Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest wersja SS- Super Sport, a Sport. Często w ogłoszeniach mylona nazwa. A przecież mimo podobnego wyglądu różnią się kilkoma ważnymi(przynajmniej dla mnie) elementami.

 

Apropo różnic. Mój znajomy kilka dni temu kupił taką duke. Dziś pojechałam do niego na oględziny. Wiedziałam o kilku różnicach między tymi modelami, ale dopiero teraz zobaczyłam je na żywo. Oprócz braku jednej tarczy hamulcowej z przodu w S, dopiero z bliska widać znacząca różnice Sport od SuperSport- zbiorniczki płynów- S czarne kwadratowe, mało czytelne- takie jak w starszych modelach motocykli ( dziwne mój SS z 99' ma wzbogacone, a S z 01' nie), regulacje klamek - w SS nawet na światłach można podregulować pokrętłem regulacyjnym na ramieniu klamki hamulca/sprzęgła, S wymaga jeszcze klucza. Pompa sprzęgła inna- wyglądem przypomina monsterową (np.600,620)ha, nawet akumulator jest innych rozmiarów, S mały zgrabny, natomiast w SS wielki kloc( tu znowu moje zaskoczenie, ale na + w strone S)

Narazie to wszystko co na szybko, w ciemnościach przy pomocy latarki udało mi się oblukać ;-)

Zatem,niby podobne, a jednak inne:) Moim zdaniem lepiej dołożyć 1000-1500 zł i kupić SS niż S, niby takie szczegóły, ale nie wyobrażam sobie gdyby mi ich zabrakło - a przede wszystkim tarcza- chyba, że komuś nie przeszkadza albo lubi bawić się w przeróbki to można z S zrobić SS, ale na pewno jest droższą inwestycją).

Dukat kolegi mimo wszystko szarpnął mnie za serce(zresztą jak każde 'desmo' ;-) )chociażby kolorem czarnym matem, tak rzadko spotykanym na naszych drogach.

 

King Rider dzięki za uwagi. jedyne różnice jakie są widoczne to malowanie i brak jednej tarczy z przodu (a tu okazuje sięjest ich trochę więcej..) . problem jest taki że ciężko znaleźć ładnego SS'a w rozsądnej kasie :(

 

będę miał na uwadze twoje komentarze przy zakupie.

 

ps. czy jest ktoś z warszawy z SS'em żeby móc się "przymierzyć"?? oczywiście bez jazdy próbnej :)

 

 

Robert

 

ps2. co się stało z forum?? posty wyświetlają się w najbardziej beznajdziejny z możliwych sposobów. u Was też?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo. Juz jutro desmomeeting w Golubiu-Dobrzyniu.

 

Coś ty???? To już jutro :icon_eek: , myślałem, że za tydzień :eek: :eek: :eek:

:icon_mrgreen:

Kto rusza z Wawy? Ja mogę spod salonu na Kabatach o dowolnej porze, mogę być na Statoil w Modlinie, mogę być wszędzie :icon_mrgreen:

Jak się umawiamy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty???? To już jutro :icon_eek: , myślałem, że za tydzień :eek: :eek: :eek:

:icon_mrgreen:

Kto rusza z Wawy? Ja mogę spod salonu na Kabatach o dowolnej porze, mogę być na Statoil w Modlinie, mogę być wszędzie :icon_mrgreen:

Jak się umawiamy???

 

To Franek bądź na Satoilu za Modlinem o 13 my dojedziemy na przynajmniej 3 Grzechotniki ,będzie też Teodor z Wilu na 2 i może parę innych.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To Franek bądź na Satoilu za Modlinem o 13 my dojedziemy na przynajmniej 3 Grzechotniki ,będzie też Teodor z Wilu na 2 i może parę innych.

To będę a raczej będziemy, bo we dwa klekoty przydudnim :crossy:

Dajcie 15 minut zapasu na ewentualny remont silnika czy inne pierdoły po drodze :notworthy:

Edytowane przez franekfilm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was,

 

jeszcze raz zapytuję o tego monstera?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1274041

 

czy ktoś zna? albo czy mógłby ktoś obejrzeć? mam parę km z Warszawy i znikomą wiedzę o motocyklach więc będę wdzięczny za pomoc.

 

jeżeli byłby warty uwagi to chętnie go przyjmę w trybie natychmiastowym :) chyba jednak nie dotrwam do końca sezonu bez moto :)

 

ps. mam też zdjęcia w lepszej rozdzielczości (gość, który sprzedaje wysłał parę fotek więc też mogę podesłać)

 

pzdr

Robert

Edytowane przez Mikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieee...u nas całą noc lało, burza, masakra :eek: cały rok nie było takiej ulewy, tylko noc przed meetingiem :banghead: A dzisiaj wstając rano, obudziło mnie piękne słoneczko i czyste niebo :lalag: :lalag: :clap: jest szansa, że prośby meteorologiczne zostały wysłuchane :wink:

 

A wczoraj dzień przed meetingiem, okazało się, że nasz monster 620 nie pali na jeden cylinder. Prędkośc max. osiągał 140 km, myśleliśmy, że jest zdławiony na wydechach. A tu na ostatnią chwile okazały się zaśniedziałe styki!!!! Teraz Ducat chodzi jak igiełka, prawdziwy potwór! :buttrock:

Edytowane przez KingRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was,

 

jeszcze raz zapytuję o tego monstera?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1274041

 

czy ktoś zna? albo czy mógłby ktoś obejrzeć? mam parę km z Warszawy i znikomą wiedzę o motocyklach więc będę wdzięczny za pomoc.

