hazdy w praktyce, tak jak to jest na jazdach kwalifikacyjnych na instruktorów jazdy konnej, sytuacja w szkoleniu byłaby dużo lepsza niż teraz.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie znalazłem osobe która podpisze mi zakończenie kursu i chcę tylko zdać examin- legalnie.

Stary chłop z Ciebie ' date=' a walisz takie faule.Małolaty czytają takie posty i potem sobie myślą , że im wszystko wolno.A słyszałeś kiedyś takie słowo UCZCIWOŚĆ !!!! Boisz się iść na normalny kurs ??? Albo najprawdopodobniej nie umiesz w ogóle jeżdzić.[/quote']

A może problem jest bardziej przyziemny... finansowy :P. Jeżeli ktoś już umie jeździć to czemu ma płacić za kurs 900 zł czy więcej :P jeżeli niczego nowego się nie nauczy, oprócz durnego kręcenia ósemek?

 

ps. tak dla wiadomości, ja normalnie chodziłam na kurs, ale wtedy obie kategorie kosztowały mnie 900 zł (A i B), a teraz ceny są przerażające.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez olałem kurs - szkoda kasy mi było, bo jeździłęm już kilka lat. Zrobiłęm 3 godziny placyku, z czego ponad 1 po ciemku :P Fakt, ze robiłem ten placyk na 3 dni przed egzaminem i troche sie wystraszyłem tych GN-ek i szedłem na egzamin ze świadomością że moge oblac ten śmieszny placyk. Ale udąło sie, w sumie nie było źle, bo moto w osrodku było w lepszym stanie niz na kursie i nie zataczało sie tak na osemce. Z drugiej strony miałem w grupie kilku gości którzy chyba faktycznie pierwszy czy drugi raz w życiu siedzieli na moto-ale wszyscy opuścili osrodek po oblaniu placyku.

 

A co do instruktorów-gosc opieprzyl mnie za to ze jadac na drugi koniec placu na osemke, po wyjechaniu ze slalomu dodałem lekko gazu (no doslownie wzrost o niecaly 1000 obr./min) i kazal caly czas jezdzic na wolnych obrotach. Drugi raz dostalem zjebke za to ze wylaczylem moto przlacznikiem znajdujacym sie obok manetki gazu-według niego wyłącza sie tylko kluczykiem... a tak pozatym to cały czas gośc był na drugim koncu placyku i instruował babke ktora robila w tym samym czasie manewry autem. Sie zastanawiam, kto tam kogo mial uczyc tej jazdy na moto-on mnie czy ja jego... :|

 

Moj wniosek-mozna robi prawko bez pelnego kursy praktycznego, ale trzeba sie samemu dobrze zastanowic czy faktycznie nabyte doswidczenie wystarczy,zeby nie zrobic krzywdy sobie i komus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć ciasny baniak, żeby nie rozumieć, że to legalne nie jest.

 

Najlepiej byłoby zapisać się na kurs, udowodnić instruktorowi, że umiesz jeździć i żeby Cię nie męczył, jednocześnie się doszkolić, bo każdy, nawet taki instruktor który słabo jeździ może czegoś nauczyć.

 

Tak samo jest z trenerami w sporcie - gdyby trener musiałby być lepszy od swojego zawodnika to Adama Małysza musiałby trenować Chuck Norris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedostałem żadnych wskazówek co do techniki <nie przypominam sobie> ale dałem rade zdać ''na legalu'' ;)

 

Adama Małysza musiałby trenować Chuck Norris.

wtedy wszystkie ptaki dostałyby z półobrotu i Adaś by poszedł siedzieć za zabijanie gatunków pod ochroną :mrgreen:

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...