Skocz do zawartości

Jak skrócić łańcuch?


bohen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh rozbrajasz 1 oczko, odmierzasz ile ma Być krótszy , rozbrajasz 2 oczko i zapinasz ( takim rozbieralnym oczkiem jeżeli go nie masz w łańcuchu to można kupić w każdym sklepie z częściami do takich motocylki)

Ale temat chyba i tak trafi do oczyszczalni ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcznie skracany łańcuch, po zakończeniu regulacji ... to bylo w świecie motocykli, w jednej z ilustam porad " jak skutecznie zepsućmotocykl" Moja rada: kup nowy zestaw napędowy teraz, puki jescze możesz uniknąć poważnieszej katastrofu w stylu zniszczony karter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem rozrerwie się jak sam będziesz nitował gwoździem czy jakims chińskim nitem a wtedy- wiadomo

ja od razu skróciłem nówkę bo Jawowski w sprzedaży ma 128 oczek a TS ma mniejsza zebatke napędową i potrzebuje 126 więc kończyły mi sie regulatory a łańcuch był dopiero jako tako napięty

załozyłem zapinkę i smigam ( jak mówi BELIAR) i co ma sie rozerwać? chyba, że spadnie łańcuch albo zapinka padnie :?

aa zwróc uwagę na łańcuchy, tj. grubość płytek dobierając podziałkę beda miały taka samą a wytrzymałość różna! (przecież do popularnej ukrainy czy składaka pasuje łańcuch np z WSK tylko jak to wygląda i jak go urwać :) :lo

 

[ Dopisane: 16-01-2006, 18:04 ]

aa przepraszam, byłem obserwatorem "zrywu" CZ350 za pomoca włacznia sprzęgła tylko dźwignia nozną ( celowo) a łańcuch był własnie z WSK-trach i płytka pękła, oczywiscie balszana osłonka tylnej zebatki nadawala sie na złom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj chłopie trza było czytać uważnie' date=' chodzi o to że jakbyś stary naciągnięty chciał skracać ob sie wydłużył, dlatego się na początku pytałem, jak skracasz nowy do rozmiaru to spoko.[/quote']

 

stary wyciagniety łańcuch możesz przeznaczyć na kotwice do łódki, bo skracanie to prowizora

 

z tym że dalej w poscie nie wiadomo po co autor chce go skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko mówie. (chodzi o moja wsk). Otóż łańcuch jest nowy ( i zebatki też ). Po założeniu i przejechaniu kilkudziesieciu km łańcuch tak sie wyciągną, że skończyła mi sie regulacja naciągu :arrow: os tylnego koła max do tyłu i nawet pod obciązeniem (mną) łańcuch ma za duży luz, więc dlatego chcę go skrócic.

 

[ Dopisane: 16-01-2006, 22:16 ]

aha

czyli żeby go skrócić wystarczy zeszlifowac ten bolec/nit co trzyma ogniwa?

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz szlifowac, jak masz dobry punktak(wybijak), to sobie poradzisz 3 strzałami młotkiem

 

o, to tak bedzie chyba lepiej bo nawet mam taki jeden konkretny punktak i nie trzeba sie bedzie ze szlifierką mordować.

 

dzieki lucas za rade 8)

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...