Skocz do zawartości

Zabezpieczenie polerowanych felg ??


Pablo2x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos was w jakikolwiek sposób zabezpiecza polerowane felgi - słyszałem ze sa srodki którymi można pomalowac spolerowane felgi - cos a`la lakier bezbarwny - ale nie wiem jaka sie nazywa taki srodek .

Zastanawiam sie co zrobic zeby efekt polerki zostal nadłuzej - bo przeciez wystarczy kontak ze srodkiem do czyszczenia silników i juz sa smugi i plamy - a jak usnuc resztki spreya do łancucha z kól bez ostrych srodków chemicznych . Jakie sa sposoby na zabezpieczenie polerowanyc hfelgo - czym je czyscic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmm nie wiem jak u innych, ale u mnie położonych jest kilka warstw lakieru bezbarwnego. Każda warstwa była polerowana z zacieków na mokro bardzo delikatnym papierem ściernym. Klar lakiernik dobrał taki, aby miał wysoki połysk (nie wiedziałem, że są różne stopnie połysku klaru...). Faktem jest, że felgom-polerce nic teraz nie szkodzi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w moto jak i w aucie mam polerowane fele. Na aucie juz 2 lata. Wygląd super. Co do pielęgnacji na poczatku raz na tydzień mycie, przetarcie pastą typu auto-max lub podobne i namleczkowanie. Wraz z upływem czasu robiłem to co raz rzadziej, a i tak efekt jest idealny. Żadnych plam, odbarwień itp.

Jak połozysz lakier cała magia polerki zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w gpz500s zrobiłem polerowane ranty.

czysciłem to atomaxem przy myciu motocykla czyli raz na kilka/kilkanaście dni. Nic się z tym nie działo. Używałem jak ty arvy do mycia i nie ruszała.

nawet jak smar z łańcucha spadł na felgę i leżał kilka dni to wyczyszczeniu śladu nie było.

 

Ogólnie to z moich doświadczeń wynika że zależy to wszystko od stopu aluminium z jakiego część jest wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi - no to zobaczymy co z tego wyjdzie po pierwszym myciu - generalnie to nie myje sam motocykla bo nie mam czasu tylko podjezdzam na myjnie - ale od czasu do czas utrzeba go troche przetrzec- szczegolnie felgi ze smaru do łancuchac skoro mowisz ze arvo nie niszczy polerki to nie widze sensu malowac bezbarwnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi - no to zobaczymy co z tego wyjdzie po pierwszym myciu - generalnie to nie myje sam motocykla bo nie mam czasu tylko podjezdzam na myjnie - ale od czasu do czas utrzeba go troche przetrzec- szczegolnie felgi ze smaru do łancuchac skoro mowisz ze arvo nie niszczy polerki to nie widze sensu malowac bezbarwnym

 

Ja stosuje Automax - taka pasta polerująca , efekt jest niesamowity , fele błyszczą się jak w murzyńskich teledyskach albo jak kto woli "jak psu jajca"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest ja bezbarwym lakierem pokryc sa takie lakiery .jezeli wogole odwnawiac felge aluminiowa to bardziej jest to mozliwe zeby ja oddac komus kto sie tym zajmuje (warsztat) mozna tez ich zapytac czego uzywaja jakich srodkow konkretnie to takich operacji.takie informacje maja dobre zaklady ktore sie zajmuja regeneracja felg.za przyslowiowa flaszke mozna sie wielu rzeczy dowiedziec ja tak naprawde polecam szkielkowanie to bardzo ladnie wygladajaca metoda.juz ktos chyba poruszal ten temat wczesniej na formu.

Poza tym dominik ma racje generalnie najlepszym wlasnie zabezpieczeniem jest kilkakrotne nakladanie klaru tak czy siak lepiej zapytac a wogole zeby ci ktos to dobrze zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce odnawiac- dopiero co odebrałem od polerowania wiec narazie nie ma co odnawiac zastanawiam sie jak je zabezpieczyc przed zniszczeniem - czym usuwac smar od łancucha i inne zanieczyszczenia zeby przy okazji nie zniszczyc polerki ??

 

Kriters a masz pomalowane bezbarwnym czy walisz ten automax bezposrednio n afelego- jednak automax to chyba sprayu nie usunie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moje zawoskowałem ...

specjalny mazia, która nie umniejsza efektu polerki ...

 

na początku mialem polakierowane - też kilka warstw, ale to nie wyglądało ...

zdarlismy lakier i kumpel który to robił, zawoskował je czyms - nie wiem czym i teraz jest elegancja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bajzlu w łodzi był gość, który zajmuje sie polerowaniem tego i tamtego..... Zapytałem go jak najlepiej uchronić polerke, odpowiedziął, że czyścić pastą co tydzień... zapytałem czy nie można polakierować, odpowiedz mnie bardzo zaskoczyła... Otóż gościu powiedział, że żaden lakier nie przyklei sie do takiej polerki 8O

 

Co wy na to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, zeby zalakierowac dobrze polerowaną powierzchnie, na ów powierzchni musi pozostać jakas faktura ...

 

najczęscie wybieraną opcja są drobne rysy, ale tak jak mowilem, wygląda to słabo ... dlatego postawiłem na wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak automax to chyba sprayu nie usunie

Ja mam polerowane dekle silnika. Kiedy podczas mycia moto porobia mi sie rozne zacieki (od plynow, splywajacego brudu itp) to mam taka paste jak autosol. Wystarczy nalozyc troszke na szmatke i przejechac pare razy. Najpierw zrobi sie na calosci taka warstwa "syfu" (wszystkie zanieczyszczenia razem z wierzchnia warstwa alu (ta co sie utlenia), ale po zebraniu tego i przetarciu czysta szmatka oczom naszym ukazuje sie piekne lustro. Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nizabezpieczone aluminium sią utlenia, ja z kolega w skuterze wypolerowaliśmy przekładnie i wyglądąło super, pięknie się błyszczało, ale zaduzo zachodu z utrzymaniem polerki, dlatego tym razem już wolałbym pokryć chromem. Nadal trzeba czyścic i pokrywać woskiem aby nie straciło blasku ale jednak mniej z tym roboty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...