Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam Simsona S51.

Jakies 600 km temu mailem kapitalke i wszystko ok śmigało.

Leje olej ze stihlla 1:30(czerwony).

Mam czasami mokrą rurę wydechową na kolanku.

Gdy jest mokra i próbuje odpalić wtedy leci taki strzał czegoś(jakiś brud albo nie wiem co spod cylindra w okolicach tego kolanka)

I jak strzeli to bardzo ciezko odpalić dopiero gdy popchne z 1 biegu i polatam z nim z 15-20 sec to odpala.Na początku musze go przegazować.

Dodam że nie zawsze mam taką sytuacje czsami normalnie odpala.Gaźnik raczej dobrze ustawiony.Iska kiedyś patrzylem to byla dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ostatnio kupiłem simsona s51 i był problem z gaźnikiem rozebrałem i okazało się ze był zatarty tłoczek od ssania zrobiłem to i dziś próbuję go odpalić pcham pcham i pcham i od czasu do czasu tylko zrobi pum pum pum coś się odezwie, przyspieszyłem mu troszkę zapłon to samo jak kopie to tez pum i pum i nie odpali. macie może jakieś pomysły na niego?? aha i nie wiem czemu ale jak tak kopie dłużej to z tłumika wszystkie paliwo się wylewa podczas pchania to samo może już ktoś się z tym spotkał ?? a jak nie to jutro rozbieram silnik pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam mam mały problem z simsonem a więc po długiej regulacji wymianie przerywacza , kondesatora palił od kopa i chodził normalnie a z biegiem

czasu jak zimny to palił normalnie ale gdy się przejechałem z 100metrów to już tracił wolne obroty i jak zgasiłem go i chciałem zapalić to nie chciał się wkręcić na obroty trzeba było go pchnać czasem a teraz odpalam go przejadę może z 10 metrów i zaczyna przerywać jak szalony wolnych obrotów nie ma jak mu puszczę gaz to później trzeba się z nim przebiec spory kawałek żeby zaskoczył.. proszę o szybką pomoc bo kompletnie nie wiem co to może być

 

zapomniałem dodać że simetingi,świece,przerywacz, kondesator są nowe

Edytowane przez kaamil987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Zwiększysz moc odrobinę, silnik zakręci się odrobinę wyżej. Żeby to miało ręce i nogi wypadałoby zestroić wydech. Jak chcesz większych prędkości przy zachowaniu obecnej mocy możesz pokusić się o minimalnie mniejszą zębatkę z tyłu, ale to dopiero po przeróbkach, w innym wypadku simson będzie co prawda szybszy, ale będzie miał mniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...