Skocz do zawartości

Ducati Multistrada 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

interesuje mnie temat duzej Multistrady. Przymierzam sie do jakiegoś wiekszego enduro-turystyka i na razie padło na litrową Multistradę.

W odwodzie byłby jeszcze duzy KTM lub w ostatecznosci BMW, ale Duca najlepiej siedzi w oku..

Ja sam ujeżdżam małego monstera, wiec Duca jako taka jest mi cokolwiek znana, ale podobno Multistrada to troche inny rozdział.

 

Wiem, ze kiedyś Cosmosquig zapytywal o 620, ale zostało bez odzewu. Może jednak pojawił sie juz ktos, kto ma jakies doświadczenia z tymi sprzetami?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem sobie o tych sprzętach w międzyczasie i dowiedziałem się tyle, że zawiechy są zestrojone kijowo - bardzo twarde i nie dają rady nawet na nierównym asfalcie. No i wtedy przestałem się nimi interesować ;)

Ładne są faktycznie, ale to raczej zupełnie co innego niż KTM LC8. Do BMW już bliżej, choć dużo bardziej sportowo.

Acz sam tym niestety nie latałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj JOY - Ducatisto ;) Sam nie probowalem Multistradki ale widzialem, ze np. jest pieknym sprzecikiem do jezdzenia na kolku :buttrock: Co do zawieszenia sie nie wypowiem bo nie powielam plotek a sam nie jezdzilem. Popytam i dam namiar. Forza Ducatiiii :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie - problem Multistrady, jak i wiekszości mało uzytkowanych sprzętów, polega na tym, że posiłkujemy się opiniami z drugiej reki.. a tu jak wiadomo o przekret nie trudno ;) z kolei ja słyszałem same dobre rzeczy (przynajmiej o dużej Duce), bynajmniej Cosmo nie było złego słowa o zawieszeniu, wręcz przeciwnie..

zresztą o dziwo w niemieckich ocenach technicznych duza zbiera sama pochwały i jest uznana za naprawde dobrze zrobiony i trafiony motorek.. no i ten zajebisty design.. :roll:

 

tymczasem kto latał tym dłużej niz kilkadziesiat km przypadkowej przejażdki??

 

jacek998 - forza Ducatistii!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja zdecydowałem się na Aprilię ETV1000 Caponord i powoli szukam moto.

Problem ten sam - jest tylko kilka takich sprzętów w Polsce, więc o opinię uzytkownika trudno (choć te które uzyskałem są entuzjastyczne), a testy i opinie w prasie są niemiarodajne.

 

Nic to - czasem warto zaryzykować i pójśc za głosem serca (oczu?? 8) ), zamiast stać sie posiadaczem tysięcznego takiego samego GS'a lub Viadra w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

interesuje mnie temat duzej Multistrady. Przymierzam sie do jakiegoś wiekszego enduro-turystyka i na razie padło na litrową Multistradę.

W odwodzie byłby jeszcze duzy KTM lub w ostatecznosci BMW, ale Duca najlepiej siedzi w oku..

Ja sam ujeżdżam małego monstera, wiec Duca jako taka jest mi cokolwiek znana, ale podobno Multistrada to troche inny rozdział.

Wiem, ze kiedyś Cosmosquig zapytywal o 620, ale zostało bez odzewu. Może jednak pojawił sie juz ktos, kto ma jakies doświadczenia z tymi sprzetami?

pozdro

 

widze w opisie, ze zakupiles, wiec pisz wrazenia! Ja tez szukam info o tym moto, trafilem wiec na Twego posta i umieram z ciekawosci. Chce relacje z I reki!!!! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze w opisie, ze zakupiles, wiec pisz wrazenia!.......

 

 

no wlasnie; trzeba mojego sasiada kijem szturnac bo jak kimnal przed kompem kilka tyg temu to ani slowa od niego nie mamy :flesje:

 

tu masz troche naszych poprzednich wypocin o multistrada

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=54925&st=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie; trzeba mojego sasiada kijem szturnac bo jak kimnal przed kompem kilka tyg temu to ani slowa od niego nie mamy :flesje:

 

tu masz troche naszych poprzednich wypocin o multistrada

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=54925&st=40

Dzieki juz tam pedze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisać - wpadłem po uszy:)

Afekt kompletny, swiata poza nia nie widzę.

Zatem i relacje beda podobnie jednostronne. Jest cudowna.

 

Ale zeby było łatwiej i krócej - to o wadach: kilka drobnych wad zaobserwowanych od strony niewysokiego uzytkownika.

1. kanapa - dosyc wysoka, dla wyrośniętych kolesi, jak np. ja - 173 - bywa kłopotem w czasie manewrowania na nierównym np. terenie. Siegasz palcyma i koniec. Jak staniesz nad nierównoscia możesz nie złapać gruntu. A zalana do pełna, z wysoko umieszczonym zbiornikiem troche waży. Po przesiadce z monstera bylem w sporym dyskomforcie. Praktycznie nie mam mozliwości oprzeć sie obiema pełnymi stopami.

