Skocz do zawartości

klakson


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do motocykla można dokupić i zamontować jakiś głęboko i donośnie brzmiący klakson? Nie musi to być od razu syrena od 14-to kołowca... :D ale chociaż coś co brzmi dostojniej i poważniej niż ta wysokobrzmiąca czkawka generowana przez orginalną piszczałkę.

Może ktoś już z tym eksperymentował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eksperymentował

obok oryginalnego klaksonu założyłem syrenę od Scani - ryk przeraźliwy ale sprawdzał się, każdy zaspany posiadacz czapki z nutrii wiedział, że jego miejsce jest przy prawej krawędzi jezdni.

 

ale trochę nie pasiło mi że niby motorek, ale dźwięk....

 

więc nadszedł czas zmian- usunąłem syrenę/klakson od ciężarówki i załozyłem syrenę od alarmu (ale taką małą, można powiedzieć "motocyklową")

i ta syrenka sprawdza się jeszcze lepiej!

Każdy maruder na szosie po usłyszeniu takiej syrenki zjeżdża jakby ustępował pojazdowi uprzywilejowanemu!

 

Jeśli masz zamar coś kombinowac, to polecam patent z syreną alarmową

tylko zrób w ten sposób, żebyś mógł wyłączyć syrenę alarmową a włączyć zwykły klakson w razie kontroli policyjnej (wystarczy przełącznik 1-0-1)

 

B.szybko się przekonasz, że to b.dobry wybór/rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe są bakelitowe trąbki marki Zelmot jakie montowane były dawno temy w dużych fiatach. Zestaw tworzy para: nisko i wyskokotonowy. Klaksony te mają szeroki zakres regulacji tonu. Można ustawić je tak że ludziom czapki spadają. Tylko skąd wziąć nowe?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86445185 Kolega kupił, usłyszałem i od ręki wziąłem.Gość sprzedawał po 29 zł za komplet.Teraz zostały tylko droższe, ale takie same.Są to dwa sygnały o różnych. ale zestrojonych tonach.Jedna to 510 a druga 410 Hz.Dla mnie brzmią kapitalnie no i maja niezłe dmuchnięcie.Nie jest to zwykły pipnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka syrenke od alarmu mam w samochodzie, tylko oczywiscie oddzielny przycisk. I ona jest cichsza niz klakson, uzywam jej tylko gdy chce kogoś ostrzec, bo klakson mogłby byc zaglosny, tymbardziej że trąbienie wywołuje agresję u innych! A takie króciutkie pyknięcie syrenką zwraca poprostu uwagę i o to chodzi.

 

a czy ktoś słyszał/testował syrenę policyjną ??

 

 

najbardziej to chcialbym miec taki dzwiek jak w terminatorze 3, gdy arnold jechal na policyjnym harley'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat sam mam ochote zrobic dobry klakson bo dzis mi smiecarkowoz zajechal droge i udaje ze nie widzi a orginalny klaksonik za cichy co by jelopowi pokazac ze ja tu tez jade :!: te od stara fajne ale na 24 V

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczepię sie do tematu.

Ja mam pytanie czy sygnał musi mieć określony dźwięk czy wystarczy tylko że będzie odpowiednio głośny, bo mam sygnał ale on nie trąbi tylko bardziej dzwoni czy warczy trudno to określić a nie mogę znaleźć sygnału orginalnego który ma ładną barwę dzieku. Czy motor przejdzie mi przeglad ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok oryginalnego klaksonu założyłem syrenę od Scani - ryk przeraźliwy ale sprawdzał się, każdy zaspany posiadacz czapki z nutrii wiedział, że jego miejsce jest przy prawej krawędzi jezdni.

 

ta syrena od scanii była na prąd? bo szukałem już czegoś takiego na allegro i znalazłem tylko pół metrowe trąby na sprężone powietrze :)

 

jaki jest koszt takiego klaksonu?

gdzie tego szukać?

czy jest proste w montarzu? (nie trzeba żadnych gruntownych przeróbek i dodatkowych przetworników rezystorów itp :banghead: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem kiedys na sprezone powietrze a zarazem na 12 volt miala taki maly kompresor wbudowany ale bylo zatarte i ledwo trabilo

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sygnał musi mieć określony dźwięk czy wystarczy tylko że będzie odpowiednio głośny

 

Pamietam tylko' date=' że dźwięk ma być ciągły nieprzeraźliwy (to z kursu na prawo jazdy)

 

 

ta syrena od scanii była na prąd?

 

kiespko się wysłowiłem - napisałem syrena, a był to klakson od Scanii

przepraszam za nieporozumienie

 

to co miałem wyszukałem na Allegro

sprawdziło się znakomicie i dlatego chwalę, choć w tej chwili polecam patent z syrenką od alarmu (bo trochę dziwnie, gdy mały motorek ryczy jak stado TIR-ów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...