Skocz do zawartości

Lakierowanie motocykla.


GaCek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jescze jedno pytanie czy trudniej sie kładzie metalica bo chce sobie teraz polakierwać wsk czarną perłą metalic??' date=' [/quote']

 

 

 

dobry lakiernik niecałym kubkiem to sie nie podejmie lakierowania .

za dużo pójdzie w powietrze.

 

Jest takie forum o lakierowaniu tutaj: http://lakierowanko.forumsplace.com/index.html i wktórymś temacie jeden z lakierników pisał że cały samochód (jakieś combi) pomalował 0' date='8l farby, więc na te żeczy tak jak [b']Gośka[/b] pisała spokojnie wystarczy 0,3l farby.

 

 

 

 

 

jestem w brańży 13 lat

więc nie wierzcie we wszystko co piszą ludzie.

na calaka potrzeba około 2,5 - 3 litry lakieru - jezeli ktoś zużył 0,8 chwała mu za to ale ja bym tego nie chciał oddawać klientowi.

jeżeli ktoś jest świeży - musi mieć więcej lakieru - zanim wyreguluje pistolet i nauczy się machać pazurą - połowe zużyje .

niech se każdy maluje jak chce - wiele dróg prowadzi do celu.

ale nie mówcie gościowi ,że mu starczy jak mu nie starczy.

na swoją emkę zużyłem 1,5 litra gęstego lakieru (bez kosza) - na dwie pełne warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew to zalezy przeciez od tego kto i ile daje farby, czy cienka warse czy gruba. ale jak bedzie za duzo to sie porobia zacieki:( szczerze mowiac, ja wole malowac ale pedzlem po kartce czy olowkiem;)

 

http://www.roadking.pl/new/main.php?id=540 niektore rys sa na sprzedarz.

 

(musze zarobic na czesci do kaski...)

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisy nie robią się od grubości lakieru ,ale z faktu ,że jest nierówno położony.

spróbuj lać raz za razem lakier na prosty błotnik - zwis się zrobi dopiero kiedy nałożysz żle przejścia .

dopóki utrzymasz właściwe przejścia nadmiar lakieru spłynie tylko z dolnej krawędzi .

sposób aplikacji ma większe znaczenie niż grubość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otuż GaceK Zasadnicze pytanie c Czy w zyciu miałes do czynienia z pistoletem jesli nie kupujesz zwykły akryl bierzesz znajdujesz kawałek blaszki i cwiczysz

1Najwazniejsze przy malowaniu sa odpowiednie ustawienie parametrów pistoletu czyli proporcja powietrza do farby

2 Odległośc pistoletu od malowanego przedmiotu

3. Tempo nakładania farby nie może byc zawolne bo porobisz zacieki zaszybkie tez nie bo farba nie bedzie sie równo pokrywac.

p.s A masz jakies ciepłe pomieszczenie żeby malować bo w minusowych temperaturach to chyba nie zabardzo :?

Jesli nie masz jakiegos doswiadcznia z malowaniem to radził bym oddać do lakiernika.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez radziłbym Ci oddać do lakiernika. Niedługo sam będę dawał graty do Awo do lakierowania, mimo że kilka lat temu pomalowałem sobie Kaśkę lakierem dwuwarstwowym. Nawet nieźle to wyszło jak na pierwszy raz, jednek do profesjonalnego wykonania było daleko.

Tak więc dożuć te parę złotych więcej a nie będziesz miał wyrzutów sumienia że się narobiłeś a efekt niezadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. :) tylko teraz to mi bardziej przypomina fotografie (przepalenia) niz aerograf. ja powoli "koleknjonuje" farby (jak narazie renowacyjne ale do nauki zawsze takie niz zadne) malowales to szablonowo, czy od reki, tak jak leci?

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...