Skocz do zawartości

yamaha xj 600 diversion


Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić sobie na wiosne motocykl, podkreślam, że to ma być moje pierwsze moto, interesuje mnie głownie sprzet typowo tutystyczny.

Dobry kumpel doradził mi "yahahe diversion", stwierdził, że on od niej zaczynał, świetnie nadaje sie na pierwsze moto, jest stosunkowo łatwa w ogsłudze i świetnie nadaje sie dla początkującego, pozatym jest niedroga w eksploatacji, łatwa w prowadzeniu i świetnie nadaje sie do turystyki dla początkującego kierowcy.

 

Co wy o tym sądzicie

P.S. kase jaką mogę wyłożyć to 10 tys zł

Rozważam także suzuki gs 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bardziej turystyczną maszyne to lepiej XJ,poszukaj w archiwum,było sporo takich tematów,gdzieś nawet było porównanie obu :)Ogólnie to GS niby lepiej śmiga po zakrętach a XJ bardziej nadaje się do turystyki zwłaszcza w dwie osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha diversion spełni oczekiwania, które zamieściłes wyżej, ma opinię najtańszej w klasiei nie jest to opinia na wyrost, gabarytowo większa od gs, mocniejsza, do turystki i na początek jest w sam raz,

za kwotę którą wymieniłes możesz nabyć większość diversionek oferowanych na rynku wtórnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z tym zawieszeniem, podobno nie nalezy do zbyt wytrzymałych, podobno najgorzej jest z tyłem, tylni wahacz ma skłonnośc do pekania, to jest normalka w diverskach czy tylko pojedyńcze przypadki ????

Niektorzy mi mowili że normalką jest głosny rozrząd, na który nie nalezy zbytnio zwracac uwagi. Wiec jak rozpoznać czy rozrząd jest okey czy nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tym wahaczem i ogólnie zaiweszeniem to raczej tylko w tych najstarszych XJ.Za 10tyś kupisz już powyżej 1998r po wielu modyfikacjach w których usunięto niedomagania z pierwszych egzemplarzy :P Przeczytaj artykuł ze Świata Motocykli(chyba grudniowy)tam są opisane Diversionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynałem od XJ 600 N '99 r. i bardzo, bardzo sobie nie chwalę tego motocykla o ile można to w ogóle motocyklem nazwać. Co prawda 4 cyl. ma i 600 pojemności ale co z tego? To archaiczna konstrukcja która cała się trzęsie i telepie po dodaniu gazu. Oponka z tyłu "130" wygląda jak od komara i podobnie jeździ, o jakim kolwiek głębszym składaniu trzeba zapomnieć. Prowadzenie nazwałbym wręcz niebezpiecznym. Nie ma mowy o puszczeniu kierownicy bo łapie shimmy jak cholera. Silnik ledwo się wykręca do 8 tys. a brzmi przy tym jakby się miał rozlecieć i zużywa 1 litr oleju na 1000 km. Wszystko się trzęsie a zwłaszcza lusterka w których nic przez to nie widać, a po przekroczeniu pewnej prędkości opór powietrza składa je do wewnątrz. Przejechałem tym archaizmem 10 tys. km i sprzedałem w jasną cholere byle się tylko pozbyć, za 10 tys zł rocznik '99. Potem kupiłem SV'kę '03 na wtrysku i różnica jest jak niebo i ziemia. Tym razem bardzo, bardzo sobie ją chwalę. A tak wógle to XJ absolutnie nie nadaje się na I moto bo jest ciężka - prawie 200 kg przez co trudna w prowadzeniu.

 

Jeżeli chcesz nauczyć się dobrze jeździć na motocyklu to polecam Ci na początek jakiś lekki czterosuwowy motocykl max. 250 ccm. Jak opanujesz go i będziesz w pełni wykorzystywał jego możliwości to wtedy możesz przejść na większą pojemność i bardziej ciężką wagę.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam shimmy nie łapie.Co do osiągów teraz masz porównanie to tak piszesz ale ja po przesiadce ze słabszej maszyny narzekać nie moge więc do dopiero na pierwsze moto.Co do wagi to troche waży ale jakoś specjalnie to nie przeszkadza.Litr oleju to troche dużo,pewnie miałeś coś nie tak bo więcej niż 0,5litra na 1000km nie powinna palić.Wibracje faktycznie przy 4-5tyś obr/min łapie i to jest troche wkurzające.A co do tej opony to faktycznie jest taka troche chudziutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na starszej siostrze xj550 i uważam że są to podobne motocykle o podobnych właściwościach i nie mogę powiedzieć złego słowa na xj-ty. Dalekie trasy w dwie osoby ze sporym bagażem należą do przyjemnych i mało męczących. Polecam.

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na starszej siostrze xj550 i uważam że są to podobne motocykle o podobnych właściwościach i nie mogę powiedzieć złego słowa na xj-ty. Dalekie trasy w dwie osoby ze sporym bagażem należą do przyjemnych i mało męczących. Polecam.

 

widzialem Twoje moto na bikepics, ladny sprzet!

Tez złego slowa na XJ nie powiem, ale ja lubie klasyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym olejem to przesadziłem - było ok. 0,5 litra na 1000 km. Z lusterkami to było tak że trzęsły się i składały pod wpływem wiatru, więc odżałowałem troche grosza i zamówiłem orginały, nówki sztuki w serwisie yamahy po 200 zł /szt. (później i tak jedno potłukłem) Troche pomogło ale dalej było bardzo źle tzn. nie były odpowiednio stabilne i dalej składały się przy dużych prędkościach. Egzęplarz faktycznie nie był specjalnie udany, był po dzwonie w przód, ale lagi miał wymienione na nowe. Ogólenie dołożyłem do niego sporo kasy, powymieniałem sporo rzeczy a ten złom dalej nie chciał jeździć i nigdy mi nie odpowiadał. Był to mój pierwszy (nie licząc ogara) sprzęt i już prawie skutecznie zniechęcił mnie do motocyklizmu. Już chyba zawsze będą powracać złe wspomnienia widząc jakąś XJ-tę diversiona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zaczynałem od xj i oleju nie paliła mi wcale przy delikatnej jeździe, miałem rocznik 92 a jednak wahacz był oki. zadnych usterek mimo wieku. generalnie zajebisty motorek do wszystkiego. polecam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł-SV, chyba yamaszke xj traktowałes jako ściganta, niezapominaj że temu motorkowi troche brakuje do "żylety". Jest raczej przeznaczony do niedalekich wypraw turystycznych. Co do zawieszenia ponoc doskonałe nie jest, ale kilka drobnych modyfikacji może troche polepszyć stabilność.

Co do lusterek jesteś chyba pierwszą osobą, od której słysze niechlubne opinnie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...