Skocz do zawartości

WSK filtr paliwa


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yool: napewno nie widziales?:D to jest malutka siateczka (srednica taka jak odstojnik), wciśnięta w korpus - tak że na rzut oka jej nie widać..

syf w odstojniku nie osadza się dzięki samej grawitacji, tylko dzięki tej siateczce :P

jak by to było tylko za sprawą grawitacji, to syf byłby wypłukiwany poprzez pęd płynącego paliwa, i dostojnik by nie pełniż żadnej funkcji :)

postaram się jutro pstryknąć jakies foto i zapodać na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgadza się! w różnych modelach najczęściej była siatka do zatrzymywania brudu w korpusie. Dalej rolę filtra pełnił sam odstojnik ( i skutecznie!). Jeżeli mimo to znalazł się brud w paliwie - był wylapywany przed dyszą w gaźniku - sitko(dolna sruba pod rozpylaczem i dyszą). Nigdy nie miałem kłopotów z zanieczyszczeniem mechanicznym dyszy. Często przymusowy postój wynikał z tzw. mostkowania świecy. Miałem za to problem i to nie raz ... z wodą w paliwie. Ale w pradawnych czasach kiedy żyły dinozaury przed wlaniem paliwa mieszało go się z olejem w specjalnych mieszalnikach na stacji CPN (dopiero później pojawił sie olej samomieszający Mixol). Wtedy też były dostepne w handlu (i na stacjach ) lejki o tak dobranym napięciu powierzchniowym sitka, że przepuszczały paliwo ale woda zostawała w lejku. Ale to było w zamierzchłych czasach ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIema! "pimpek" siateczka która jest na około śruby w gazniku od spodu w pewnym stopniu zatrzymuje syf, ale przed tą siateczką jest jeszcze komora pływakowa i w niej też bedzię sie gromadzic brud :!: Więc żeby nie trzeba bylo ciągle nic rozbierac i czyscic to załóż sobie na ten wężyk filtr paliwa ale jęsli uważasz że moze hamować paliwo na wysokich obrotach to załóz taki typowo do motocykli :!: Jest tego pełno w internecie, najlepiej se kup ze strony http://www.agmot.strefa.pl/ tu maja taki filterek i on jest wlasnie do moto "paliwo splywa grawitacyjnie" wiec nie bedzie problemów :!: Ja mam osobiscie w swoim Kobuzie zwykly filtr paliwa od samochodu i nie narzekam na jakies opory przepływu paliwa, no ale zeby nie bylo to ty kup se ten z Agmotu :lol:

POZDRO!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez apropo filtra moto mam nie zabytek aprilia AF1 i założylem filterek najzwyklejszy ze sklepu za 2zł ponieważ nie mam odstojnika na kraniku.... i pytanie czy on nie bedzie hamowal przeplywu paliwa? moto lubi dobrze wypic na duzych obrotach.....

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sovietek jednak tam powinna byc siateczka, przestudiowałem dziś książke do WSKi i jest on tam pokazany na zdjęciu, nie wiem co za fatum sprawiło że nie widziałem tej siateczki w ani jednym kraniku jaki rozbierałem :clap:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założylem filterek najzwyklejszy ze sklepu za 2zł po

Jeśli jest to filterek od motocykla, to nie powinno być najmniejszych problemów :clap: .Jeśli nawet nie to przy tej pojemności nie masz się co obawiać.

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś w WSK z malucha -używany ale z palstikową siateczką i raczej robił on za odstojnik i problemów nie było, natomiast co do obecnych to potwierdzam to co mówią koledzy- papierowe wkładki nadaja sie tlko do tłoczenia paliwa a nie swobodnego przepływu a tym bardziej lepkiego paliwa z olejem, zaistalowałem sobie w ts z poldka! taki o srednicy 4-5 cm! ico? od sklepu rozpędziłem sie do 80-90 km/h i tyle prychać silnik zaczął i tyle jazdy , poniżej 70 spokojnej jazdy ok ,powyżej nie da rady, poza tym jak przeczytałem w jednym z postów kalkulacje ile to przy 100 km /h ts pobiera paliwa to naprawde z kranika powinno sie lac! a nie kapać przez filtr!

stestuj w sam, jak nie będzie prychał to zamontuj bo masę syfu z gaźnika wybieram co jakiś czas a tankuje na stacjach przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...