Skocz do zawartości

XR vs KLX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcem kupic 1 z 2 modeli przedstawionych interesuje mnie pojemnosc 600/650 szukam motocykla 2 zadaniowiego musi byc dobry do średniej turystyki oraz do hardcorowego enduro (uwielbiam 1 i 2?)motoocyk ma byc jak najlżejszy no i dobrze gdybym mogł zabrac jakiegos towazysza podróży ;) poza tym najlepiej jakby stosunkowo mało palił i nie psuł sie prosze was o rade ewentualnie inne wasze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch oczywiście bardziej pasuje XR ponieważ jest bardzo hardkorowy :twisted:, ma doskonale skonstruowany silnik, nie pali bardzo duzo, nie jest ociężały, a KLX to ociężałe enduro, które z hardkorem nie ma nic wspólnego (pewnie zaraz bede miał najazd od posiadaczy klx'a :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a KLX to ociężałe enduro, które z hardkorem nie ma nic wspólnego

Mowisz i masz ;)

Są 2 wersje KLXa R i C.

C to taka bardziej ucywilizowana nadająca sie nawet na trasy.

Wersja R to praktycznie wyczyn, bez stopek pasarzera, kierównków i innych zbędnych rzeczy. bardzo lekka i mocna. Hardcore jak najbardziej wskazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C to taka bardziej ucywilizowana nadająca sie nawet na trasy.

 

wiec ja na pewno widzialem wersje C :D jest ciężka i masywna, dysponuje mocą ok. 44-45KM, a wersja R ma bodajże 47KM no i jest odciążona więc moze dawac rade ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.na ile osób jest zarejestrowana XR słyszałem ze w XR trzeba co 2 wymiane łancuszka rozrzadu trzeba wymieniac napinacz czy to prawda

2. Ile tys km wytrzymuja takie bez remontu?? jak jest z czesciami do obu modeli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesci sa wszedzie z remontami zaleznie od uzytkownika srednio ok 40- 50 tys Honda XR ma zdeka kiepski naped rozrzadu i ponoc jak jeszcze ci nie poszedl rozrzad (zerwal sie) to napewno to zrobi w przyszlosci dlatego tzreba w niej bardzo dbac o stan calego napedu i napinacza pierwsze co robisz po kupnie to wymieniasz lancuch i napinacz o KLX nic nie wiem bo malo kto ma taka maszyne jedynie co wiadomo ze chlodzony ciecza i DOHC silnik nowoczesny i prosty konstrukcyjnie latwy do samodzielnego remontu wersja R wazy ok 130 gotowa do jazdy i ma 50 koni

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda XR560 R ma 126kg

 

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć :? tyle waży XR250.

 

Napewno paramertami bije Yamahe XT660R.

 

To w ogóle inna klasa i inne przeznaczenie. XTka jest lightowym motocyklem, raczej na szose i w lekki teren. XR to hard ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jeśli porównujesz tylko pojemność to CBR 600 to ta sama klasa co Xl 600 ;)

Chodzi Marcinowi o przeznaczenie motocykla!

Xt to bardziej turystyk. Ciężka, słabasza, zawieszenie tylko w leciutki teren. Xt660R to sprzęt bardziej na szutrowe czy zwykle gruntowe drogi ale nie w ciezszy teren! Tutaj z racji masy, zawieszenia, prześwitu, konstrukcji nie ma szans.

 

Xr...tutaj koledze chodziło o wersje XR 600 a nie 650r!

Różnica jest duża. Zaczynając od tego że tu mamy silnik chlodzony powietrzem a w 650r cieczą.

Moc w 600 to 46KM a masa 128kg.

 

KLX 650R ma 48KM, waży 125kg.

Zawieszenie usd i wiele różnic zewnętrznych. Co do samej konstrukcji to dokładnie nic nie powiem bo poprostu nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...