Skocz do zawartości

jaka róznica pomiedzy olejami??


Bubaziom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

napewno jest różnica w cenie i w stosowaniu do motocykli w zależności od stopnia zużycia silnika :!:

 

[ Dopisane: 25-01-2006, 23:25 ]

syntetyk to do silników nowych lub po remontach

mineralny do silników złóżytych aby uszczelnić :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno jest różnica w cenie i w stosowaniu do motocykli w zależności od stopnia zużycia silnika Exclamation

 

 

:lol: :lol: :lol: :notworthy:

 

jak nie wiesz co powiedziec to lepiej nie mow nic... :lol:

 

tak jak pawel napisal, "szukaj" nie parzy...

 

w kazdym badz razie chodzi o sklad takiego oleju- mineralne reszki pochodzace z tworzenia ropy + dodatki naturalne.

polsyntetyk= reszki z pochodzenia ropy(to sie jakos specjalnie nazywalo ale nie pamietam jak :notworthy: ) + czesco dodatkow uszlachetniajacych naturalnych(mineralnych) + czesc syntetycznych(sztucznych)

olej pelnosyntetyczny= reszki z pochodzenia ropy naftowej+ syntetyczne dodatki uszlachetniajace.

 

pelnosyntetyki stosuje sie najczesciej w maszynach nowej konstrukcji, wysokoobrotowych i zyzylkowanych. zapewniaja mnijesze tarcie, lepsze odprowadzanie ciepla i takie tam. ale i cena idzie w gore.

mineralne sie leje zeby nie bylo sucho w silmiku i tyle:P:P:P a dokl mowiac silniki stare, ktorych konstrukcja nie prtzewidziala jeszcze nowszych technologii smarowania.

polsyntetyk to taki srodek pomiedzy nimi...

 

w zależności od stopnia zużycia silnika

 

a nawiazujac do tego co sfera powiedzial, z biegiem czasu i kilometrami przez nas przejechanymi, po sporym przebiegu mozna zastosowac olej gorszej klasy(czytaj polsyntetyk lub mineral- biorac pod uwage poprzedniwe stosowanie syntetyka), gdyz tworza one wiesza ilosc nagaru, ktory moze uszczelnic nasza jednostke napedowa...

 

nio to mysle ze poki co to na tyle, dokl info sobie sam poszukaj.

mysle ze temat do zamkniecia lub w ogole do oczyszczalni bo szkoda miejsca. nio chyba ze ktos chce mnie poprawic to prosze bardzo:)

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio chyba ze ktos chce mnie poprawic to prosze bardzo

 

dlatego wlasnie napisalem cos takiego, nikt nie jets nieomylny. nie musicie tak odrazu najezdzac... :notworthy: co do bazy to mi sie to w nocy przypomnialo, no ale jak juz napsialiscie popelnilem juz na poczatku blad.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie napisalem cos takiego, nikt nie jets nieomylny. nie musicie tak odrazu najezdzac... co do bazy to mi sie to w nocy przypomnialo, no ale jak juz napsialiscie popelnilem juz na poczatku blad. [/code]

wlasnie magneto ty mowisz ze na ciebie najeżdzają a ty co robisz to samo więc zastanów się co pisesz i c hoć troche pomyśl :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sporym przebiegu mozna zastosowac olej gorszej klasy(czytaj polsyntetyk lub mineral- biorac pod uwage poprzedniwe stosowanie syntetyka)' date=' gdyz tworza one wiesza ilosc nagaru, ktory moze uszczelnic nasza jednostke napedowa...

[/quote']

Matko Huto! To ja leję jakieś dziwne oleje, bo w GS500 jest lany mineralny od 40 tys km i silnik jest czyściutki w środku - zero osadów. Do merca także leję mineralny i pod deklem głowicy nie ma żadnych nagarów i innych osadów 8O

Osad zostawał po selektorze w poldku i superolu w fadromie wuja, ale to było tak dawno...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktory z tych oleji jest najlepszy?? skoro syntetyczny najlepiej zmniejsza tarcie' date=' a pół-syntetyczny i mineralny uszczelniajaą silnik?? mam 12tys km przebiegu wiec mysle ze syntetyk z tego co mowicie bedzie dobry.[/quote']

 

Zaden olej nie uszczelnia silnika ani niczego innego.

Syntetyk bedzie najlepszy i najdrozszy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...