Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

witam

M620ie w całej rozciągłości ma w pełni regulowane przednie zawieszenie - możesz wybrać ustawienia fabryczne lub ustawienia fabryczne. Wybór dokonuje się poprzez nastawienie swojej wyobraźni przekręcając śruby zlokalizowane w lewej półkuli, które są do regulacji dobicia oraz w prawej półkuli, gdzie jest regulacja odbicia :biggrin: . Ja mam ustawienia 3 kliki na lewej goleni i 5 na prawej

 

A tak już powaznie M620 nie ma żadnych nastawów przedniego zawieszenia - regulacja jest jedynie przez wyminę oleju

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeniesc się na jeden temat, bo drazni ciagle skakanie z 1 na 2 i z powrotem, myli się co ktos i gdzie napisal.

 

mowisz i masz

 

tu mozemy pisac wszystko co dotyczy Ducati Monster; na poczatek kilka pytan i odpowiedzi zebranych z porzednich postow

 

 

Ja na pewno wymienię manetki bo te fabryczne to przypominają motorynkę, kierunki, tylnią lampę - żenada, zastanowię się nad lusterkami itp.

 

a masz już na oku jakieś konkretne modele od jakiś producentów?

Ja wrzuciłem tylną lampę LED od Louisa nasywa się Monster Style i jest bardzo fajna 9info na strinie www.louis.de w katalogu LED-RUECKLICHT. w drukowanej wersji jest na stronie 626).

 

mozesz tez popatrzec na produkt firmy clear alternatives bardzo popularna wsrod czlonkow DML

i powiem ci ze jest bardzo jasna a ich cena wysylki jest bardzo przyzwoita; tylo $9 za wyslanie z usa do australi......wyobrazam sobie ze do polski bedzie nawet taniej

 

Ja na pewno wymienię manetki bo te fabryczne to przypominają motorynkę, kierunki, tylnią lampę - żenada, zastanowię się nad lusterkami itp.

 

 

 

to wszystko - i wiecej - znajdziesz wsrod produktow firmy rizoma

wiem, ceny sa spore, ale uzyj to tylko jako katalog ze zdjeciami

 

jesli chcesz cos kupic z rizoma, kup to od PJ's Parts facet o wiele tanszy, super solidny i tani w wysylce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nie poddawaj się tak łatwo - można jak się trafi coś za całkiem rozsądne pieniądze trafić. Znasz powiedzenie: szukajcie, a znajdziecie :buttrock:

 

ja równiez się rozglądałem przez ponad 6 miesięcy zanim znalazłem swego Duca

 

pozdrawiam

Krzysztof

Nie poddaję się. Kasa to pół biedy. Muszę się nauczyć w miarę dobrze jeździć ot co. A wtedy będę myślał: Ducati Monster czy MV Agusta Brutale?

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Proponuję przeniesc się na jeden temat, bo drazni ciagle skakanie z 1 na 2 i z powrotem, myli się co ktos i gdzie napisal.

 

 

Dokładnie - przenieśmy dyskusję o modyfikacjach Monstera do tematu obok, a ten pozostawmy tylko dyskusji o poszczególnych modelach Ducati.

Dzięki :buttrock:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moje Duka's mods na dziś:

 

Rama malowana proszkowo na zamówienie - Custom Frame Painting

Malowane motocykla na zamówienie - Body Custom Painting

Końcówki Termis - Termignoni Carbon slip-ons

Osłony tłumików w carbonie z Toxic Composites - Toxic Composites Carbone Exhausts Covers

Osłona zębatki zdawczej w carbonie z Toxic Composites - Front Sprocket Cover by Toxic Composites

Amortyzator skrętu Ohlins - Ohlins Steering Dumper

Tylny zadupek od Ducati Performance - Ducati Performance Seat Cover

Pług Monza - Monza Bellypan

Usunięte boczki - Sides Out

Odpowietrzenie skrzyni korbowej z filtrem K&N - Crank-Case with K&N Breath Filter

Ręcznie robiona otwarta pokrywa sprzęgła - Hand Made Open Clutch

Docisk sprzęgła malowany w głęboką czerwień - Deep Red Pressure Plate

Złote sprężyny docisku sprzęła - Gold Clutch Springs

Tył podniesiony na dystansach o 25 mm - 25mm Raised Rear

Siedzenie obszyte przez wytwórnię M. Furmana - Custom Seat by M. Furman Manufacture

Pokrywy pasków rozrządu malowane w technice strukturalnej - Belts Cover in "Structure Technology Paint"

Skrócony przedni błotnik - Short Front Fender

Skrócony tylny błotnik - Short Rear Fender

Skrócony tył motocykla z przerobionym mocowaniem tablicy - Custom Hand Made Tail Chop

"Cosmo" tankpad - "Cosmo" Tank Protector

Lusterka CNC Racing z Louisa - CNC Racing Mirrors by Louis

Crashpady od Marccca - Frame Sliders by Marccc

Brembo Felgi polerowane, malowane i wyklejane przez L3fta - Brembo Wheels Polished & Painted by L3ft

Zestaw led: tylna lampa i kierunkowskazy z Louisa - Led System: Turn Signals & Rear Lamp by Louis

Diodoowe światło postojowe - Led Demurrage Light

Lampa przednia - Front Light: H4 12V 100/90W SuperWhite 5900Kelvin

Zębatka zdawcza VAZ 14T - 14T VAZ Front Sprocket

Klocki hamulcowe Carbone Lorraine SBK - Carbone Lorraine SBK Brake Pads

System czerwonych stahlflexów Goodridge na przodzie - Front Brakes in Goodridge Red "Stahlflex" System

Opony: Pirelli Dragon Supercorsa SP2'spec.