 

jeżeli byłby warty uwagi to chętnie go przyjmę w trybie natychmiastowym :) chyba jednak nie dotrwam do końca sezonu bez moto :)

 

ps. mam też zdjęcia w lepszej rozdzielczości (gość, który sprzedaje wysłał parę fotek więc też mogę podesłać)

 

pzdr

Robert

 

Widzę że masz podobne nastawienie jak ja niedawno ;-).Ten Monster ma chyba dosyć oryginalne mocowanie wydechu na mocarnych blachach ;-D.Nie jest czasem po szlifie ?Ja się już poddałem,za tą cene nie kupi się dobrego Diuka raczej-tłukłem się daleko by obejrzeć SS z nastawieniem że go kupię a jechałem na darmo.Okazało się że brakuje mu trochę więcej niż obgadane przez telefon i chwała bogu że nie kupiłem bo jak kilka postów wyżej napisane ktoś to kupił i spodziewany koszt doprowadzenia do porządku się podwoił ;-(.Ja się poddaję,tobie życzę powodzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE czy wy się czasem słuchacie :banghead: przecież zawsze się pisze MOTOSTODOŁA, Jedwabne, tam znajdziecie sprawdzone maszyny i na pewno po konkretnym serwisie a kilka Duków teraz tam jest - także nie szukać tylko zapukać.

 

Ps. Gomez dzięki za stoperki :notworthy: - po ich włożeniu moja prędkość przelotowa wzrosła nawet do 140 :icon_razz: :crossy: , a tak w ogóle to dziękuję wszystkim za spotkamie i możliwość poznania. Mam nadzieję, że jak coś złego, to nie ja :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki wszystkim za odpowiedzi i wskazówki.

 

s4 śliczna (miły Pan z salonu na Kabatach odpalił mi kiedyś taką na Termisach :icon_twisted: brzmi bosko) ale obawiam się że może być troszkę za mocna.

 

tak nawiasem mówiąc jak to jest że na innych forach mówią żeby nie kupować nic powyżej 500cm i 50KM. czyżby posiadacze Ducati, byli bardziej rozważni niż inni? :)

 

SS800 z motostodoły widziałem na zdjęciach. trochę kosmetyki potrzebuje ale wygląda extra (czerwona! :D) . problem tylko taki że nieco za droga. max to 12 co mogę dać. muszę mieć jeszcze na kask i nową kurtkę (buty i rękawice mam) plus ubezpieczenie i przegląd :)

 

będę na bieżąco śledził ogłoszenia i czekał na szczęśliwy dzień :)

 

pozdrawiam

Robert

 

Czesc Robert,

 

nie obawiaj sie, nie bedzie za mocna. Tych wszystkich specow co doradzaja 500 na pierwsze moto, to na ksiezyc najblizej! Motocykl musi miec litr i koniec, do mniejszego nie podchodz.

Pojezdzisz takim malym paparuchem przez jeden sezon i bedziesz sie wkurwial ze malo mocy.

 

Ale skoro juz sie upierasz nad mniejsza pojemnoscia to jest do sprzedania 748 zadbane jak kon przed wielka pardubicka. Moto od naszego klubowicza/nie-klubowicza, ktory naprawde dba o sprzety (popytaj u chlopakow z desmoobsession).

 

Zainteresowany? Dawaj priv, bo mam kilka zdjec, moge wyslac.

 

Luc

 

DESMOBSESSION na zawsze, YAMAHA rzadzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE czy wy się czasem słuchacie :banghead: przecież zawsze się pisze MOTOSTODOŁA, Jedwabne, (...)

 

BTW nazwa w tym wątku się powtarza, ale odkąd mają stronę internetową, to mnie ona odstręcza... gdybym zaglądnął tam przypadkiem, byłyby to dwie wizyty jednocześnie: pierwsza i ostatnia. w dziale z ofertami motocykli 3/4 wisi jako "sprzedane", nie wiem po co, bo tylko utrudnia zapoznanie się z aktualną ofertą. z ciekawości dziś rano obejrzałem 2: 800ss i speed tripla. pierwszy po szlifie, po napisach sądząc odkupiony z ubezpieczalni, drugi tak samo, zdjęcia zrobione tak żeby nie pokazać podwiniętych pod silnik lag... masakra jakaś

nie wiem, czy komuś tam zależy na tej stronie, ale przy ślicznej stronie klubowej może ktoś po znajomości pomógłby im jakoś sensownie się pokazać w sieci..? tak tylko sugeruję, bo firma jak sami piszecie zdecydowanie warta uwagi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducati SS800- też sprzedane, czyli 80% sprzedanych...

Jeszua masz rację, że ich strona kuleje, ale takie są realia jak ktoś prowadzi ich stronę w wolnej tylko chwili ( pracuje w innej firmie)...a jeśli chodzi o zdjęcia - większość jest robiona przez ich byłych właścicieli w Stanach, dlatego ich jakość przedstawia wiele do życzenia...był już pomysł by zatrudnili fachowca, ale koszty duże, aż takich kokosów chyba nie zarabiają, by było ich na to stać...Przekaże uwagi właścicielom, może w końcu coś zrobią...Pozdr. Janek.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tyle lat człowiek popełniał błędy, aż w końcu jestem posiadaczem żółtej Ducati :-) usnąć nie mogę ;-D

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Serdecznie gratuluje!! Nie przejmuj sie, ja nie spalem tydzien przed ogledzinami i tydzien po zakupie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...