Skocz do zawartości

Jak odpowietrzyc ??


stachu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem ,nie umiem odpowietrzyc układu hamulcowego.Rozebrałem zaciski zeby je pomalowac i teraz ja złozyłem to nie umiem odpowietrzyc.prosze o napisanie po kolei jak sie to robi.pozdrwiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz plyn do zbiorniczka wyrownawczego, odkrecasz troche odpowietrznik i zakladasz na niego gumowy wężyk ktorego koncowke wloz do malego pojemniczka. Nalej tam troche plynu. Wazne zeby koncowka wezyka byla zanurzona bo potem bedzie widac czy jeszcze leca bable powietrza czy juz nie. I pompujesz uwazasz zeby w zbiorniczku nie zrobila sie susza bo cala robota na nic, czyli ciagle musisz dolewac plynu. Potem zakrecaj odpowietrznik i naciskaj klamke powinna co kazde sprawdzanie robic sie coraz twardsza. Jak juz w tym pojemniku po pompowaniu przy odkreconym odpowietrzniku widzisz ze nie leci wiecej bąbli powietrza z wezyka, a po zakreceniu odpowietrznika klamka jest juz twarda to mozesz zacząć smigac :).

 

Jest jeszcze drugi sposob ja go nie testowalem, ale doswiadczeni bikerzy na forum go kiedys pisali. Bierzesz strzykawke i przez odpowietrznik wlewasz plyn. Czyli odwrotnie niz w pierwszym sposobie, az Ci sie pojawi w zbiorniczku wyrownawczym. I tym sposobem robota z odpowietrzaniem jest minimalna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w gpz nie zadziałały żadne z powyższych rad .Klamka cały czas była miękka pompowałem chyba z godzine i nic .Potem przyszedł kumpel i zrobił tak : Nalał płynu do zbiorniczka odkręcił odpowietrznik i mówi teraz kilka min przerwy, aż płyn nie zaczął wypływać z odpowietrznika

wtedy dopiero wkręcił odpowietrznik i dopiero wtedy poszła normalnie cała procecura odpowietrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnie tak jak ty,przed chwila wruciłem z gararzu.prubowałem godzine odpowietrzyc i ani troszke klamka nie stwardniała.jutro sprubije tym sposobem co ty pisałes moze bedzie ok.Ale mi płyn wypływa z odpowietrznika.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubowałem godzine odpowietrzyc i ani troszke klamka nie stwardniała.

Prawdopodobnie masz zapowietrzoną również pompę hamulcową - zwróć uwagę czy przy naciskaniu klamki leci płyn ( całkiem sporo - jakieś 10 ml)

i oczywiście puszczaj klamkę ( powolutku ) na zakręconym odpowietrzniku - wtedy powstające w przewodzie podciśnienie zassie nową porcję płynu ze zbiorniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Gfr125 były właściciel założył z tyłu zadługi przewód hamulcowy od innego moto(wytwarza się zbyt małe ciśnienie bo przewód się rozpręża) , namęczyłem się co nie miara i lipa-hamulec dalej słaby! Także może też masz coś pokombinowane?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie odpowietrzyłem w inny sposób bo tłoczek miałem wyciągnięty i zaczołem ruszać klamką kilka razy i nic to nie dawało i wtedy wcisnołem do oporu tłoczek i tak mi się odpowietrzyło do momentu że było czuć że coś się dzieje i potem to już odpowietrznikiem się posługiwałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak.Pozakręcaj odpowietrzniki, nalej płynu,na odpowietrznik załóż wężyk a do wężyka przyczep strzykawkę,odkręć odpowietrznik z wężykiem i wyciągaj strzykawką płyn,jak pójdzie z jednego to z następnych.Przy tej czynności pojemnik płynu musi być odkręcony.Jak już to skończysz to druga część: załóż wężyk na odpowietrznik,popompuj hamulcem,trzymająć klamkę odkręć odpowietrznik i gdy płyn poleci zakręć go a następnie powoli puszczaj klamkę.I tak kolejno każdy odpowietrznik.A każdy odpowietrznik tyle razy masz odpowietrzać aż będzie leciał sam płyn bez bąbelków powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...