Skocz do zawartości

Niezbędne dokumenty do rejestracji sprowadzonego moto..


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zapomnialas o karcie pojazdu 501zl ale pewnie w komisie juz byla z karta.

Karty pojazdu przy kupnie nie dostałam, bo motocykl nie był jeszcze w Polsce rejestrowany. A suma opłat za całą rejestrację (razem z KP) wyniosła mnie tyle co napisałam, czyli ~780pln. Dogadałam się z chłopakami w komisie i wszystkie tłumaczenia oraz badanie techniczne dostałam razem z umową i dokumentami w cenie motocykla.

No i oczywiście wzbogaciłam wydział komunikacji o te magiczne 501 zł.

 

Ps: Czy wy tez macie tak tanie OC. Nie mam zadnych znizek. Oc w PZU. W UFG krzykneli mi 162zl a w pzu tak malo Smile. Jeszcze tylko NW sobie wykupie bo tez jest tanie w pzu na mototcykl i chyba warto.

W moim przypadku (bezszkodowość od 2001 - czyli 40% zniżki) PiZetjU wyliczyło samo OC na 80 zł, a razem z NNW na 120. Bardzo przystępne stawki ;)

 

 

Maryś napisał:  

dowód rej. lub dok. potwierdzający wyrejestrowanie moto  

 

 

Eeee... Może to głupie, ale czy to znaczy, że moto nie musi być wymeldowane za granicą, jeśli mam go zarejestrowanego na siebie na obcych blachach więc oczywiście mam też dowód rejestracyjny? Czy robię jakiś błąd w myśleniu?

 

To był cytat z karteczki informacyjnej, jaką dostałam w Wydziale Komunikacji, mówiącą jakie dokumenty mam mieć do rejestracji. Z tego wynika, że moto nie musi być wymeldowane. Czyli tak jak powiedziała Madee: musisz mieć tylko dokument stanowiący "ID" motocykla. Albo jakoś tak. Ja do swojego sprzętu dostałam niemiecki dowód rejestracyjny, ale już unieważniony.

A czy nie jest tak, że na obcych blachach mozna jeździć "do czasu", tzn. że jest limit czasu na rejestrację w kraju? ...hmm tu już się nie za bardzo orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje:

 

VAT-24 - Wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu z innego państwa członkowskiego środka transportu.

 

Do formularza należy dołączyć kserokopię:

 

* dokument kupna pojazdu - faktura, rachunek lub umowa kupna sprzedaży

* tłumaczenie w/w dokumentów

 

Opłata skarbowa:

 

* opłata skarbowa do wniosku - 5 zł

* opłata skarbowa od zaświadczenia - 150 zł (Urząd Miasta Gniezna, Lecha 6)

 

Termin wydania zaświadczenia:

 

* nie później niż w terminie 7 dni

 

Przy wypełnianiu wniosku prosimy zwrócić szczególną uwagę na poprawne wypełnienie pól:

 

* Nazwa / nazwisko podatnika, daty urodzenia, imiona rodziców

* NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej),

* Dane Środa Transportu

* podpis wnioskodawcy.

 

Urząd Skarbowy przypomina, że według ustawy o podatku od towarów i usług używany środek transportu np. samochód osobowy to taki, który przejechał więcej niż 6 000 km a jednocześnie od momentu dopuszczenia go do użytku upłynęło więcej niż 6 miesięcy. Osoby chcące zarejestrować taki samochód w Polsce powinny zgłosić się do swojego urzędu skarbowego i złożyć wypełniony formularz VAT-24.

 

= nie jest wymagany przeglad.

 

pzodrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Strzałeczka wszystkim :bigrazz:

Zakupiłem motorower YAMAHA DT 80 LC2 jestem jej 3właścicielem poprzedni był polakiem i kupił ją od niemca.Mam do niego takie dokumenty:

1.umowa Kupna-Sprzedaży(polaka od niemca)

2.umowa Kupna-Sprzdaży(moja z polakiem)

3.taka zielona karteczka, która z tyłu ma stępel i pisze na jej nagłówku z jedej str "Leichtkraftrad", a z drugiej "Bescheinigung","Betrieberlaubnis"

4."Dopuszczenie do ruchu drogowego dla pojazdów zwolnionych z obowiązku rejestracji"(przetłumaczone)

5."Dokument identyfikacyjny pojazdu"

6.Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu(na 50ccm)

 

Czy to mi wystarczy do rejestracji tego motoroweru w Polsce(pierwsza rejestracja w kraju)?? I ile to będzie kosztowało?

PROSZĘ o fachową odpowiedź :)

 

...:::pozdro:::...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam nastepujace pyt. Kupilem moto bezposrednio od Niemca, umowa jest dwujezyczna. Dzisiaj ma on go wyrejestrowac w reichu i dostarczyc papiery. Z tego co widze, potrzebny jest Brief i Abmeldung. Czy teraz abmeldung to nie jest czasami wpis w dowodzie rejestracyjnym niemieckim? Czy tez nadal jest to mala, zielona karteczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest chyba tylko w dowodzie rejestracyjnym - przynajmniej tak byłow moim przypadku (2 miesiące temu). W wydziale komunikacji gosc powiedzial mi, ze nie potrzeba juz briefu do rejestracji.

Edytowane przez gregs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o to mi wlasnie chodzilo. Gosc, od ktorego kupilem moto powiedzial mi, ze nie ma juz takiego typowego abmeldungu, ale jest wlasnie wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jezeli ktos kupuje od jakiegos handlarza moto, to jezeli stalo ono przez jakis czas, to jeszcze mozna dostac " ta mala zielona karteczke", zwana abmeldungiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako ,że niedawno rejstrowałem moto z niemcowni postaram sie jak najjaśniej opisać cały proceder.

