Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

 

zaczynam sie chyba rozgladac za lusterkami - to fakt moga bardzo zmienic wyglad sprzetu.

 

 

nie łatwe zadanie przed Tobą Kolego.

Lusterka do mojego S3 to mniej więcej podobny kłopot. Problem w tym, że do nakedów produkuje się albo wielkie lustra, jak od Jawy (bez urazy), albo ładne lustereczka, w których z kolei gówno widać.

Ostatnio zdecydowałem się na zakup luster w kierownicę. Na razie doświdczenia mam marne, bo rozwaliłem moto, ale mam kontakt do dwóch Monsterowców, którzy mają identyczne.

A co Wy na taką koncepcję?

 

wadą moim zdaniem jest to, że:

- poszerzają trochę kierę

- na kierownicy zostają puste dziury na standardowe lustra

 

zaleta:

- nie wyglądają jak seria,

- nie wyglądają źle

- mają dużą powierzchnię szkła i można je zamontować w gorę lub w dół, co poprawia walory praktyczne.

 

Jak poskładam moto do kupy po dzwonie (mam nadzieję, że jeszcze jesienią), napiszę o wrażeniach.

 

pozdrawiam miłośników golizny

 

moje cudo z początku sezonu (bez luster), http://www.bikepics.com/pictures/559440/

lusterko: Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z brzmieniem sie zgodze ale z reszta to sie troche zagalopowales, entuzjasto :P

co do design - to rowniez rzecz gustu i trudno wszystkie motory ducati nazwac piekne

a co do technologi, podzespolow jak i niezawodnosci to japonskie motocykle nie maja sobie rownych; fakt to jest niezaprzeczlny

Moze i zagalopowalem, ale jak patrze na te zawiechy, felgi, carbony itp to nie wiem czy japonczycy daje je tak lekka reka do swoich topowych modeli. Wiadomo ze trzeba pozniej za to bulic, ale za takie cuda mysle ze warto.

O silnikach sie nie wypowiem bo mam za male doswiadczenie a i zadnym Ducati nie jezdzilem. Japonczycy robia swietne maszyny, doskonale technicznie, czasem ciekawie wygladajace i pewnie bede jeszcze dlugo bede na takich jezdzil, ale jak tylko finase pozwola zaraz kupuje jakiego wlocha :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Większość ludzi na DML, mocno zaangażowanych w modyfikacje, lusterka w kierownice montuje w pierwszym rzędzie. Do tego oczywiście dodają cliponsy. Wszystko po to, by optycznie obniżyć przd motocykla - kierunek cafe racer.

Także Jacek kierunek obrałeś dobry. Zerknij chociażby tutaj: http://www.ducatimonster.org/smf/index.php...ic,60582.0.html

pzdr

 

I tu: http://www.trak-tek.com/products/front/barEndMirrors.html

http://www.ducatimonster.org/smf/index.php...ic,58883.0.html

 

Aha, modne jest także zakładanie tylko jednego, lewego lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, modne jest także zakładanie tylko jednego, lewego lusterka.

 

Ale jakże niekofmortowa jest wtedy jazda, cały czas trzeba patrzyć do tyłu (nadwupasmówce)

 

sam tak mam, coprawda nie w monsterze, ale wiem jak źle się jeździ z jednym lusterkiem, musze kupić nowe

a co do bar-end mirrors to mi osobiście się one nie podobają, ale wiadomo lepsze niż standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiadomo, wiele "modnych" rzeczy jest zupełnie niepraktycznych, ale cóż to się nie robi dla dobrego lansu :D Zartuję, chodzi o maksymalne wyciśnięcie formy z piękna Monstera :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chce sie podzielic jeszcze jednoa uwaga - dzis bylem na Nowym Swiece w Warszawie na zakonczeniu sezonu, gdzie przyjechalo pare tysiecy motorow, gdzie bylo kilka stosisk z maszynami - glownie japonskie marki choc i Harleya czy BMW tez nie zabraklo.