2. kanapa - w modelu 2003 twarda jak krawężnik. Na razie meczę tyłek, ale zmiana na wygodniejsza jest koniecznością. Juz modele 2005 (albo juz 2004?) miały fabrycznie montowane wygodne siedzenia.

3. owiewka - ta z modeli 2003 nie nadaje sie do turystyki. Od 2005 fabryczne są ok. Można tez wybrać cos jeszcze szerszego i bardziej turystycznego, jest kilka linków do niemieckich głownie dealerów akcesoriów (desmorados. com)

 

Poza tym miód i malina. Nakręciłem dopiero ok 2.000 km, trasy od 0 - 500 km, nawierzchnie od autostradowych po liche podgórskie drogi asfaltowopodobne, na razie bez pasażera i bagażu - i jest fantastycznie. Ani przez moment nie chciałem niczego innego. Silnik - moc i dynamika, zawieszenia, prowadzenie maszyny - super. Na nasze drogi jest naprawde dobranym sprzętem.

Walory estetyczne poza tematem.

 

Dla promocji marki polecam stronke multistrada.net. Mozna godzinami..

 

A Ciebie, kmc, zachecam do zakupu.:flesje:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stronke multistrada.net. Mozna godzinami..

 

A Ciebie, kmc, zachecam do zakupu.:flesje:

pozdrawiam

 

obawiam sie, ze juz nie musisz :-( Teraz tylko trzeba kilka zmian w budzecie zaczac wprowadzac.Irytuje mnie tez zerowa podaz na rynku wtornym shit, jedna znalazlem porozbijana do tego.... Nic to do wiosny mam troche czasu. Pozdrawiam i dzikie dzieki!

 

Pytam dalej:

ile Ci to pije?

Jak z wyprzedzaniem pow 100?

wspominales cos o wibracjach, bardzo dokuczliwe? Zadnych wad wiecej nie ma? Nie wierze :flesje:

Edytowane przez kmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć - popatrz w BolDorze http://www.boldor.pl/tresc/index800.htm - stoi prezesa 2- 3 letnia z 28 tyś km nawiniętymi z dodatkowymi akcesoraiami. Ja jeszcze widzaiłem taką samą w Poznaniu do sprzedania ze znacznie mniejszym przebiegiem oraz była jeszcze jedna czarna w W-wie do sprzedania, ale zginęła mi z oczy jakieś 3 tyg temu.

 

pozdrawiam,

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć - popatrz w BolDorze http://www.boldor.pl/tresc/index800.htm - stoi prezesa 2- 3 letnia z 28 tyś km nawiniętymi z dodatkowymi akcesoraiami. Ja jeszcze widzaiłem taką samą w Poznaniu do sprzedania ze znacznie mniejszym przebiegiem oraz była jeszcze jedna czarna w W-wie do sprzedania, ale zginęła mi z oczy jakieś 3 tyg temu.

 

pozdrawiam,

kris

 

dzieki dzieki, do tego boldoru bede musial sie przejechac, chocby po to zeby chociaz usiasc na taka :flesje: a ba razie musze fundusze zorganizowac ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki, do tego boldoru bede musial sie przejechac, chocby po to zeby chociaz usiasc na taka :D a ba razie musze fundusze zorganizowac ;-(

 

jak będziesz się wybierał to daj znać - może się z tobą wtedy przejdę - co 2 głowy to .... :flesje: Będziesz potrzebował wsparcia - to się stawię :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kanapa - dosyc wysoka, dla wyrośniętych kolesi, jak np. ja - 173 - bywa kłopotem w czasie manewrowania na nierównym np. terenie. Siegasz palcyma i koniec. Jak staniesz nad nierównoscia możesz nie złapać gruntu. A zalana do pełna, z wysoko umieszczonym zbiornikiem troche waży. Po przesiadce z monstera bylem w sporym dyskomforcie. Praktycznie nie mam mozliwości oprzeć sie obiema pełnymi stopami....

to kara za to ze zdradziles monsterka i kupiles ufoludka. ale nie martw sie nic, drugi taki na multistrade napalony pigmej jak ty ma na to sposob :icon_mrgreen:

....Wysokosc mnie troche martwi, bo mam cale 173cm, ale od czego buty na koturnach :smile:

ja musze jezdzic w sidi a wam, panowie, chelmek polecam :smile:

 

 

 

a tak powaznie, to odkad zaczelismy na ten temat rozmawiac, przygladam sie napotkanym na drodze 'stradom i zaczyna jej ksztalt na mnie rosnac. nie do tego stopnia by ja w garazu postawic, ale cos w niej jest

tyle ze rzeczywiscie wysoka jest cholernie i parkowac trzeba z uwaga

co do kanapy - nie mozna by bylo jej "ulepszyc" dajac ja do speca od mebli? taniej to niz kupowac nowa

 

ps

teraz to juz ostatnie podrygi a potem to juz do wiosny tylko bedziemy sobie wzajemnie ulepszenia sugerowac.......przygotujcie portfele :smile:

Edytowane przez melvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...