Skocz do zawartości

Suzuki Bandit GSF400 vs Honda CB 500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W przyszłym sezonie planuje zakupic nowe Moto, mam ograniczone fundusze, 5-6tys.zł

I rozważam pomiedzy Suzuki GSF400 Bandit a Honda CB 500. W grę oczywiśćie wchodza inne

Naked'y jak np. Yamaha Xj czy GSF 600 ale trudno o coś w tej cenie.Jeżeli chodzi o wykonanie

to Bardziej mi sie podoba mały Bandit, pozatym to 4T, ale wdziałem dużo ogłoszeń gdzie

coś było nie tak z biegami,czy to słaby punkt tego moto czy zbieg okolicznosci.Pozatym

chyba trudno o częsci do tego,tam mi się wydaje, Natomiast Cb 500 to bardziej popularny motocykl,

póżniej chyba będzie łatwiej z jego sprzedaża, chyba łatwiej o czesci do niego, ale to 2T...

Tak więc proszę o opinię. Który z nich jest mniej awaryjny, który ma większego Powera,

który więcej wyciągie, (różnie piszą w opisach), co jest ich słabymi punktami,

Jeżeli ktoś miał stycznośc z którymś z tych motocykli, proszę o opinię. Z góry DZięki.

POzdro4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wybrałbym zdecydowanie hondę cb , ponieważ motorek jest naprawdę świetny i popularny co też jest jego wielką zaletą. Bandit jest ładniejszy ale na wyglądzie się nie jeździ, za to jest duży problem z częściami a o sprzedaży nawet nie mówie, poza tym bardzo rzadkie moto więc na używane części nie bardzo możesz liczyć. zdecydowanie honda !!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to 2T...

 

Cooooooooooo??

 

koledze pewnie chodziło że dwa tłoki ma bo innego wytłumaczenia nie znajduję :)

a propo wyboru -też miałem różne wizje i myśli -wybór padł na cebcie - dlatego że jeżdżę głównie po mieście w korkach a honda jest lekka, zwinna, mała i chłodzona płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A Bandit 400 ma rzedowa czworke?

Serio pytam, bo nie wiem :).

 

A co do tematu. Faktycznie Bandzior 400 jest malo popularny, o czym moze swiadczyc chociazby ilosc ogloszen na allegro. Wiec w tej kwestii wolalbym CB500. Natomiast nie wiem, czy zmiescisz sie w funduszach przy zakupie CB500.

A GS500 nie podoba sie :D?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu zacząłem usilnie szukac motoru dla siebie, wiele osób mi poradziło żebym swoje poszukiwania skierował w strone yamahy diversion, ponoć jest to jeden z najlepszych motorkow w tej klasie zarówno cenowej jak i klasie mocy, pozatym jest prosty w obsłudze i mało awaryjny, rozważałem też honde cb, ale kumpel odradził mi, ponoć jest dosyć delikatna i wybredna co do serwisowania,

pomyśl nad yamaha, podobno ten motorek jest naprawde super dla początkującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważałem też honde cb, ale kumpel odradził mi, ponoć jest dosyć delikatna i wybredna co do serwisowania,

 

A to ciekawe, jakos nie potrafie sobie wyobrazic zeby CB z dwoma garnkami byla drozsza w serwisowaniu od 4ro cylindrowej XJ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bandit 400 ma rzedowa czworke?

 

Tak ma :)

rozważałem też honde cb, ale kumpel odradził mi, ponoć jest dosyć delikatna i wybredna co do serwisowania

 

Wymiana oleju co 12tyś km

Regulacja zaworów na płytkach co24tyś km

Napewno robocizna tansza niż w 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede sie spierał z żadna z wypowiedzi, znam tylko czystą teorie na temat tych motocykli, osoby posiadajace te maszynki mogą wiecej napewno powiedzię odemnie, gdy dokonam zakupu własnej, bede mogł coś powiedzieć wiecej na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Wiesz co... W guncie rzeczy, to czy ma dwa, czy cztery gary - jest to az tak istotne dla Ciebie?

Jezdzilem GSem z dwoma garami i dawal rade.

Inny przyklad - Yamaha TDM 850 ma dwa gary i objezdza moja Honde CB 750 ktora ma cztery :).

Moim zdaniem rzedowa czworka ma lepsza kulture pracy nad dwojka, jest elastyczniejsza, ale za to duuzo drozsza w obsludze - 2x wiecej gaznikow, zaworow :D. Takze cos za cos.

Do czego zmierzam. Fakt posiadania przez motocykl dwoch cylindrow nie oznacza, ze jest on gorszy od czterocylindrowca. A wrecz przeciwnie, moze byc dwojka lepsza od czworki. Wiec tym nie powinienes sie kierowac.

 

Pozdrawiam

 

PS

W CB500 olej co 12 tys.? Qrka, czemu w Sevence co 6 tys. :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie troche pod temat. A co myslicie o Hondzie CB450s ?? Troche stara, ale wyglada ladnie. Tylko nie wiem jak z awaryjnoscia.

I pytanko jeszcze. Jak wyglada sprawa chlodzenia w GS'ie, czy jazda po miescie w lato nie jest dla niego troche za bardzo uciazliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do awaryjności hondy cb 450S to największą bolączką jest sprzegło jednokierunkowe rozrusznika, w starszych modelach (sprzed 1990) jest wadliwe i delikatne. Jego cena to około 1 tys zł, a z zapaleniem 2 cylindrowego 4 suwa nie jest łatwo :-)

Pierścienie i tłoki nie należą tez do zbytnio wytrzymałych, a koszt wymiany i szlifu to poand 1500 zł. Jezeli wiec CB kopci jak dwusów to lepiej ją od razu olać. Pozatym ten motorek ma 19-sto calowe opony, ktore do tanich nie nalezą. To chyba wszystkie bolączki CB 450S, które są mi znane. Na pochwałe zasługuje lakier, ponoc 30 lat dla niego to nic strasznego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandita 400 i CB 500 najbardziej różnią ich GABARYTY!

 

...a honda jest lekka' date=' zwinna, mała i chłodzona płynem.[/quote']

oj... widać, że nie widziałeś na żywo Bandita 400 :) To nie jest B6, czy B12, tylko z mniejszym silnikiem. To jest ich miniaturka :P CB500 to przy nim wieeelka krowa :P Miałam okazję przysiąść się do B4 i muszę przyznać, że to idealny motocykl dla kobietki nawet o 150cm wzrostu :P ...w ogóle 400-tki są chyba wszystkie takie malutkie i słodziutkie - CBR 400 do której również się przymierzałam, też sprawiała wrażenie zabaweczki (mimo, że taka niewinna nie jest). Szkoda, że te motocykle są tak mało popularne w PL.

 

I pytanko jeszcze. Jak wyglada sprawa chlodzenia w GS'ie' date=' czy jazda po miescie w lato nie jest dla niego troche za bardzo uciazliwa?[/quote']

Bardzo dużo jeździłam GSem właśnie po Warszawce i znosił to bardzo dzielnie (mimo, że owiewki nie ułatwiały sprawy) :P

 

Pozdrawiam

Aguś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...