Stanalem sobie pod Suzuka i spedzilem na pogawedkach ladny kawlek czau (w Polanposition pracuje kilku ludkow ktorych poznalem pare lat temu i zawsze sobie milo spedzamy czas, czasami dostaje od nich do przejazdki jakis motore,etc. Tak sobie stalismy i obserwowalem przechodzacych ludzi, ktory szalenczo zapatrywali sie na HD, co niektorzy na plastikowe maszyny japonskie i co mnie bardzo fajne podkrecalo - wiele osob robilo sobie zdjecia przy moim malym Duc'u. Jestem ciekaw, przy jakiej ilosci w tlumie motocykli (w sumie dosc podobnych do siebie) ich wlasciciele moga tak sie poczuc jak ja dzis - to jest miedzy innymi to co pozwala takiemu ludkoi jak ja cieszyc sie z DUCATI

 

A poza tym dzis Capirossi znow dolozyl calej bandzie w Japonii (od samego startu do samej mety gnal i odjezdzal innym jak chcial) :D Ducati - alle (bum rzekł :P ) Informacje miedzy innymi na http://www.ducati.com/racing/00_home_racin...odelName=newsgp

 

A jeszcze jedno - dzis bylem tez w Slomczynie, gdzie byly rozgryane mistrzostwa Europy w rallycrosie (przedostatnia runda). Przyjechalismy tam z ludkami z serwisu - oni na 749S. Zgadnijcie przy jakich motorkach bylo wielu ogladajacych - tak przy Ducatach, a kogo postawili porzy samym wejsciu na teren - tak Ducati i pare maszynek HD. Japonczykow bylo tam jak na lekarstwo (nie tpisze tego zlosliwie)

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam przewrotne pytanie - Melvin, Dominik czy widzieliscie instalowane podswielenie wewnatrz oslon paskow (moze w tym modelu z siatka albo z pleksi? Tak sobie o tym myslalem przy zupelnie innej okazji. Jak wczoraj bylem w serwisie to rozmaialem z jednym z kolegow o szeroko rozumianym malowaniu felg. Ja swego czasu myslalem o dupereli - zamiast malowac ranty felg myslalem o instalacji na wentylach diod czerwonych, ktre fajnie by podkreslaly wnetrze kola przy jezdzie tworzac obwodke. Tez podgladajac kiedys kolege, ktorego spotkalem pory Liberatorze w Warszwie i ktory pokazywal zrobione przez siebie podswietlenie, myslalem o zrobieniu swiecachych na czerwono przewodow wysokiego napiecia do swiec. Moze i dalo by jakos rade podswietlic jaka dioda np. wnetrze oslon na paski czy sprzeglo?

Tak tylko sobie dywaguje :P

Pozdraiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... hmmm

dla lansu to lepiej w ogóle wypierdzielić lustra. Praktycznie cały sezon ganiałem bez lusterek, bo nie mogłem niczego namierzyć. W mieście trzeba się oglądać, a w trasie ... w zasadzie mnie nic nie wyprzedza :P Jest to może i mało komfortowe, jak się trzeba oglądać ale jeszcze gorzej mieć lusterka, w których niby coś widać, ale tak w zasadzie to nie koniecznie ...

Zastanawiałem się nad lustrami Rizomy. Albo w końcówki, albo klasycznie mocowane. Są piękne. Może wiecie, czy coś w nich widać? Kosztują strasznie dużo, więc pytam, gdzie mogę. Jak wydam 400 PLN za sztukę i będzie tylko lans, to pier**ę taki układ... Wydaje mi się, że płaci się za projekt+wykonanie+sferyczne szkło itd. Może jednak tylko za design?

Ma ktoś doświadczenia?

Może ktoś coś poleci?

Może ktoś odradzi?

... jak się wkurzę, to zamontuję kamerę w zadupek :D Cieawe jakie są koszty rozwiązania... nawet mam w owiewce miejsce na mały ekran...

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
czy widzieliscie instalowane podswielenie wewnatrz oslon paskow (moze w tym modelu z siatka albo z pleksi? Tak sobie o tym myslalem przy zupelnie innej okazji. Jak wczoraj bylem w serwisie to rozmaialem z jednym z kolegow o szeroko rozumianym malowaniu felg. Ja swego czasu myslalem o dupereli - zamiast malowac ranty felg myslalem o instalacji na wentylach diod czerwonych, ktre fajnie by podkreslaly wnetrze kola przy jezdzie tworzac obwodke. Tez podgladajac kiedys kolege, ktorego spotkalem pory Liberatorze w Warszwie i ktory pokazywal zrobione przez siebie podswietlenie, myslalem o zrobieniu swiecachych na czerwono przewodow wysokiego napiecia do swiec.

