Skocz do zawartości

Początek: czy jazda na moto zawsze wiąże się z glebami etc.?


Rekomendowane odpowiedzi

Motocykliści dzielą się na:

-tych co leżeli i tych co będą leżeć.

I pamiętaj jeżeli będziesz miał glebe to nigdy nie rezygnuj, każda gleba uczy. Kiedyś miałem bliskie spodkanie z samochodem i dwa dni w szpitalu. Wszyscy myśleli że już nigdy nie wyjade na ulice, a najbardziej cieszyła się babcia. Ale nic wyzdrowiałem trochę i chela pokrzywionym motorem do naprawy. Myślałem że babcia na zawał padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl to taki duży rower z silnikiem - (odejmując naukę utrzymania równowagi i skręcania :P ) czy na rowerze miałeś gleby? przypomnij sobie w jakich sytuacjach - za szybko jechałeś i nie wychamowałeś? zagapiłeś się? piaseczek :mrgreen: ? trudny teren brak 'mocy' i utrata równowagi? ITD.

 

niektórzy na pewno to wyśmieją, ale dla mnie to dobre porównanie bo nie przypominam sobie żadnej wywrotki na rowerze podczas normalnej [preclowskiej?] jazdy :D większość gleb była tylko i wyłącznie z mojej winy - na motocyklu dochodzi jeszcze prawdopodobieństwo wypadku nie z własnej winy, tutaj niewiele da się zrobić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak jak Adam M. i wielu innych jeździć z wyobraźnią i nie mieć dzwona, ale można też konkretnie wyglebić zaprzęgiem i skończyć kołami do góry. wyobraźnia uratowała mnie w dwóch close call'owych sytuacjach, a jeżdże trochę ponad rok. i wiem że jeszcze wieeeele sie musze nauczyć...

 

Wyobraźnia piękna rzecz :P ale wg. mnie najbardziej istotnym elementem jest talent czyli umiejętność zdobywania umiejętności :D i zwykłe szczęście. Są ludzie którzy nigdy się nie nauczą jeździć i są tacy co niby jeżdżą dobrze ale co raz mają jakieś zd(e)ażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Oczywiscie mialem tkzw gleby parkingowe ( niekoniecznie na parkingu ).

 

No właśnie o takich mówiłem... Np. Się podnożek nie rozłożył, albo się moto troszkę za bardzo przechyliło przy parkowaniu a te ćwierć tony to czasem trudno utrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zalezy jak chcesz jezdzic. Jezeli nastawiasz sie na jazde spokojna, bez palowania masz mniejsze prawdopodobienstwo gleby. Jezeli chcesz sie bawic w jazde na jednym kole itp. to bez gleby sie nie obejdzie. Ryzyko jest wkalkulowane. Niestety cos za cos. Ale tu nie ma zasady - mozesz wywrocic sie z glupoty, mozesz miec poprostu pecha lub z glupoty innych. Przypadkow moznaby wymieniac wiele. Ja przytocze jeden. Pewien kolega opowiedzial mi swoja historie, zatrzymal sie na swiatlach i podpieral sie jedna noga, chcial zmienic na druga i zrobil to tak niefortunnie, ze zahaczyl dzinsami o podnozek i na tyle sie zamotal ze sie wywrocil :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zalezy jak chcesz jezdzic.

 

Dokladnie. Juz to kiedys pisalem, wg mnie wszystko rozchodzi sie o predkosc . Wiekszy speed to trudniejsze przewidywanie sytuacji na drodze, mniej czasu na reakcje w naglej sytuacji, mniejsze szanse ze inni kierowcy zauwaza moto, dluzsza droga hamowania, wreszcie wieksze konsekwencje gleby. Wiem ze to spore uogolnienie, ale jakby na to nie patrzyc to duze predkosci to odpowiednio wieksze ryzyko, w koncu wypadek moze byc zupelnie nie z naszej winy i nie pomoga nawet swietne umiejetnosci (patrz sarny albo inne ptastwo :P). A to ze niektorzy lubia ryzyko to juz zupelnie inna bajka. Na pytanie zadane w pierwszym poscie pozwole sobie odpowiedziec - mam nadzieje ze TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie moge sobie wybaczyć j***anego DISC LOCKA, jak juz myslalem ze mnie gelby nie dotyczą to wydzwoniłem ruszając z disc lockiem z przodu tak wiec jak widzisz NIE MA MOCNYCH:) ( o tej glebie to kiedys posta napisalem nawet = okazalo sie ze nei tylko ja zapominam o Locku:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebezpieczna sytuacja jest jedynie kwestią czasu.

Co się po niej stanie to już jedynie wypadkowa twojej wyobraźni, zachowania innych oraz losu zapisanego gdzieś tam wyżej 8)

Wniosek?

Myśl i przewiduj, miej oczy szeroko otwarte ale i miej świadomość, iż wybierając drogę motonity zdajesz się na łut szczęścia który niezaleznie od tego jak jeździsz, jest chyba najważniejszym czynnikiem od którego zależy twoje zdrowie a może i życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to nie powinnismy tak tragizowac. Jazda motocyklem to wspaniala przyjemnosc a "mezczyzna i jego motocykl to piekny widok" -cyt z koszulki motocyklowej. Mnie tam gleba nie odstraszy, poniewaz motocykl to moja pasja i nie wyobrazam sobie jak mogl bym zyc bez jazdy. Przypominam sobie zawsze sierpniowy cieply wieczor, zachod slonca, jezdzilem wtedy z moim kumplem ja na v-star on na roadstarze, niedaleko gdzie mieszkam sa hodowle koni i jezdzilismy sobie tak spacerowo pomiedzy pastwiskami ogrodzonymi bialymi drewnianymi plotkami, Silniki graly jak na perkusji a konie ogladaly sie za nami. Czulem sie jak bym gral w filmie.Takie chwile to najpiekniejsze chwile w zyciu dla mnie wrecz mistyczne. Co w porownaniu z tym moze znaczyc jakas tam gleba. Tez jedna zaliczylem i mialem kilka podbramkowych sytuacji, kazda nie z mojej winy ale co z tego. Jedni umieraja mlodo a inni zyja jak by juz byli martwi- to tez cytat z koszulki motocyklowej. Pozdrawiam-szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da sie nie miec gleby, ale rzadko sie to zdarza. Jak poczytasz na forum - zdecydowana wiekszosc gleb to parkingowe, przy malych predkosciach i zlozone stopki na postoju. Jesli jezdzisz ostroznie to wypadek zdarzy sie tylko sporadycznie - trzeba miec pecha.

Podobnie jest w jezdzie konnej - sa ludzie ktorzy nigdy nie spadli a sa tacy co nawet nie licza. Ja do pierwszej gleby bardzo denerwowalem sie aby nie spasc a pozniej to juz na luzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...