Skocz do zawartości

Akumulator żelowy domowej roboty


Myszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żelatyna ma więcej zastosowań w motocyklu:

 

Żelatyna + paliwo = żeliwo,nie wyparuje nam i nie wyleje się przy glebie motocykla,nikt nam jej z baku wenżykien nie wyssa,

 

żelatyna + olej = żolej , nie rozrzedza się przy przegraniu silnika i nie wycieknie przy zgubieniu korka od miski olejowej

 

żelatyna + borygo = żorygo , nigdy nie zamarznie , bo już jest ciałem stałym

:D

 

 

A tak serio , to opisz dokładnie jak dodawałeś tą żelatyne i jaki to odniosło efekt, ciekway jestem strasznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że kolega odpisze na ten post po wyjsciu ze szpitala

 

hehe:D

 

z tego co widac widac, dla niego 50zl nie jest raczej zadnym wydatkiem(tez bym tak chcial :D)

 

mam nadzieje ze eksperyment sie powiedzie i kazdy bedzie mogl przerobic wlasne aku:D:D:D w sumie chyba nic nie stoi na przeszkodzie. jutro mam chemie, moze podpytam pania:D

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wpadlem na chyba glupi pomysl zeby ze zwyklego akumulatora 6V zrobic zelowy popzez dosypanie zelatyny spozywczej do kwasu . Czy ktos takie cos kiedys zrobil moze ? jakies rezultaty? zaznaczam ze potrzebuje taki akumulatro do innych celow niz zasilanie w motorze.

Kup sobie gdzieś na bazarze taką dużą latarke z możliwością ładowania i już masz aku żelowy tanio i bezpiecznie :D

/Na stadionie w W-wie są podobno nawet zapasowe aku do tych latarek z oszałamiającą ceną 10 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmo: nie wiem z czego wtedy korzystalem: madrider lub b-21

zagladasz jeszcze niekiedy na IRCa? mi sie czasami zdaza ;)

Haribek czesto siedzi na kanale..

masz kontakt z kims z tamtych czasow?

ja mam GG do Bandziory (lub BadNadia - roznie sie nazywala..), GG do SalsaZX, GG do Magya..

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat czytalem temat jak bylem w szkole, a ze pozniej mialem chemie to sie zapytalem nauczycielki i stwierdzila ze trzeba by sie dowiedziec jaki jest zel w akumulatorze zelowym, a pozniej porownac, ale ze moge sprobowac ze nic nie powinno sie stac jak sie doda zelatyny do kwasu a dzialac powinno lecz niewiadomo z jkaim skutkiem,a jak bylo by to takie proste to akumulatory zelowe nie byly by wiele drozsze...

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...