 

Motocykl kupiłem od Polaka ktory go kupił od Niemca. Ja sobie zrobiłem umowe z Niemcem nową. Na takiej w sumie zasadzie działają pośrednicy.

 

Zestaw dokumentow potrzebny nam na początku: Brief+wymeldowanie+umowa kupna sprzedaży. To powinniśmy mieć przy kupowaniu motocykla.

 

1.Motocykl bez blach, ale jakoś trzeba się dostać najpierw na stacje diagnostyczną. Przeprowadzić badanie techniczne pojazdu należy. Przy tym trzeba mieć Brief do tego. Ja zapłaciłem za nie 116zł. Następne kosztują juz koło 63zł chyba.

2.Dać dokumenty (Breif+wymeldowanie) do tłumaczenia tłumaczowi przysięgłemu. Uwaga! Słyszałem tez, że niektorzy tez musieli tłumaczyć umowe kupna sprzedaży, ja nie musiałem. Tłumacz powiedział,że nie trzeba. Być może dlatego ,że miałem ją po niemiecku, a w nawiasach bylo polskie tłumaczenie. Koszt tej zabawy to zazwyczaj około 150zł. Po 75 zł za strone A4 zapełnioną z dwoch stron.

3. Robimy ksero wszystkiego, dosłownie wszystkich dokumentow jakie mamy do tej pory. (Koszt jakies 3zł?)

4. Idziemy do urzędu skarbowego. Tam wypełniamy Vat-24 po to aby otrzymać Vat-25 czyli zwolnienie z podatku. Przy wypełnianiu Vat-24 należy posiadać swoj numer NIP.

4a. Zanim jednak oddamy wypełniony Vat-24 nalezy jeszcze pojsc do kasy urzędu miejskiego, czyli pewnie spacerek do innego budynku i uiścić opłate skarbową, kupując także znaczki skarbowe za 5zł chyba.(Koszt coś kolo 150zł)

5. Oddajemy do urzędu skarbowego Vat-24, te potwierdzenie o uiszczeniu opłaty skarbowej, ksera dokumentow wszyskich oraz te znaczki skarbow za 5zł. W ten sam dzień bądź następny idziemy do skarbowego i odbieramy cudowny Vat-25.

 

6. Teraz uderzamy do urządu komunikacji w urzędzie miejskim.

Żeby zarejstrować trzeba opłacić znowu coś tam w kasie, powiedzą dokładnie co należy wpisać ja już nie pamiętam. Razem ze znaczkami skarbowymi wyszło około 200zł.

7.Urzędnikowi dajemy wszystkie papiery czyli: przegląd techniczny, Brief, wymeldowanie, tłumaczenia tych dwoch dokumentow, potwierdzenie tej opłaty 200zł, znaczki skarbowe i chyba wszystko. Posiedzimy tam troche, nie wspominając o kolejce.

8. Dostajemy tablice, książeczke pojazdu i tymczasowy dowod, ktory potem trzeba wymienic na normalny jak przyjdzie z centrali (okres około 2-3 tygodni).

9. Ubezpieczenie Oc jeszcze. Ja robiłem w PZU, jak pierwszy raz się ubezpiecza i ma sie do 25 lat, to wychodzi około 120zł czy cos takiego. Na pewno nie więcej jak 140zł. Jak ubezpieczacie w PZU wspomnijcie o tym ,że pojazd był sprowadzony z Unii, to jakaś tam zniżka jest -5% albo -10% jakoś tak.

 

Wiem , że to troche pogmatwane i niejasne.

Ale jakbyście nie znaleźli odpowiedzi na swoje pytania tutaj , to piszcie może uda mi sie odpowiedzieć.

 

K

 

 

No o to mi wlasnie chodzilo. Gosc, od ktorego kupilem moto powiedzial mi, ze nie ma juz takiego typowego abmeldungu, ale jest wlasnie wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jezeli ktos kupuje od jakiegos handlarza moto, to jezeli stalo ono przez jakis czas, to jeszcze mozna dostac " ta mala zielona karteczke", zwana abmeldungiem.

 

Hmm wiesz , miałem chyba podobny problem. Bo diagnosta mi powiedział, ze ten drugi papierek , nie Brief tylko ten drugi to jest wymeldowanie i pokazał mi , że ta pieczątka ktra tam była to jest własnie wymeldowanie.

Natomiast gdy odbierałem dokumenty od tłumacza, powiedział mi, że nie ma żadnego wymeldowania nigdzie i się mogą czepić, bo ta pieczątka co mi mowił diagnosta to jest pieczątka przeglądu niemieckiego. Ale powiedział mi też, że mogą sie sugerować pieczątką na Briefie. A tam była pieczątka o ostatnim wymeldowaniu pojazdu i data.

Troche wydygałem jak to będzie przy rejstrowaniu. jak już bylem w urzędzie komunikacji to zapytałem o tą pieczątke na Briefie o wymeldowaniu, a urzednik mi powiedział że to nie jest tak. Ta pieczatka to jest niby tak o, bo jak ktos wymeldowuje w niemczech na jakis czas to tu sie wklepuje, a potem jak ktos chce w niemczech znowu zameldowac to znowu tam pieczątke walą. Więc ja pełne gacie, że nie bedzie szło zarestrować. Ale co tam dałem dokumenty i czekałem. I jakoś to przeszło, urzędnik wpisywał literki z tej pieczątki badania technicznego niemieckiego. Więc się troche zakręciłem. już nie widziałem kto ma racje w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...