 

Daj Panie spokój!!! Twoje myśli zmierzają w stronę totalnie wiejskiego odpustu. Kolorowe światełka nie maja najmniejszego związku z modyfikacją Ducati. To nie GoldWing. Tfu, wypluj te pomysły!

 

... jak się wkurzę, to zamontuję kamerę w zadupek Cieawe jakie są koszty rozwiązania... nawet mam w owiewce miejsce na mały ekran...

 

Zerknij na to - Monster po bardzo dużych przeróbkach, w tym ekran i kamery zamiast lusterek:

http://www.ducatimonster.org/smf/index.php...ic,60437.0.html

oto ten motocykl: http://www.ducatimonster.org/smf/index.php...;id=40434;image

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak, duża robota, duża kapusta, duża przyjemność. Fantastyczna robota. I taka "osiągalna", Mam setki zdjęć zrobionych Monsterów, ale większość z nich to cacka typowo wystawowe. Ten jest tak realny, że aż mnie w kroczu boli :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce to moge przywiezc jakies gadzety ducati ze sklepu ducati ( dokladniej lotinisko w boloni ) w pazdzierniku

przykladowo taki breloczek http://www.ducatistore.co.uk/acatalog/d_ac..._scudet_key.jpg

sam sobie go kupilem , ladny z gumy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad lustrami Rizomy. Albo w końcówki, albo klasycznie mocowane. Są piękne. Może wiecie, czy coś w nich widać? Kosztują strasznie dużo, więc pytam, gdzie mogę. Jak wydam 400 PLN za sztukę i będzie tylko lans, to pier**ę taki układ... Wydaje mi się, że płaci się za projekt+wykonanie+sferyczne szkło itd. Może jednak tylko za design?

Ma ktoś doświadczenia?

Może ktoś coś poleci?

Może ktoś odradzi?

 

witam

pozwol ze sie wtrace do tematu

ok, wg mnie wszystko co rizoma robi jest piekne, aczkolwiek nie wszystko jest praktyczne; co idzie w parze z posiadaniem ducati :buttrock: gdzie rozsadek nie gra zadnej roli

 

 

lusterka

jezeli chcesz ladne i praktyczne lusterka rizomy to nie mozesz minac modelu class retro aczkolwiek sa one montowane na koncu kierownicy; nie kazdemu to rozwiazanie przypada do gustu

 

model prototype jest wg mnie swietnym kompromisem: estetyczny i bardzo funkcjonalny

ponizej sa zdjecia tego lusterka zamocowanego do kolegi S2R1000. jechalem tym motorem wiele razy po miescie i musze przyznac ze sa swietne. zadnych drgan, wibracji, swietna widocznosc. kazde szklo w lusterku rizomy ma ten charakterystyczny nibieski odcien a jakosc szkla jest rowniez swietna

polecam ten model goraco

Rizoma Prototype 1

Rizoma Prototype 2

Rizoma Prototype 3

 

na drugim krancu spectrum jest moj model invidia; jego ksztalt nie kazdemu moze przypasc do gustu natomiast kazdy sie zgodzi ze nie widac w nich (prawie) nic :buttrock:

 

kolejna propozycja to lusterka firmy CRG - niezwykle popularne wsrod czlonkow DML

montowane do koncowki kierownicy poszerzaja one kierownice ale sa dastepne w deoch wersjach: stala i skladana, gdze skladana mozesz zlozyc reka gdy jedziesz pomiedzy samochodami

CRG 1

CRG 2

 

 

 

to chyba tyle o lusterkach..........pytania panowie?

 

 

 

 

mam przewrotne pytanie - Melvin, Dominik czy widzieliscie instalowane podswielenie wewnatrz oslon paskow (moze w tym modelu z siatka albo z pleksi?......Moze i dalo by jakos rade podswietlic jaka dioda np. wnetrze oslon na paski czy sprzeglo?

 

nie, nie widzialem i mam nadzieje ze nigdy nie zobacze :icon_mrgreen:

oj, krzysiu, krzysiu - dawniej za mniejsze bzdury palili na stosie; dziekuj bogu ze czasy sie zmienily

idz, legnij sobie pod grusza i jak cie sie poprawi to wroc do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...