Skocz do zawartości

Czeskie i Czechosłowackie motocykle


aker6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Ostatnio zakupiłiśmy z tatą Jawę 250 , a tak dokładnie to 2 pudła w których podobno jest ta Jawa :). Wczoraj rozłozylismy silnik. w środku ogólnie mówiąc syf. :lapad: Mechanik co ja ostatnio naprawiał zamiast uszczelek np. pod głowice, poprostu posmarował jakims klejem :eek: No dobra nie bede sie teraz rozwodził na tym co on tam powyrabiał, bo mam ważniejszą sprawe. A mianowicie chcę wam zadac pytanie. CZy ktoś zna wymiary naprawcze do silnika Jawy 250 353 i mógłby mi je podac? :crossy: Z góry dzieki.

 

Pozdrawiam Adam ;)

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

A ja mam średnice w jednym 77,06mm , a w drugim 77,08mm. :icon_eek:

 

 

Czy napewno jest 77,06?? a nie 77,6?? Bo jesli to jest 77,6 to to moze być tłok na trzeci szlif do dużego fiata 1500(silnik 115C) :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez petrolohead_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz co potrzebujesz podam z katalogu części

 

Potrzebuje średnice naprawcze cylindra dla kolejnych szlifów. Gdybys nie miał średnic cylindrów to kolejne średnice tłoka, bo nie wiem jakiego tłoka szukac :wink:

 

Pozdrawiam Adam :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚREDNICE PRZESZLIFOWANEGO CYLINDRA

A

I 65,25+0,005

II 65,50+0,005

III 65,75+0,005

IV 66,00+0,005

 

B

I 65,255+0,007

II 65,505+0,007

III 65,755+0,007

IV 66,005+0,007

 

C

I 65,262+0,007

II 65,512+0,007

III 65,762+0,007

IV 66,012+0,007

 

 

litera okreslajaca tolerancje jest wybita na górnej płaszczyźnie cylindra

Edytowane przez aker6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiele osób nie ma katalogu części wiec prosze ściągajcie, podzieliłem na 4 części które bede teraz dodawał (będą chyba tylko tydzień więc się śpieszcie)

Część 1

1-51.zip

Część 2

52-101.zip

Część 3

102-151.zip

Część 4

151-173.zip

 

Ściągać bo nie bede wiecej razy wysyłał, cały dzień mi to komputer muliło....

Edytowane przez aker6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

O ile mi wiadomo Jawy miały cylindry malowane na czarno. :crossy: I tu moje pytanie. Jak to w ogóle pomalować i gdzie można kupic taką farbe?? Proszę o odpowiedzi :icon_rolleyes: i z góry dziekuję :) :bigrazz:

 

Pozdrawiam Adam :smile:

Edytowane przez petrolohead_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

ja też pomalowałem farbą w sprayu, do malowania właśnie pieców (; i trzyma się elegancko... (:

moja farba to śnieżka za 18 zł 450 ml czyli starczy na jakieś 15 cylindrów, czarny mat, wcześniej oczyszczony i odtłuszczony cylinder siknąłem jakieś 3 do 4 razy i jest git...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka!

 

Czym sie różnią ramy od Jawy 250 i 175?? Czy na przestrzeni lat produkcji tez wystepowały jakies zmiany??

:buttrock: z góry dziekuje za odpowiedź.

 

Pozdrawiam Adam :crossy:

Długością - do ramy 175-ki nie da się wstawić silnika 250, wahacz również jest inny - nie zamienny między tymi dwoma modelami;

Poza tym 250 ma odkręcane przednie mocowanie silnika;

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

odświeżam temat temat ale trochę z innej beczki mam pytanie :crossy:

zna ktoś może jakieś czeskie zespoły muzyczne co grają coś rocka albo punka ?? szukałem na necie ale jakoś nie mogę się nic doszukać, ostatnio wpadł mi w ucho pewien kawałek ale nie wiem co to za zespół

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...