 

http://www.bikepics.com/pictures/682508/

http://www.bikepics.com/pictures/663712/

http://www.bikepics.com/pictures/682442/

http://www.bikepics.com/pictures/662336/

 

:buttrock: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Melvin nie ściemniaj, tylko dawaj swoje modsy! :buttrock: Oraz oczywiście sugestie, co powinnimśmy robić dalej.

Proszę jednak abyś zwrócił uwagę, iż osobiście jestem zwolennikiem starej szkoły, tzn, wiele modyfikacji robię na podstawie własnoręcznie zrobionych podzespołów. Dopiero jeżeli nie potrafię czegoś zrobić, to kupuję aftermarkets :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

well, musze sie przyznac ze ja mam dwie lewe rece i KOMPLETNIE sie nie znam na mechanice; wiem gdzie mam bak i...........portfel :)

takie zmiany jak twoje sa dla mnie nieosiagalne i doceniam to o wiele bardziej niz moje; raz ze to trudniej dokonac, bardziej cieszy a przy tym jest unikalne. ale coz, ja, mechaniczny dyletant nie mam wyboru i musze zadowolic sie produktami oferownymi przez firmy takimi rzeczami sie specjalizujacymi

 

ty idz spac, dominik, a ja w miedzyczasie zloze liste zmian w miom motorze; powiem ci tylko ze sa one bardziej kosztowne niz oryginalna cena motoru........jak nalog to nalog :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melvin's '05 Ducati Monster S2R (800cc)

 

 

 

custom painted entire bike: different shade of tangerine colour with black stripes painted not applied and positioned in the center rather than off center

painted clutch cover and crankcase to match the colour of the frame

 

www.ohlins.com

fully adjustable front and rear suspension

 

www.cyclecat.com

top triple clamp CNC-machined of solid billet 7075 aluminum with matching clip-ons

 

www.termignoni.it

race track use only exhaust

 

www.marving.it

mid-pipe instead the original udder containing pre-silencer, lambda sensor and pollution control units

 

www.rapidbike.it

fully programmable module governing air/fuel ratio

 

www.carbonworld.de

kellerman LED front and rear indicators in satin black

cf front chain guard

cf rear chain guard

cf exhaust shield

cf rear hugger

cf side panels

cf tail

 

www.rizoma.com

invidia mirrors

grips

bar-ends

front sprocket cover

brake & clutch reservoirs

rear brake reservoir

oil filter plug

 

www.satoracing.com

4-way adjustable rear sets

 

www.sargentcycle.com

carbon fx seat

 

www.ridinghouse.com

cf/mesh belt cover

crankcase logo

oil cooler billet alluminium cover

 

www.constructorsrg.com (CRG)

6-way on-the-fly adjustable brake & clutch levers

 

www.did.com

520ERV3 light-weight racing chain

 

www.clearalternatives.com

rear LED taillight with clear lens

 

www.oberon.com

billet aluminum rego sticker holder

 

www.piaa.com

H4 super plasma GT-X ultra white front globe

 

ducati performance

light-weight 14T front sprocket

ligh-weightt 43T rear sprocket

open air box

bellypan

 

 

STM billet aluminum frame plugs

K&N filter

 

 

 

ponizej jest rezultat dyno run standardowego S2R

 

pc-MS2R-06.gif

 

 

wszyskie mechaniczne zmiany w motorze zostaly wykonane przez Ron z Flywheels Motorcycle Engineering

 

Flywheels Contact Details:

 

Address

100 McEvoy Street

Alexandria, NSW, 2015, Australia

Telephone

+61 2 9699 7800

Fax

+61 2 9699 7811

Email

[email protected]

Web

www.flywheels.com.au

 

 

ps

by zobaczyc rezultaty dyno run z zamontowanym Rapid Bike KLIKNIJ tutaj

Edytowane przez melvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dzięki chłopaki - właśnie dorwałem się do kompa (wczoraj niestety miałem od południa do później nocy pracę i nie miałem jak śledzić forum) i co widzę, przeróbki i pięknę zdjęcia. Normalnie mnie teraz zdołowaliście ile mam przygotować czasu, kasy i co mnie czeka. Niestety nie dam rady zrobic tego wszystkiego mojemu Malutkiemu Ducowi. Piszę to dlatego, że chodzi mi po głowie aby na razie zrobić trochę customingu, ale bardziej co do wyglądu i w przeciągu 2-3 lat kupoić większą maszynkę (SR4?) i dopiero tam powoli ją docierać (a może kupię juz trochę przerobioną - widziałem fajne oferty z Niemiec)

No ale podsumowując gratulację za inwencję, pomysły i zdolności dla Dominika i dobrą konfigurację sprzętu i odwage aby się przyznać, że jest leniuchem i woli zlecić pracę innym :buttrock: (Melvin - może podeślesz link do zdjęć?)

pozdrawiam - ja jadę na wyminę opon i klocków hamulcowych, bo tył mi się skończył

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....No ale podsumowując gratulację....dobrą konfigurację sprzętu i odwage aby się przyznać, że jest leniuchem i woli zlecić pracę innym :D (Melvin - może podeślesz link do zdjęć?)

 

 

dziekuje za uprzejme slowa; aczkolwiek leniuch zabolal :) ..........melvin jest mechanicznie uposledzony - trudno

 

.......... fotka z ostatniej wycieczki

w przyszlym tygodniu sie zmobilizuje i cykne kilka dokladnych zdjec - slowo harcerza :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...