Skocz do zawartości

Za granicą -porada...


QooBooS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Dawno już tutaj nie byłem :oops: ale jestem :P NARESZCIE :P.

 

Przejdźmy do problemu otóż dawno temu miałem Simsona, sprzedałem, kupiłem rower (za około 3000tys). Teraz zatęskniłem do wiatru ;)i mam zamiar coś sobie kupić. Jest tyle kuszących ofert na allegro! Wystarczy, że bym sprzedał mój rower + oszczędności i by było! Niestety na drodze stanął tata, mówiąc, ze lepiej będzie jak sprowadze sobie jakiś motorower z zagranicy (austria, niemcy (wyjazd w najbliższym czasie)) wtedy nie będę musial sprzedawać roweru (moje oszczędności to ok 1 000zł). Problem w tym że teraz jednak trudno jest znaleśc coś ciekawego na zachodzie. Co doradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że niejest trudno popatrz na rożnych serwisach ogłoszeniowych np w Niemczech jest o wiele więcej ofert niż unas. Ceny poruwnywalne ale stan lepszy. JA jeżeli miałbym taką opcje jak Ty to bym kupował coś za granicą jak tata daje kase a 1000zl z oszczednosci wydał na kask kurtke itd na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze primo, jak to juz enduroMax powiedzial, co cie interesuje; Czyli skuter, "scigacz" czy cross rzedy 50 czy 80ccm?

 

po drugie ja to bym sprzedal ten rower i poszukal czegos na rynku krajowym. czasem mozna ciekawa okazje wylapac, ale to tylko czasem.

 

co do scigaczy i crossow z zachodu to nie widzialem zbyt wielu ciekawych ofert, z tym trzeba sie udac w glab kraju...

jesli szukasz fajnego moto z miare dobrym silnikiem, osobiscie polecilbym ci Jawe dandy 50(silnik sachs i takie tam) cena w granicach 2000zl juz sie wyrwie a moto naprawde fajne. lipa tylko ze do czech trzeba po to smigac. pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie albo jakiś "ścigacz" 50 albo Endurko w stylu Paryż Dakar.

 

 

jak tata daje kase

Tata jej nie daje :P

 

 

za 1000 zł to ty za wiele nie kupisz ale możesz poszukać coś na www.mobile.de

 

Dzięki' date=' zabieram się do szukania :twisted:

 

 

ja bym na twoim miejscu sprzedal rower i kupil jakies enduro 80na 50 ccm np dt 80....

 

Ja najchętniej też bym tak zrobił, ale jak napisałem nie wchodzi to w grę. :P

 

 

osobiscie polecilbym ci Jawe dandy 50(silnik sachs i takie tam) cena w granicach 2000zl juz sie wyrwie a moto naprawde fajne. lipa tylko ze do czech trzeba po to smigac. pzdr:)

 

Własnie, pierwsze że do Czech, a drugie że nie słyszałem żadnych zadowalających opinii o Jawie Dandy!

 

Anyway ( :) ) czekam na jakieś konkretne propozycje za granicą. MOże ktoś ma jakieś znajomości?

 

POzdrawiam i liczę na WAs!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najchętniej też bym tak zrobił' date=' ale jak napisałem nie wchodzi to w grę.[/quote']

Nie napisałeś!

Sprzedj rower i kup enduro 50cc z nowego rocznika.

Za taką kasę bedzie Derbi Senda, Aprilia Rx no więc już niezłe sprzęty!

Z 50cc starych wybór jest mały i nie polecam żadnego enduro bo sie poprostu moze szybko posypać.

Ostatecznie stary rx 50 z 3 biegową skrzynią.

Pozdrawiam

Ps. Ścigacza 50cc za tyle nie kupisz (1000zł) jeśli będziesz miał jeszcze kase z roweru (+3000) to spokojnie wyrwiesz rs'ke.

Oczywiscie rx czy derbi o którym pisałem to też nie za 1000zł (chyba że ten stary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze za granica motorki maja lepszy stan, w polsce zazwyczaj takie motorowery to czesto zakatowane smiecie. Ale przy sprowadzaniu musisz doliczyc jeszcze kase za transport, za rejestracje. Jak ojciec mowi ze pojedziecie i mu sie podoba ten pomysl to nie zastanawiaj sie tylko szukaj ofert i jedz. No i jak pisali 1000 zł to troche malo na jakiegos dobrego sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ile kosztuje rejestracja sprowadzonego motoroweru?

 

mnie rejestracja sprowadzonej z reichu hondy mbx wyniosla 448 albo 449 zlotych...

 

 

 

nie słyszałem żadnych zadowalających opinii o Jawie Dandy!

 

widocznie masz bardzo wysokie wymagania. rozmawialem z dwoma posiadaczami tego motoroweru i oboje byli bardzo zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! też jestem zainteresowany kupnem motorka ok sąsiadów niemców!! myśle o yamasze TZR 50! jak bedziesz wiedział jakieś szczegóły typu opłaty, rejestracja itd. do napisz do mnie ja założyłem oddzielny temat pt. YAMAHA TZR w dziale motorowery, skutery ... CZEKAM !!!! z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...